Топ 10 Yggdrasil Gaming Ново Казино

Новите онлајн казина нудат возбудлива форма на забава. За да можат да го направат ова, тие се потпираат на различни видови софтвер за напојување на нивните игри. Играчите наскоро формираат фаворити кога станува збор за добавувачите на софтвер на нивните казино игри.

Еден што е секогаш блиску до врвот на листата за да биде омилен е Yggdrasil. Тоа е поради исклучителните производи што ги произведуваат. Ако сакате да играте во ново казино што нуди игри од Yggdrasil, можете да се повикате на списокот со најновите и најдобри казина подолу.

Топ 10 Yggdrasil Gaming Ново Казино
Нови казина и игри на Yggdrasil

Нови казина и игри на Yggdrasil

Yggdrasil, како провајдер на софтвер за казино, е познат по постојаното објавување на нови игри. Обично барем еднаш месечно. Поради оваа причина, овој снабдувач на казино игри стана популарен меѓу ентузијастите на слотовите. Некои од најновите што се објавени се:

  • Елементарна принцеза
  • Хиперизбувнување
  • 2 богови: Зевс наспроти Тор
  • Лудо свежо
  • Џекпот Експрес
  • Сводот на среќата
  • Ол-стар нокаут, заедно со неколку други.

Изданијата опфаќаат различни теми по кои Yggdrasil е толку добро познат. Тие вклучуваат авантура, акција, суперхерои, криминал и неколку други.

Избор на игра Yggdrasil

Yggdrasil Gaming нуди огромна колекција на слот игри. Тие имаат целосна мешавина на различни теми. Овие се вртат околу овошје, змејови, Викинзи, животни од џунгла и многу повеќе. Тие често ќе формираат серија игри каде што се вртат околу истата приказна. Сепак, секоја игра обезбедува сосема нова авантура.
Пример за ова е серијата Викинг. Оваа серија е составена од Долината на боговите, Викинзите одат Берзерк, Викинзите одат диви.

Играчите ќе најдат категории на теми како што се авантура, историја, магија, steampunk, криминал, суперхерои, па дури и машини за овошје. Без разлика кој слот игра Yggdrasil е избран, играчите може да очекуваат одлично искуство.

Нови казина и игри на Yggdrasil
Доверливи сајтови за казино Yggdrasil

Доверливи сајтови за казино Yggdrasil

Играње во нови онлајн казина е нешто што може да донесе многу возбуда и уживање. Она што е важно е да имате добро искуство, што значи играње на доверливи локации на Yggdrasil. Овие се оние кои се соодветно лиценцирани за да можат да ги нудат своите казино производи онлајн. Различни раководни тела обезбедуваат ваков тип на лиценца.

Информациите треба да бидат достапни за тоа кој ја дава лиценцата во областа на подножјето на страниците на казиното што некој го проверува. Некои казина ќе имаат и дополнителни сертификати од трета страна, кои ја зголемуваат нивната доверливост.

Доверливи сајтови за казино Yggdrasil
Обезбеди Yggdrasil казина

Обезбеди Yggdrasil казина

Секој кој сака да ужива во некои возбудливи коцкарски активности и да ги игра своите омилени нови казино игри лесно може да го стори тоа онлајн. Многу нови онлајн казина нудат многу активности. Постојат некои одлични безбедни казина Yggdrasil за избор.

Ова се нови онлајн казино платформи кои ги имаат на сила сите врвни безбедносни мерки. Тие ќе се потпрат на тешко шифрирање на какви било лични податоци што ги обезбедуваат нивните играчи. Покрај ова, тие ќе користат SSL, што ја зголемува безбедноста. Треба да има мал катанец покрај URL-то на казиното во прелистувачот. Безбедноста како оваа е потребна за да се заштитат играчите на казиното.

Обезбеди Yggdrasil казина
Историја на Игдрасил

Историја на Игдрасил

Yggdrasil започна во 2013 година и оттогаш рапидно расте и во производите што ги нудат и како миленик на многу играчи на слот.

Тие започнаа со користење на флеш и една година подоцна обезбедуваа игри базирани на HTML. Следната година го воведоа „Boost“, што беше промотивна алатка во играта. Секоја година овој провајдер на казино софтвер има постигнато барем едно големо достигнување, ако не и повеќе. Во 2017 година тие беа возбудени поради нивното лансирање на Yggdrasil Dragons. Потоа, во 2018 година, тие го лансираа YGS Masters.

Компанијата поседува многу различни видови лиценци од неколку регулатори. Ова им овозможило да можат да понудат супериорни производи.

Историја на Игдрасил

Најнови вести

Yggdrasil воведува нов механичар за игри во Starfire Fortunes TopHit
2023-06-29

Yggdrasil воведува нов механичар за игри во Starfire Fortunes TopHit

Yggdrasil, познат издавач на онлајн слотови, го претстави својот најнов наслов, Starfire Fortunes TopHit. Оваа игра ги телепортира играчите во празниот космос над облаците од маглина, каде што ѕвездите можат совршено да се усогласат за да им помогнат на гејмерите да добијат врвна исплата од 25.000 пати повеќе од влогот. И погоди што? Може да се пофали со најновиот Game Engagement Mechanic (GEM) на компанијата, кој ветува гејмерско искуство како ниеден друг.

Нов главен директор за игри започнува да работи во Yggdrasil Gaming
2023-06-09

Нов главен директор за игри започнува да работи во Yggdrasil Gaming

Yggdrasil, врвен развивач на наградувани казино игри, го назначи Марк Мекгинли за главен директор за игри. Компанијата вели дека вработувањето ќе помогне да се зајакне нејзиниот неодамна споен тим за игри.

Одете на меѓугалактичко патување во Giganimals GigaBlox од Yggdrasil
2023-04-18

Одете на меѓугалактичко патување во Giganimals GigaBlox од Yggdrasil

Yggdrasil го најави дебито на Giganimals GigaBlox со вселенска тематика. Оваа возбудлива игра се игра на 6 ролни со 40 линии за обложување, каде што извонредната функција на развивачот GigaBlox Game Engagement Mechanic (GEM) може да ги зголеми симболите до импресивна големина 6×6.

Yggdrasil Gaming & Reflex Eye создава ново искуство за гејмерите
2022-06-22

Yggdrasil Gaming & Reflex Eye создава ново искуство за гејмерите

Во овој пост, им нудам на читателите длабински поглед на новото партнерство помеѓу игрите на Yggdrasil, развивач на софтвер и Reflex gaming, провајдер за дигитални игри. Двете компании работат заедно за да ја направат една од најновите игри на Yggdrasil, Eye of Persia 2, достапна за клиентите на Reflex Gaming. Ајде да ги започнеме работите со информации за тоа како партнерите го дистрибуираат новиот софтвер до публиката на Reflex Gaming.