Како да станете професионален играч во онлајн казино

Вести

2022-11-01

Benard Maumo

Онлајн казино игрите се критични аспекти на модерниот забавен начин на живот, како што беше потврдено во периодот на Корона. Играчите можат да играат автомати и игри на маса од далечина во удобноста на нивните софи на овие апликации за коцкање. И за оние кои мора да посетат копнено казино, онлајн казината нудат искуство во живо емитувано во живо во 4K или HD квалитет од физички казино студија. 

Како да станете професионален играч во онлајн казино

Но, играњето казино игри за забава се разликува од играњето за пари. Некои играчи можеби ќе сакаат да ги исчистат дневните сметки од играње казино игри. Иако ова може да звучи малку пресилен, тоа всушност функционира за некои играчи. Оваа статија дискутира за некои барања за да станете професионален играч на онлајн казино. Продолжи да читаш!

Кој е професионален играч на онлајн казино?

На играчите на видео покер не им треба вовед во професионален играч на казино. Веројатно знаете професионалци како Даниел Негреану и Ванеса Селбст, кои го заработиле своето богатство играјќи ја играта. Накратко, професионален играч на казино заработува од играње казино игри. Тоа е нивната работа со полно работно време!

Услови за да станете професионален играч во онлајн казино

Без никакво понатамошно вртење, подолу се потребните вештини за да се биде професионален играч на казино:

Вештина #1: Играјте во најдобрите казина

Најдобрите играчи на онлајн казино знаат како да ги избегнат веб-локациите за измама. Овие играчи знаат дека угледните тела одобруваат најдобрите нови онлајн казина во ОК, Шведска, Канада, Онтарио, Малта, Гибралтар и други јурисдикции за коцкање. Играњето во легално онлајн казино гарантира дека платформата е транспарентна и игрите се тестирани од независни тела како Gaming Associates, iTech Labs и eCOGRA. 

Најдобрите онлајн казина исто така нудат игри од реномирани развивачи на игри, како Microgaming, Microgaming, NetEnt, Evolution, Pragmatic Play и Thunderkick. Овие компании имаат репутација за заштита, осигурувајќи дека нивните наслови се фер и забавни. Значи, погрижете се онлајн казиното да ги штиклира вистинските кутии пред да размислите да станете професионално. 

Вештина бр. 2: Забавувајте се многу

Индустријата за онлајн коцкање е многу неизвесна. Играчите никогаш не можат да бидат сигурни дали ќе создадат кариера, а камоли да освојат вистински пари во нивната следна сесија. Поради оваа причина, коцкањето во казино треба да го третирате како рекреативна активност. Поставувањето ниски очекувања значи да бидете доволно трпеливи за да ги разберете слабостите на играта и да ги знаете вашите силни области. Само со често играње можете да станете професионален играч на казино. И не можете да го направите тоа без да научите да ги апсорбирате шоковите од губењето, нели?

Вештина # 3: Вежбајте управување со субсидирам

Професионалните играчи на казино знаат како да управуваат со своите пари во казиното. Работата е во тоа што повеќето казина се дизајнирани да обезбедат играчите да трошат се што имаат на масата или на автоматите. На пример, многу копнени казина немаат прозорци за играчите да знаат за времето надвор. На овој начин, играчите можат да продолжат да играат додека кравите не се вратат дома.

Но, интелигентните играчи секогаш остануваат чекор понапред со креирање на специфичен субсидирам за онлајн коцкање. Под претпоставка дека заработувате 10.000 долари неделно. Во тој случај, одвојте 3.000 долари за рекреативно коцкање. Потоа, поделете ја оваа сума на помали единици од околу 500 долари дневно. Идејата е да го напуштите казиното откако ќе се исуши мачето од 500 долари. Играчите исто така можат да се откажат откако ќе додадат уште 500 или 250 долари на банкротот. И уште нешто, не обложувајте повеќе од 5% од буџетот на еден облог. 

Вештина бр. 4: Најдете игра што ви се допаѓа

Една од главните предности на играњето во онлајн казино е изобилството на опции. Најдобрите веб-страници за игри можат да понудат илјадници наслови на слотови со различни теми, како што се Египет, нордиски, овошје, џунгла, филм и многу повеќе. Покрај слотови, можете да најдете и десетици варијанти за блек џек, рулет, бакара и видео покер, како и бројни емисии на игри во живо од Evolution. Поентата е дека треба да уживате во играта пред да размислувате да освоите било што. Запомнете, колку повеќе играте, толку подобро ќе станете во играта. 

Вештина #5: Изострете ги вашите вештини за блек џек и покер

Зошто овие две игри? Блек Џек и покер се единствените игри кои им овозможуваат на играчите да користат оптимална стратегија за да го спуштат работ на куќата. Размислете за ова; какви планови имате за намалување на работ на куќата кај автоматите? По вртење на макари, играчите стануваат обични гледачи и се надеваат на најдоброто. Истото важи и за игрите на среќа како рулет, глупости, бинго, гребење и бакара.

Иако среќата игра значајна улога во резултатите од покер и блек џек, овие игри им овозможуваат на играчите да донесуваат пријателски одлуки во зависност од ситуацијата. На пример, играчите на блек џек можат да застанат на нешто плус 12 и да погодат 8 или помалку ако дилерот има 3. Од друга страна, покер играчите можат да ги поделат Асовите и да имаат две силни раце. Сега знаете зошто овие игри нудат помалку од 0,50% куќни рабови. 

Вештина #6: Следете ги вашите резултати

Технологијата треба да ви биде пријател ако сакате да станете професионален играч на онлајн казино. Интернетот има многу алатки за обложување кои ќе ви помогнат да ги следите вашите резултати од игрите на долги периоди и да донесувате убедливи одлуки. Овие алатки ќе ги анализираат вашите резултати од блек џек и покер за да одредат кој жанр треба да го играте почесто. Можете исто така да ги следите резултатите од рулетот за да ги знаете броевите што често се појавуваат при вашите вртења. Тоа е повеќе или помалку книговодство. 

Вештина #7: Користете системи за обложување

Системот за обложување е структуриран пристап или стратегија со надеж за намалување на загубите на долг рок. Постојат многу системи за обложување кои треба да се вклучат во вашата игра овие денови. Одличен пример е стратегијата за рамно обложување, кој ги повикува играчите да се обложуваат од 1% до 10% од нивниот вкупен фонд во одреден период. Мартингејл е уште една стратегија каде гејмерите го удвојуваат својот удел по загуба за да повратат сè по една победа. 

Но, системите за обложување не работат со сите казино игри. Користете ги овие стратегии за облози со парни пари како црвено/црно и непарно/пар во онлајн рулет. Можете исто така да користите систем за обложување за банкари и облози на играчи во бакара и положи/не положувај и дојди/не доаѓај во глупости. Ставањето на овие облози им дава на играчите речиси 50% шанса за победа. И тоа е што сакате со стратегија за обложување како Мартингејл и Пароли.

Вештина #8: Не прескокнувајте ги бонусите во казиното

Повеќето онлајн казина нудат бонуси за нови и лојални играчи бидејќи сакаат да ја одвратат конкуренцијата. Наградите се уште позначајни во новите онлајн казина кои сакаат да го зацврстат своето место во сцената на онлајн коцкањето. Вообичаените бонуси за казино вклучуваат бонус за совпаѓање на депозит, бонус без депозит, бесплатни вртења, враќање на готовина и запишување ВИП. 

Играчите треба побарајте ги овие бонуси и играјте ги казино игрите бесплатно. На пример, некои казина можат да им даваат бесплатни вртења на лојалните играчи за да ги тестираат новите слот машини и да ги измерат нивните реакции. Овие играчи можат да освојат сума што ќе го промени животот на среќен ден. Но, кое било казино што ви го нуди да тврдите, прочитајте и разберете ги барањата за играње. Некои бонуси имаат неодржливи барања за обложување, ограничувања за облози и датуми на истекување.

Вештина #9: Погодете ги бонусите за слот

Многу играчи имаат освоено богатство додека играње игри со џекпот, особено слотови. Веројатно сте свесни за Џон Хејвуд, британски војник кој освои 13,2 милиони фунти во 2017 година додека играше Мега Мула преку Microgaming. И погоди што? Војникот стана инстант мултимилионер со само облог од 25 п. Има стотици такви исплати во индустријата за онлајн казино.

Како професионален играч, пробајте ја вашата среќа во игрите со џекпот како Mega Millions и Divine Fortune од NetEnt. Иако овие игри може да имаат ниски RTP и ударни фреквенции, исплатите вредат мака. При пишувањето на оваа објава, џекпотот на Мега Мула изнесуваше 4,69 милиони долари. Погоди го тенџерето кога ќе ја надмине границата од 10 милиони долари, бидејќи тогаш е најверојатно да попушти. Но, ништо не е сигурно!

Вештина #10: Учете од другите играчи

Животот е процес на учење, а коцкањето не се разликува. Кога играње онлајн казино игри како покер, рулет и блек џек, секогаш треба да ги споредувате податоците со најдобрите играчи во индустријата. Овие играчи нудат совети за игри на блогови и канали на YouTube до кои можете да пристапите бесплатно. 

Дополнително, купувајте книги за коцкање на платформи како Amazon и eBay за да ги подобрите вашите вештини за донесување одлуки. И ако е можно, посетете копнено или во живо онлајн казино и споредете ги вашите вештини за играње со другите играчи и дилерот. Ќе сфатите дека има уште многу да научите. 

Завршен совет

До тука, треба да бидете подготвени да создадете професионална кариера во коцкање. Но, препорачливо е да не размислувате да станете професионално додека не добиете доволно голема сума. Да се стане професионален играч на онлајн казино бара многу трпение, вештина и самосвест. Затоа, дотогаш, немојте да ја напуштате работата!

Најнови вести

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови
2023-09-28

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови

Вести