Прагматичното играње го издава слот машината 3 Dancing Monkeys

Вести

2023-04-21

Benard Maumo

Pragmatic Play, агрегатор на содржини со седиште во Малта, продолжува да го снабдува секторот iGaming со нови онлајн слот машини неделно. Најавен на 17 април 2023 година, 3 Dancing Monkeys е најновото дополнување на компанијата на неговата повеќенаградувана избор на игри.

Прагматичното играње го издава слот машината 3 Dancing Monkeys

Во овој возбудлив автомат, играчите ќе запознаат трио симпатични примати кои знаат како да приредат шоу. Танцот се одвива на стандардна решетка 5×3 со различни традиционални азиски симболи, вклучувајќи ориентални светилки, вентилатори и тегли. Поврзете најмалку три симболи низ макари за да добиете исплата на најдобрите нови онлајн казина

Секое случајно вртење може да произведе шарени црвени, зелени и сини скапоцени камења. Мајмуните ќе ги соберат овие скапоцени камења десно од мрежата и можат по случаен избор да го активираат бонус за слободен спин круг. За секој скапоцен камен што се појавува на иницираното вртење, ќе добиете пет бесплатни вртења, секој со модификатор.

  • Црвениот модификатор ја менува решетката во формација 5×5, додека зелениот скапоцен камен обезбедува дополнителни диви симболи на макари 2, 3 и 4. 
  • Модификаторот на синиот скапоцен камен додава множители од 2x, 3x или 5x на секој симбол на дивината пред да ги примени сите множители на сите победнички комбинации кои вклучуваат засегнати дивини.

Во меѓувреме, ќе добиете пет дополнителни вртења секогаш кога ќе активирате модификатор во бонусната рунда. Понатаму, симболите Money Scatter може да резултираат со огромна добивка до 12.077 пати повеќе од облогот!

Ирина Корнидес, главен оперативен директор во Pragmatic Play, забележа: 

„3 Dancing Monkeys се придружуваат на постојано растечкото портфолио на слотови на Pragmatic Play со неговиот привлечен дизајн, енергична саундтрак и огромен потенцијал за победа. Со три динамични модификатори на играта, слотот нуди уникатен активирач поврзан со мајмун кој им дава на играчите различно искуство во игра со секое играње. покрај огромната максимална победа од над 12.000x“

Овој слот машина се придружува на другите неодамнешни изданија од добавувачот на софтвер за казино. Неколку дена претходно, Прагматична игра најавија забавно градско возење со диви славни автобуси Megaways.

Најнови вести

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови
2023-09-28

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови

Вести