Вести

July 4, 2023

Депонирајте секој петок во казиното BetStorm и засилувајте ги бодовите

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Новите онлајн казина се познати по нивниот иновативен пристап кога станува збор за бонусите. Добар пример е казиното BetStorm, локација за казино од 2021 година со лиценци во Малта, Обединетото Кралство и Курасао. Ова казино им нуди на играчите специјален бонус пакет наречен Friday Points Boost. 

Депонирајте секој петок во казиното BetStorm и засилувајте ги бодовите

Значи, што точно е Friday Points Boost, и како гејмерите можат да ја бараат оваа награда? Оваа статија ги разгледува сите детали за бонусот, од минималниот депозит до периодот на важност. 

Која е промоцијата за зголемување на поени во петок во BetStorm?

Friday Points Boost не е вашиот вообичаен бонус за казино. Иако е а бонус за депозит, не ги вклучува вообичаените проценти на совпаѓање или бонус за бесплатни вртења. Наместо тоа, им овозможува на играчите да заработат повеќе поени на нивните сметки. Овие поени се важни бидејќи повеќе поени ви овозможуваат да освоите поголеми награди во Продавницата за награди. 

Friday Points Boost е релативно јасен бонус. На ново онлајн казино ги поканува сите регистрирани членови да депонираат најмалку 10 долари секој петок за да ја побараат промоцијата. Но, секогаш не заборавајте да влезете во FPB бонус код кога правите квалификуван депозит во петок. 

Уште една точка што треба да се забележи во ова неделен бонус е рокот на важност. Бонусот е отворен за барање од петок 00:00 GMT до 23:59 GMT. Значи, депонирањето средства надвор од овие часови нема да ве квалификува за наградата. 

Одредби и услови за засилување на поени во петок

Добрата работа во врска со овој бонус за депозит е што нема да треба да исполнувате никакви барања за обложување. Тоа е затоа што казиното ќе кредитира наградни поени на вашата сметка без да поставува премногу ограничувања. 

Но, правењето минимален квалификуван депозит со користење на бонус кодот не ве квалификува автоматски за промоцијата. Наместо тоа, мора да завршите одредени мисии како играње избрани казино игри да ја побараат наградата. Секоја мисија што ќе ја завршите ќе ви даде 5 дополнителни наградни поени. 

Подолу се дадени неколку други услови што треба да се земат предвид:

  • Играчите имаат до 24 часа од времето на депозит за да ги завршат мисијата BetStorm казино. 
  • Поставувањето барање за повлекување го поништува целиот ваш напредок во бонус. 
  • Само депозитите направени преку благајната на казиното се квалификуваат за промоцијата.
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести