Вести

April 25, 2023

Прагматичното играње бара богатства на Ацтеките во нов слот

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Прагматична игра, познат креатор на онлајн казино игри, тргна да ги истражува гробниците на Ацтеките во Џејн Хантер и Маската на Монтезума. Во овој слот машина со авантура, играчите се придружуваат на Џејн Хантер во нејзината експедиција за да ги откријат мистериите на Монтезума. А за да ја направи авантурата успешна, таа носи симболичен ранец, двоглед и пиказа. 

Прагматичното играње бара богатства на Ацтеките во нов слот
  • Истражувањето се случува на 5 ролни и 3 реда каде играчите можат да соберат победи откако ќе формираат соодветна комбинација на која било од 10-те линии за обложување. 
  • Гејмерите кај врвни казино сајтови може да собира Wilds на која било од петте ролни за време на основната игра, заменувајќи ги сите симболи за плаќање освен расејувањето. 
  • Ако на екранот се појават 3, 4 или 4 скетери, тајната област ќе се отклучи, со што играчот ќе добие 10, 15 или 20 бесплатни вртења, соодветно.

Но, авантурата само што почнува. Во текот на бесплатни вртења, четирите симболи кои најмногу плаќаат ќе дејствуваат како симболи за пари, а дивите ќе се трансформираат во симболи за собирање. Кога ќе се појави диви симбол со симбол за пари, играта ќе ви ја даде вкупната вредност на сите достапни симболи за пари. 

Во меѓувреме, секој симбол на пари што ќе се погоди ќе оди на еден од четирите различни метри. Кога ќе заврши мерачот, вредноста на соодветниот симбол ќе се зголеми за 5 пати од вкупниот облог пред да се ресетира мерачот.

Симболите на бонус може да се појават и на петтата ролна за време на функцијата за бесплатни вртења, со што започнува игра бонус за избор. Потоа ќе изберете од пет ковчези со богатство, со 10, 15 или 20 бесплатни вртења или награда до 40x. 

Ирина Корнидес, КОО во Прагматична игра, коментираше:

 „Jane Hunter and the Mask of Montezuma е многу возбудливо издание. Неговиот извонреден дизајн и привлечната механика сигурно ќе ги забавуваат играчите. Бесплатната игра со своите прогресивни симболи, бонус играта со шанси за добивање инстант парични награди или бесплатни вртења и главната награда од 5.000 пати повеќе од облогот на играчот го прави ова уште едно солидно дополнување на портфолиото на Pragmatic Play“

Оваа игра се придружува на другите неодамнешни онлајн слотови од Прагматична игра, вклучувајќи го Африканскиот слон, 3 танцувачки мајмуни и Црвената кралица.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година
2024-04-12

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година

Вести