Вести

August 8, 2023

Казиното 20Bet им нуди на сите членови 50% бонус за повторно вчитување на казиното секој петок

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

20Bet е страница за коцкање од 2020 година управувана од TechSolutions Group NV. Веб-страницата е лиценцирана во Курасао и Канада и е позната по својот богат избор на игри. 20Bet е исто така идеално место за ловци на бонуси, при што казиното нуди бројни промоции за спортски обложувалници и играчи на казино.

Казиното 20Bet им нуди на сите членови 50% бонус за повторно вчитување на казиното секој петок

Во овонеделниот преглед за бонус на NewCasinoRank, целото внимание е на бонусот од 50% до 100 долари за неделно повторно вчитување на казиното. Ќе дознаете за промотивниот код, условот за обложување, минималниот депозит и другите витални компоненти на оваа промоција.

Кој е бонусот од 50% до 100 УСД за неделно повторно вчитување во 20Bet?

А бонус за повторно вчитување во основа е награда што казиното им ја дава на играчите за да ги поттикне да направат повеќе депозити и да играат. Обично, овие промоции можат да бидат дел од пакетот за добредојде или да дојдат како самостојна програма за лојалност.

Казино 20Bet им нуди на своите регистрирани членови бонус за повторно вчитување од 50% до 100 долари секој петок. За да го побарате овој бонус, одете во благајната и депонирајте најмалку 20 УСД користејќи го промотивниот код RELOAD. На ново онлајн казино ќе го кредитира бонусот за депозит на вашата сметка веднаш.

На пример, можете да депонирате 100 долари во казиното во петок. Ова значи дека новото онлајн казино ќе ви даде 50% од износот во пари од бонус што не може да се повлече. Забележете дека максималниот бонус е 100 долари.

Правила и услови

Пред да побарате било кој бонус за казино, CasinoRank ве советува да ги прочитате T&C за да избегнете заглавување со добивките од бонус. Прво, бонусот за повторно вчитување на 20Bet Friday е достапен за барање помеѓу 00:00 и 23:59 UTC во петок. Казиното дополнително пропишува дека депозитот мора да биде единечна трансакција, а играчите можат да го бараат бонусот само еднаш неделно.

Во меѓувреме, максималниот износ на добивка што играчите можат да го добијат од бонус игра, освен пакетот за добредојде, е 15.000 долари. Но, пред да поднесат барање за повлекување, играчите мора да се обложат неделен бонус 40x. Тоа е стандардна стапка овие денови во секој случај.

Други услови што играчите мора да ги исполнуваат вклучуваат:

  • Максималниот облог со користење на бонусот е 5 долари.
  • Играчите мора да го обложуваат своето салдо на вистински пари пред да го користат бонусот.
  • Обложувањата со слот придонесуваат 100% кон условот за обложување.
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести