Еве како можете да се коцкате кога сте скршени!

Вести

2021-12-29

Eddy Cheung

Само затоа што можеби сте скршени не значи дека не можете да се коцкате! Постојат начини да се играјте забавни игри на коцкање без да ставам пари на линија.

Еве како можете да се коцкате кога сте скршени!

Еве неколку стратегии и игри кои сè уште ви се достапни.

Кено

Шансите во кено се навистина меѓу најлошите што ќе ги најдете. Тоа е како да велат: „Питачите не можат да бидат избирачи“

Кога сте скршени, вашите опции стануваат многу поограничени. Понекогаш, ќе се упатите во казиното со готовина, но поради лошото управување со субсидирам, бунарот пресушува пред да заврши патувањето.

Собата за кено може да биде одлично место за поминување часови на коцкање за минимална инвестиција.

Бесплатни вртења

Онлајн казина се познати по нивните бонуси. Меѓу највозбудливите бонуси се бесплатните вртења.

Имањето бесплатни вртења во бункер може да ја означи разликата помеѓу стоењето на страна и играњето на вашите омилени игри. Најдобро од сè, бесплатните вртења може да резултираат со освојување вистински пари.

Се надеваме, парите што се ослободуваат за да влезат во вашата банка за коцкање.

Домашни покер игри

Покерот е толку забавна игра за играње - и одличната работа во врска со тоа е што не треба да имате пари за да го направите тоа! Можете да играте домашни покер игри без пари на линија.

Тешко дека не можете да седнете на маса за покер во казино за 20 долари. Сепак, можете да ги исчистите алиштата од трпезариската маса, да повикате 5-7 од вашите најблиски пријатели и да ја доведете играта покер дома.

Пријателско обложување на спорт со пријатели

Еве една тема за вас. Уживајте во играта за возбуда со вашите другари и не потпирајте се на финансиска добивка.

Обложувањето на спорт беше првиот обид за коцкање за многумина од нас. Ќе обложиме на Супер Боул или на Светската серија со нашиот сосед и со нетрпение го гледаме натпреварот како се одвива на телевизија.

Можностите се бескрајни, а вие можете да бидете евтини колку што сакате да бидете со нив. Еднаш се обложив на странец во паб 25 центи на второто полувреме од играта на „Blowout NRL“.

Не можам да се сетам кој победи, но никогаш нема да ги заборавам смеите кои ги имавме и креативните навреди кои беа разменети.

Играјте турнири

Овие се многу ниски купувања кои можат да дадат многу големи исплати. Шансите се многу мали, но сепак возбудливи!

Турнирите во казино слотови се случуваат неколку пати неделно. За минимално купување, играчот има часови возбудлива забава со игри.

Честопати, наградите за вакви настани се 50 пати или повеќе за ниска котизација. Така, остварувањето победа би можело да ве оптоварува со месеци.

Турнирот е одлична авенија за играчи кои се граничат со лом и кои сакаат да ги задржат прстите на песокот уште малку.

Заклучок

Големото правило од ова е дека ако сте се откажале од коцкањето, тогаш можеби коцкањето не е за вас. Но, ако само се обидувате да го заработите последниот дел од парите на најдолг начин што може, тогаш оваа листа е совршена за да се коцкате додека сте блиску до пробивот!

Најнови вести

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови
2023-09-28

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови

Вести