Вести

May 28, 2023

Непобедливите шампиони: Откривање на најдобрите покер играчи досега

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Покер е популарна казино игра која е многу сакана бидејќи играчите можат да користат вештина, стратегија и среќа за да го намалат работ на куќата на речиси негативна вредност. Со текот на годините, играта произведе многу одлични покер играчи кои на крајот оставија свој белег. Значи, овој пост го истражува светот на покерот за да ги открие најодликуваните играчи во историјата на играта. 

Непобедливите шампиони: Откривање на најдобрите покер играчи досега

Фил Хелмут

Роден во 1964 година во Висконсин, Соединетите Американски Држави, Фил Хелмут се смета за најдобриот играч што седел на маса за покер. Тој може да се пофали со 15 нараквици од светската серија на покер и има освоено многу други титули во покер игри. Фил Хелмут има над 24 милиони долари заработка во кариерата.

Дојл Брансон

Дојл Брунсон или Тексас Доли е роден во 1933 година во Тексас Соединети Држави. Тој беше двократен шампион на главниот настан на WSOP и имаше десет нараквици на своето име. Тексас Доли, исто така, напиша неколку книги за да им даде на играчите стратегии за играње видео покер нови онлајн казино сајтови. За жал, тој почина овој месец на 89-годишна возраст. 

Џони Чан

Роден во Гуангжу, Кина, во 1957 година, Џони Чан е двократен шампион на главниот настан на светската серија на покер со десет нараквици за да ги докаже своите покер вештини. Тој се појави и во филмот „Rounders“, а неговото ривалство со Фил Хелмут е легендарно. 

Даниел Негреану

Даниел Негреану е славен покер играч од Торонто, Канада. Тој има шест WSOP нараквици под појасот со заработка во кариерата поголема од 42 милиони долари. Многу луѓе го познаваат Негреану по неговата страшна личност и уникатната способност да ги чита своите противници.

Ерик Зајдел

Ерик Зајдел е роден во ноември 1959 година во Лас Вегас, Невада. Зајдел моментално има девет WSOP нараквици и над 38 милиони долари заработка во кариерата. Повеќето од неговите противници го познаваат по неговите пресметани движења на масата и измамнички тивко однесување.  

Џони Мос

Џони Мос е роден и израснат во Тексас, Соединетите Американски Држави, каде научил вештини за играње со карти како млад човек. Тој е заслужен за победата на првиот WSOP Main Event во 1970 година пред да ја освои титулата повторно во 1971 и 1974 година. Тој има девет нараквици и се смета за еден од пионерите на играта заедно со Тексас Доли.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести