Нов џекпот слот од Yggdrasil

Yggdrasil Gaming

2021-03-31

Развивачот на софтвер за игри Yggdrasil доаѓа со нов прогресивен џекпот онлајн слот машина: Jackpot Express. Новиот наслов е најновиот развој на она што сега е солидна листа на игри со џекпот, која ги вклучува Jackpot Raiders, Ozwin's Jackpots и The Stolen Stones.

Нов џекпот слот од Yggdrasil

Џекпот Експрес е слот со пет ролни со 20 линии за плаќање што го носи играчот на крстарење со речен брод во потрага по неверојатни награди и победи. Џонас Страндман, виш стратег за производи во Игри на среќа Yggdrasil, вели дека има многу различни шанси да ги освоите џекпотовите и дека режимите на центрифугирање можат да бидат доста забавни.

Три режими на центрифугирање

Трите начини на центрифугирање се посебна карактеристика на оваа игра. Секој од нив го носи играчот на игра на маса во казино. Играчот може да се замисли себеси како игра во казино на одборот на нивното крстарење со речен брод. На некој начин, слотот претставува „бифе за казино“ каде што се добива сè на истото место.

Вртењата без картички доделува карта за играчот, а исто така и за куќата; ако играчот победи, тие добиваат леплива дивина. Бесплатните вртења на коцки му даваат на играчот множител за победа на соодветното вртење. Конечно, бесплатните вртења на рулет може да вратат неколку различни резултати и награди.

Прогресивен џекпот

Невообичаено, има три џекпот во оваа игра, и добро е да се знае дека тие се поврзани со гореспоменатите Џекпот Рајдерс, исто така од Yggdrasil. Достапните суми може да се снежни топки, особено затоа што титулата на Raider веќе се здоби со влечење. Насловот Express се очекува да го следи блиску до успехот на неговиот сестрински слот.

Трите џекпот се состојат од мини, странични и големи победи. Играчот е соочен со тркало за џекпот и мора да тргне по симболот на стрелката што ќе му овозможи да се подигне. Играта со џекпот ќе се активира кога играчот ќе добие три бонус икони, исто како и режимите за бесплатни вртења „казино“.

За Yggdrasil

Yggdrasil е основана во 2013 година и брзо се појави како една од водечките светски компании во казино софтвер развојни бизниси. Прикажувајќи десетици клиенти, компанијата исто така заработи неколку лиценци од различни регулатори, вклучувајќи го и органот за игри на Малта (B2B-Critical Supply Licence) и GB Комисија за коцкање (Remote Casino - B2B), меѓу другите.

Компанијата има освоено неколку награди во индустријата, имено EGR B2B Awards 2019 за категоријата „Иновации во RNG казино добавувач“, иноватор на годината на меѓународните награди за игри 2019 и EGR B2B Awards 2018 за „Иновација во RNG казино Софтвер“ категорија. 

Не пропуштајте ги најновите казино игри и проверете најдобри нови огласи за казино на оваа веб-локација.

Најнови вести

Топ 3 добредојдени понуди за прв депозит во нови казина за корисници на виза картички
2023-09-06

Топ 3 добредојдени понуди за прв депозит во нови казина за корисници на виза картички

Вести