Вести

February 23, 2023

Ловирајте ги богатствата на џекпот со пиратски ковчег на Playson: Држете и победи

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

На 26 јануари, Playson го објави својот прв слот за оваа година, Pirate Chest: Hold and Win. Овој онлајн слот на тема пиратски ги охрабрува сите љубители на авантурите да запловат во возбудлива потрага по богатства со дарежливи награди. 

Ловирајте ги богатствата на џекпот со пиратски ковчег на Playson: Држете и победи

Играта се игра на мрежа 5×4 со 25 линии за плаќање. Исполнет е со функции, вклучувајќи ја и функцијата Boost, на која развивачот е особено горд. Оваа функција е претставена со октопод и играчите мора да слетаат каква било комбинација на бонус симболи за да ја активираат.

Во меѓувреме, функцијата Boost се појавува само на третата ролна за време на основната игра и на која било ролна за време на бонус играта. Понатаму, симболите за бонус за златни монети може да се појават на макари во кој било режим на игра, што предизвикува непосредна награда. 

Но, тоа не е сè до функцијата Boost. Оваа иновативна карактеристика има три џекпот - мини, помали и големи.

Друг нов додаток на овој наслов е функцијата Treasure Chest, веќе популарна меѓу фановите на Playson на најдобрите онлајн казина. Освен што дава дополнителни симболи за бонус во основната игра и бесплатните вртења, исто така ја отклучува и бонус играта „Држи и победи“. Ако сте доволно среќни да добиете 20 бонус симболи за време на бонусните кругови, можете да го освоите големиот џекпот од 3.000 пати.

Тамас Куштос, највисокиот деловен функционер на Playson, го пофали Pirate Chest: Hold and Win како импресивен додаток на нивната богата колекција. Тој истакна дека компанијата се надева дека оваа игра ќе биде еден од нивните препознатливи наслови, главно поради нејзиниот атрактивен механизам за задржување и победа и изобилството на исклучителни карактеристики кои можат да ја зголемат заработката на играчите.

Според Антон Иваников, сопственик на производ во Плејсон, функцијата Boost е одличен додаток на искуството на компанијата. Тој истакна дека симболот Boost открива кога ќе се појават симболите за бонус или Џекпот, што тој верува дека ќе биде хит кај нивните играчи. Иваников рече дека играта има забележителни карактеристики, како што се Градите со богатство и а бонус за бесплатни вртења, што ќе ги задоволи страствените љубители на слотот на глобално ниво.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести