Вести

July 2, 2023

Најновите добитници на Мега Мула прогресивен џекпот

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Mega Moolah од Microgaming е легендарен слот машина по сите стандарди. Оваа прогресивна игра со џекпот прави инстант милионери од 2006 година. Интересно е што тоа е слот со ниска нестабилност, што значи дека вашите шанси да постигнете исплата не се толку долги колку што мислите. Но, иако Mega Moolah создаде рекордни победи на неколку слотови претходно, во последно време нема многу информации за неговите победници. Поради оваа причина, вредниот тим на CasinoRank одлучи да копа длабоко и да дознае какви било информации за победниците на џекпот на Мега Мула во 2023 година.

Најновите добитници на Мега Мула прогресивен џекпот

4 јануари - 6,75 милиони евра

Нема подобар начин да ја започнете годината од освојување на џекпот на Мега Мула најдобрите нови онлајн казино сајтови. Тоа е она што му се случи на анонимен играч на 4 јануари, откако освои огромна исплата од 6,75 милиони евра, играјќи го Mega Moolah: Absolootly Mad. Забележете дека оваа верзија на прогресивниот џекпот е одговорна за исплати 19,4 милиони евра во 2021 година, поставувајќи нова Гинисова книга на рекорди за најзначајната победа на онлајн слот.

6 април - 10 милиони канадски долари

Одејќи понатаму до 6 април 2023 година, играчот освоил 10,01 милиони канадски долари играјќи ја оваа автомат со африканска тема „Сафари“. Оваа епска победа беше на Казино Јукон Голд, легален сајт за коцкање во Канада. Како и во случајот со другите играчи кои првично го освоиле овој џекпот, идентитетот на победникот е непознат. Оваа исплата е еквивалентна на неверојатна награда од 7,5 милиони американски долари според тековната вредност во американски долари во однос на CAD.

17 јуни - 8,31 милиони канадски долари

Додека сè уште чекате среќата да ви тропне на вратата од казиното, среќен играч во Quatro казино неодамна доби 8,31 милиони канадски долари од оваа мрежа на џекпот. Оваа победа која го промени животот беше во играта Mega Vault Millionaire. Освен што ја сместува огромната мрежа за прогресивен џекпот, овој слот може да се пофали со одлична графика, со играчи кои го вртат тркалото за само 1 долар.

Други неодамнешни победи на Мега Мула вклучуваат:

  • Декември 2022 година - 9,87 милиони долари
  • Септември 2022 година – 5,74 милиони канадски долари
  • Јули 2022 година - 2 милиони евра
  • Јули 2022 година - 3,5 милиони евра

Овие епски победи треба да ве мотивираат да се стремите кон џекпотот на Мега Мула Microgaming. Како што беше кажано претходно, нестабилноста на слотот е пријателска, иако RTP може да биде ниска и до 90%. Но, кој и да е случајот, за освојување на огромната награда е потребен само еден среќен спин. Прашајте го Џонатан Хејвуд, кој го освои џекпотот во 2015 година со спин од 25 п!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести