Вести

May 30, 2023

Добијте поени за шпиц на турнирот Golden Era во казиното Легзо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Основано во 2022 година, Legzo е онлајн казино во модерен стил, регулирано во Курасао. Како што се очекуваше од новото онлајн казино, Легзо одржува повеќе турнири за да ги забавува играчите во текот на нивниот престој на платформата. Еден од турнирите што го привлече вниманието на CasinoRank додека ја прелистуваше страницата е турнирот Golden Era од Spinomenal. Прочитајте за да дознаете за турнирот и како да ја добиете оваа промоција. 

Добијте поени за шпиц на турнирот Golden Era во казиното Легзо

Што е турнирот на Златната ера од Спиноменал?

Турнирот Golden Era е возбудлив настан во казино започнат во април 2023 година и ќе заврши на 4 јули 2023 година. За да учествуваат на овој турнир, играчите треба само да играат некој од онлајн слотови од Спиноменални. Ако го направите тоа, на нова страница за онлајн казино ќе ве награди со бодови на турнирот, при што играчите со највисок ранг на таблата на водачи ќе добијат дел од наградниот фонд од 150.000 евра. Играчите можат да се приклучат на турнирот во секое време Казино Легзо пред крајниот датум. 

Со тоа, турнирот Golden Era има до 1.800 наградни места, што значи дека има доволно простор за сите да добијат исплата. Настанот има до 11 фази, секоја со посебен награден фонд, мултипликатор и стратегии. За време на секоја етапа, турнирот ќе кредитира 10% од вашите заработени поени како дополнителни поени, што ќе придонесе за вашето салдо во последниот настан (11-та етапа). 

Минимален облог и други услови

Пријателските услови го прават овој турнир еден од најдобрите нови онлајн казино бонуси да тврди. Овој турнир не ги спомнува барањата за обложување никаде на страницата T&C. Тоа е доволен показател дека сите добивки што играчите ги собираат на настанот се доделуваат во готовина што може да се повлече. 

Кога ќе почнете да играте со автомати Spinomenal, казиното ќе ве награди со турнирски поени за секој множител на победи. На пример, ако обложите 1 € и освоите 10 €, ќе соберете еден турнирски поен. Само изберете слот машина од развивачот на играта и играјте за само 0,20 евра. Запомнете, овој облог мора да биде вистински пари за да се квалификувате за поени. 

Покрај множителот на победи, турнирот има и други посебни карактеристики, вклучувајќи:

  • Бонус за добредојде: Ова се бодови наградени за нови играчи кои ќе се приклучат на турнирот во одреден период. На пример, ќе добиете 1.000 поени за приклучување на фаза 3 и 2.000 за етапа 7. 
  • Шпиц: За време на Шпицот, турнирот може да ги умножи вашите поени во зависност од фазата во која се придружувате на настанот. На пример, ќе добиете множител 2x за приклучување на настанот во етапите 4 и 10 или 3x множител за етапите 6 и 7.
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести