Вести

September 21, 2023

Играј GO ја рации на Piggy Bank за задржување монети во слотот Piggy Blitz

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

На 21 септември 2023 година, Play'n GO, водечки развивач на волшебни слотови, откри дека свињите можат да летаат и во неговата најнова слот машина, Piggy Blitz. Овој наслов е продолжение на слотот за Летечки свињи објавен во 2013 година.

Играј GO ја рации на Piggy Bank за задржување монети во слотот Piggy Blitz

Play'n GO отсекогаш силно поддржувал диверзификација на пејзажот на iGaming и давање на играчите неограничени опции за игри. Тие вклучуваат пријатни игри на маса, привлечни слотови за мрежа и некомплицирани слотови за животни.

Piggy Blitz не е исклучок. Одликувајќи се со живописна заднина налик на игри, играта им дава на играчите до 4.096 исплати и шанса да победат до 5.000x. Крајната цел во овој слот на тема животните е да се соберат сите монети од маѓепсаната свинче банка.

За да обезбедат стандардна победа во новите онлајн казина, играчите мора да најдат комбинација од три или повеќе симболи Pig, Dice, Letter, Diamond Chip и Coin. Како што играта напредува, тие можат да најдат три фиксни џекпот плус симбол за наплата на готовина бонус што им овозможува да соберат повеќе монети. Компанијата го користеше истиот механичар во Cash Pump (2019).

Во меѓувреме, Play'n GO вели дека играчите кои ќе добијат три Scatter ќе го активираат бонусот за бесплатни вртења. За време на бонусните кругови, играчите можат да заработат само симболи за вртења за гарантирана победа и наплата на готовина. Ова претставува поволно сценарио, осигурувајќи дека Piggy Bank ќе избие со награди со висока вредност.

Играчите можат да добијат 5, 10 и 25 бесплатни вртења откако ќе соберат 3, 4 или 5 Скатери. Ако играчот може да добие шест Скатери, ќе добие голема награда и 50 бесплатни вртења. Ова ја прави играта извонредна и наградувачка.

Развивачот на софтвер додава дека табелата за играње во овој нов онлајн слот е украсена со различни симболи на Piggy Bank, што ја зголемува можноста за освојување награда. Дополнително, има двојно повеќе златни монети, нудејќи им на играчите шанса да ги максимизираат своите шанси за победа.

Piggy Bank е најновиот додаток на постојано растечкиот избор на казино игри на Play'n GO. Играта го следи Temple Prosperity, слот со кинеска тема што ги носи играчите да се сретнат со „богот на богатството“. Овие нови игри веќе се во живо во јурисдикциите на програмерите, вклучително и Западна Вирџинија, САД.

Шефот на зачувување игри во Play'n GO, Џорџ Олекси, коментираше:

„Piggy Blitz е за инстант акција. Имајќи ги гарантираните вртења на добивка, како и редовните симболи за наплата на готовина, го прават овој наслов многу забавен - мислиме дека обожавателите навистина ќе уживаат во него. Да не зборуваме, потенцијалот за x5.000 победи и цртаните филмови и визуелните прикази на игри се исто така задоволство. Piggy Blitz е уште една класика за нас и е уште еден совршен додаток на портфолиото на слотови Play'n GO

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести