Вести

March 24, 2023

Гринтуб ја продолжува франшизата за дијамантски приказни со Малата сирена

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Гринтуб, подружница на Новоматик, објави уште еден дел од серијата слотови со дијамантски приказни со најголема заработка со Малата сирена. Играта ги носи играчите под сините води каде убавата сирена може убаво да ги награди. Овој автомат е резултат на соработка помеѓу Greentube и RoyalCasino Denmark, сопственик на интелектуална сопственост. 

Гринтуб ја продолжува франшизата за дијамантски приказни со Малата сирена

Diamond Tales: The Little Mermaid има 5 ролни и 40 линии за плаќање. Играчите на најдобрите нови онлајн казина имаат потенцијал да освојат максимална исплата од 50.000x со искористување на бонус елементи, како што се Snap Drop и Diamond Tales.

За да напредуваат низ карактеристиките на приказната и бонусите, гејмерите мора да ги соберат симболите на бисерното срце на одредена ролна. Кога симболот Snap Drop ќе се спушти на петтата ролна, гејмерите добиваат повторно вртење каде што може да се појават множители на Pearl Heart. Овие множители се собираат и се додаваат на облогот, зголемувајќи го потенцијалот за победа на играчот. 

Во меѓувреме, функцијата Diamond Takes е ѕвезда на шоуто. Се активира секогаш кога симболот за бонус за книга се појавува на првата, третата и петтата ролна. Ако тоа се случи, играчите добиваат три повторно вртења обновени со секој нов симбол на бисер или златно срце. Ако се појави симбол на златно дијамантско срце, неговата вредност се зголемува за сите наредни бисерни срца. 

И на крај, играчите можат да ја активираат функцијата Ocean откако ќе стигнат до последното поглавје од играта, овозможувајќи им да стекнат пет златни дијамантски срца.

Коментирајќи го новото издание, Мајкл Бауер, CFO/CGO на Greentube, рече: „Со вториот додаток во семејството на игри по Грдото пајче, франшизата Diamond Tales продолжува да оди од сила на сила и ние сме убедени дека играчите ќе уживаат во она што имаме да им го понудиме со Diamond Tales: The Little Mermaid. Овој воден наслов може да се пофали со вистинско чувство за прогресија додека работите низ поглавјата за да го достигнете последниот бонус“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести