YYY New Casino Преглед

Age Limit
YYY
YYY is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisa
Trusted by
Curacao
Total score7.5
Добрите
+ Арапско казино
+ Прифатени популарни платежни средства
+ 24/7 поддршка

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Арапски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (1)
Американски долари
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (11)
Јемен
Јордан
Бахреин
Ирак
Катар
Кувајт
Либан
Либија
Обединети Арапски Емирати
Оман
Саудиска Арабија
ИгриИгри (52)
Age of Empires
Arena of Valor
Dota 2
League of Legends
MMA
Overwatch
Rainbow Six Siege
Rocket League
StarCraft 2
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Кабади
Кошарка
Крикет
Лотарија
Мотоспорт
Нетбол
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Скијање
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тексас Холдем
Тенис
Флорбол
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (6)
СофтверСофтвер (14)
1x2Gaming
BGAMING
Belatra
Betsoft
Booming Games
Endorphina
Evolution Gaming
GameArt
Iron Dog Studios
NetEnt
Platipus Gaming
Quickfire
QuickspinThunderkick

YYY

YYY Casino е онлајн казино базирано на арапско потекло, основано во 2018 година. Бидејќи iGaming добива значителна популарност на Блискиот Исток, неколку онлајн казина се лансираат за да му служат на растечкиот пазар. YYY Casino е одличен пример за врвно онлајн казино неодамна лансирано за да му служи на арапскиот пазар. Казиното има за цел да обезбеди платформа за забава со бројни награди за да им помогне на играчите да ги продолжат своите сесии за игри.

Казиното е изградено користејќи го комбинираното искуство на тим со 15 години во казино индустријата. Казиното поседува лиценца за игри од органот за игри во Курасао. Нашата статија дава детален нов преглед на казино за сите функции достапни во YYY Online.

Зошто да играте во казино YYY

YYY Casino нуди широк спектар на игри кои се напојуваат од реномирани провајдери на софтвер. Лобито на казиното е погодно за корисниците, а играчите можат брзо да преминат од најдобрите играни игри до нови игри, игри во живо, покер, слотови и казино. YYY Casino им нуди на играчите профитабилни промоции и бонуси за да им помогне да ги продолжат своите сесии за игри.

Процесот на регистрација е јасен. Играчите можат бесплатно да пристапат до повеќето игри базирани на RNG без регистрација или преземање. YYY казиното има режим на инстант-игра; затоа на играчите не им треба апликација или софтвер за да започнат. Оваа повеќејазична платформа има бројни начини на плаќање и сигурен тим за поддршка на клиентите.

About

YYY Casino е ново крипто-пријателско онлајн казино лансирано во 2018 година. Нуди широк спектар на казино производи и сеопфатна спортска книшка на арапскиот пазар. Тој е дел од брендот YYY Network во заедницата на Арабија и е поврзан со Velorum Corporation. YYY Casino поседува лиценца за игри од Комисијата за еИгри во Курасао. Играчите можат да пристапат до многу казино игри овде, вклучувајќи рулет, бакара, покер и многу други. Ова казино е достапно само на англиски и арапски јазици.

Games

Од традиционалните казино игри како бакара и рулет до нови учесници како што е Алоха Кинг Елвис, играчите во казиното YYY имаат богат базен од игри за избор. Почетниците и искусни играчи уживаат во фантастична колекција на игри. Ајде да истражиме некои игри што најверојатно ќе ги сретнете или ќе ги играте во ова казино.

слотови

Онлајн слотови нудат многу различни теми и бонус функции за играчите да уживаат во неверојатно искуство со игри. Некои теми се засноваат на природни елементи или ТВ емисии со кои играчите можат да се поврзат. Слотовите се потпираат на среќата, но играчите можат да останат во потрага по бонус функции како што се бесплатни вртења, бонус симболи и бонус кругови, бидејќи тие дебело плаќаат. Некои од врвните слотови зема вклучуваат;

 • ГГГ Милион
 • Авијатичар
 • Диви пари
 • Ацтеките Magic Megaways
 • Лејди Волф Мегавејс

Игри на маса

Не секоја игра на маса во казино е направена исто. Во споредба со другите игри на маса, некои имаат подобри шанси. Играчите можат да предизвикаат виртуелен дилер со резултатите генерирани од моторот RNG. Некои игри на маса бараат стратегија, додека други се засноваат на среќа. Истражете повеќе игри на маса на YYY казино како;

 • 3D Блек Џек
 • Baccarat Нема комисија
 • Г-дин Мини рулет
 • Оаза покер
 • Блек Џек повеќе раце

Казино во живо

Ако ви е досадно да предизвикувате виртуелен дилер, можете да се префрлите на делот за казино во живо и да играте против крупиите од реалниот живот. Целото дејство се емитува од студио за физичка игра на вашиот екран.

Дополнително, ви овозможува да разговарате со дилерот и другите играчи (преку поле за разговор). Казино игрите во живо на YYY казино вклучуваат;

 • Американски рулет
 • Блек Џек Класик
 • Baccarat Контрола стискаш
 • Лов на богатство на Гонзо
 • 2 Рака Казино Hold'Em

Други

Освен видео слотови, игри на маса и дилери во живо, играчите можат да истражуваат и специјални колекции на кено, игри со гребење, џекпот и авијатичарски игри. YYY Casino ги разбира различните потреби на играчите и сместува различни игри за да ја угаси нивната жед за игри. Други игри вклучуваат;

 • Скреч натпревар
 • Кено
 • Авијатичар
 • Пиратски Джакпот
 • Божиќен џекпот

Bonuses

Бонусите и промоциите им даваат на играчите дополнително гориво за да уживаат во игрите што ги играат. Новите играчи се наградени со 15$ бонус при регистрација и 100% бонус за прв депозит до 2200$. Играчите автоматски добиваат депозит од 10% кога ќе упатат пријател и ќе направат депозит за да го засладат договорот. Супер понеделник бонусот се случува секој понеделник, а играчите можат да добијат депозит од 20% за првиот депозит во понеделник. Исто така, постои и 5-степена програма за лојалност која нуди прекрасни поволности со секое ниво. Играчите мора да ги исполнат барањата за обложување поврзани со секој договор за бонус пред да се повлечат. Се препорачува играчите да ги прегледаат условите за бонусот пред да учествуваат во која било понуда.

Payments

Во казиното YYY, играчите можат да изберат од различни начини на плаќање. Казиното прифаќа банкарски трансфери, плаќања со картички, е-паричници и опции за криптовалути. Играчите мора да го завршат процесот KYC пред да направат каков било депозит. Казиното има право да чува сметка доколку се сомнева во некоја сомнителна активност. Минималниот депозит е 20 долари. Некои од овие методи вклучуваат;

 • Visa/MasterCard
 • Скрил
 • WebMoney
 • Биткоин
 • Етереум

Валути

YYY казиното ја разбира потребата да се грижи за играчи од различни сфери на животот. Еден начин да го направат тоа е со прифаќање на многу валути. Ова казино прифаќа депозити и повлекувања во фиат валути и криптовалути. Некои од валутите вклучуваат;

 • AED
 • американски долари
 • БТК
 • ЕТХ
 • USDT

Languages

Како арапско казино, казиното YYY е достапно само на два јазика, арапски и англиски. Ова може да биде малку ограничувачко, имајќи предвид дека казиното е достапно во многу земји кои зборуваат повеќе од двете земји. Сепак, како ново казино, тие може да додадат уште неколку јазици додека растат.

Software

YYY казиното не прави компромиси за квалитетот во игрите, поради што тие соработуваа со доверливи провајдери на софтвер за да изградат одлично казино лоби. Ова казино одржува ажурирана библиотека со провајдери на софтвер кои додаваат нови изданија и ги ажурираат постоечките игри. Игрите базирани на RNG редовно се тестираат за правичност во играта од независни агенции.

Казиното лоби во живо го напојуваат неколку провајдери на софтвер, а игрите се хостирани од вистински крупиери во студиата за игри. Тие се пренесуваат со висок квалитет и во реално време. Некои од популарните провајдери на софтвер во YYY Казино вклучуваат;

 • Еволуција
 • Играње на големо време
 • Хабанеро
 • Quickspin
 • NetEnt

Support

Услугата за клиенти е составен дел на секој бизнис. Во казиното YYY, играчите можат да пристапат до поддршка цел ден и цела ноќ. Поддршката за корисници е достапна преку број на Whatsapp и функција за разговор во живо. Времето на тимот за поддршка е достапно преку горенаведените канали деноноќно. Делот ЧПП нуди снаодливи детали кои би можеле да одговорат на вашите прашања.

Зошто вреди да се игра во YYY казино

YYY казиното е нов учесник во казино индустријата, лансиран во 2018 година за да му служи на арапскиот пазар. Ова крипто-пријателски казино нуди различни игри напојувани од реномирани провајдери на софтвер како што се NetEnt, Evolution, Quickspin и BTG. Достапните игри се движат од слотови до игри на маса и казино игри во живо. Одличното казино лоби е споено со профитабилни бонуси и промоции.

YYY Casino нуди бројни опции за плаќање и валути, вклучувајќи ги и криптовалутите. Сите трансакции во ова казино се безбедно шифрирани и складирани под најновите заштитни ѕидови. Иако YYY е достапен на арапски и англиски, се надеваме дека ќе вклучи повеќе глобално зборувани јазици за да има позначаен пазарен удел. Во случај на барање или поплака, контактирајте со тимот за поддршка на YYY Casino, кој е достапен 24/7.