Winstoria Ново Казино Преглед

WinstoriaResponsible Gambling
CASINORANK
7/10
Бонус
Безбедно лиценцирање
Брзи исплати
Достапна е 24/7 поддршка
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Безбедно лиценцирање
Брзи исплати
Достапна е 24/7 поддршка
Winstoria is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

И покрај тоа што е ново казино, новите играчи и редовните може да пристапат до примамлив избор на промоции и бонуси. По пријавувањето, новите играчи имаат пристап до бонус за тројна закана на нивните први три депозити. Оваа понуда вклучува и бесплатни вртења во зависност од направениот депозит. Редовните играчи можат да користат дневни, викенд или неделни стимулации кои нудат бонус пари и бесплатни вртења. Оваа промоција наплаќа неделни загуби и играчите може да завршат со до 500 евра. Секој од овие бонуси е поврзан со условите што треба строго да се следат. Некои други бонуси што играчите може да ги сретнат вклучуваат:

 • Дневен бонус
 • Неделен Cashback
 • Промоции за ВИП програма
 • Голем бонус маратон
+4
+2
Затвори
Games

Games

Winstoria можеби е ново казино, но повеќе од 4000 достапни игри го прават тоа тешко да се каже. Играчите можат да уживаат во живи дилери, авијатичарски игри, слотови и многу други. Казиното има бесплатен демо-режим, но бара да се регистрирате за да освоите вистински пари. Лентата за пребарување на лентата за навигација го олеснува наоѓањето на одредена игра.

слотови

Слот игрите се популарни во многу казина поради нивните шарени теми и лесната игра. Во казиното Winstoria, повеќе од 3000 слот игри се достапни од врвни провајдери на игри. Играчите можат масовно да победат за време на основната игра и бонусните кругови. Овие слотови вклучуваат;

 • Маријачи
 • Златно око
 • Епско богатство
 • Big Bass Bonanza
 • Спартански крал

Игри на маса

Игрите на маса се популарни во Винсторија, а играчите можат да уживаат во различни класични игри. Некои табели прифаќаат ниски облози, додека други се погодни за оние кои преземаат ризик. Генераторот на случаен број обезбедува достапни варијации, исклучувајќи ја потребата од човечки дилер. Популарните игри на маса вклучуваат:

 • Рулет Прво лице
 • Змеј тигар
 • Бакара прво лице
 • Крајниот Блек Џек

Казино во живо

Овој дел може да се пофали со игри во живо од добро познати наслови како Evolution Gaming, Ezugi и многу повеќе. Игрите се отворени 24/7, а играчите можат да се справат со крупиите во живо кои стримуваат од различни области на светот. Некои казино игри во живо вклучуваат:

 • PowerUp Baccarat
 • Салон за мртов или жив
 • Бесплатен залог Бакара
 • Монопол Биг Балер
 • Слатка Bonanza CandyLand

Други

Освен овие популарни селекции, има и други игри со исто толку возбуда и некои со подобри изгледи за вистински пари. Тие вклучуваат мини игри, џекпот и турнири. Секој избор доаѓа со уникатна игра и правила. Други игри вклучуваат:

 • Плинко
 • Авијатичар
 • Див делфин
 • Џампин Пот
 • Банки за ролни

Software

Ова ново казино има импресивен софтверски извор, а гејмерите можат да бидат сигурни дека нивните интереси се во добри раце. Богатата библиотека за игри може да ги поддржува традиционалните и новите наслови, а илјадници играчи можат да пристапуваат на страницата истовремено без проблеми. Казиното соработува со најдобрите провајдери на софтвер за игри за да се осигура дека гејмерите имаат беспрекорно искуство во играњето. Некои од имињата зад игрите во казиното Винсторија вклучуваат;

 • Прагматична игра
 • Еволуција игри
 • NetEnt
 • Игри со ножовка
 • Play'n GO
Payments

Payments

Разновидните начини на плаќање во ова ново казино обезбедуваат играчите лесно да депонираат пари и да ги подигнат брзо и безбедно. На играчите им е дозволено да депонираат минимум 20 долари, а минималните повлекувања се движат од 20 до 400 долари, во зависност од методот што се користи. Месечните повлекувања се ограничени на 10.000 долари, но за нив може да се преговара нагоре доколку играчите се членови на ВИП програмата. Некои од начините на плаќање достапни овде вклучуваат;

 • MiFinity
 • Paysafecard
 • Скрил
 • Нетлер
 • MasterCard

Deposits

За да депонирате на Winstoria , најавете се на вашата сметка во казино и отворете ја страницата на касиерот со кликнување на копчето со салдото на вашата сметка. Потоа, изберете го претпочитаниот начин на плаќање на депозитот пред да го внесете износот. За депозити, обично се потребни неколку секунди за да се одрази на сметката за игри.

Withdrawals

Повлекувањата кај Winstoria се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Валути

Languages

Winstoria можеби е ново казино, но е меѓународно и се обидува да се грижи за глобалната публика. За да се задоволи ова, казиното е достапно на 7 јазици на кои играчите можат да пристапат и да се префрлат врз основа на нивните преференции. Јазиците вклучуваат;

 • Англиски
 • фински
 • полски
 • француски
 • португалски
+5
+3
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Winstoria има висока оцена за 7 и работи од 2022 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Winstoria како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Winstoria поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Лиценци

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Winstoria . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Winstoria исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Winstoria обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Казиното Винсторија е новоформирано казино во 2022 година лиценцирано од Органот за игри на среќа Курасао. Во него има богато лоби напојувано од врвни провајдери како NetEnt и Pragmatic Play. Играчите можат да ја користат лентата за пребарување во казиното за да бараат игри од овие специфични провајдери. Winstoria е во сопственост и управувана од Altacore NV

Вовед

Winstoria е ново онлајн казино lat, кое не беше отворено во 2022 година. Тоа е замисла на Altacore NV, која управува со сите операции. Winstoria работи под лиценца за игри издадена на нејзината матична компанија од Владата на Курасао. Тој е дом на богата колекција на интересни игри и дилери во живо. Без разлика дали барате слотови, игри на маса или дури и казино игри во живо, има нешто тука за вас.

Живата комична тема на ова ново казино ќе го изнесе вашето внатрешно дете. Откако гејмерите ќе се логираат, тематска бомба експлодира, поставувајќи ја сцената каде што ќе уживате во игрите и ќе освоите вистински пари. Изгледот на ликовите инспирирани од аниме и палетата на бои се поставени за уживање. Можете да започнете со кој било дел веднаш штом ќе влезете во казиното. Во овој нов преглед на казино, подлабоко го разгледуваме Winstoria и ви ги кажуваме сите сочни детали за него, вклучувајќи ги карактеристиките, начините на плаќање и многу повеќе.

Зошто да играте во казиното Winstoria

Ова ново казино може да се пофали со некои добро обмислени карактеристики кои на играчите би можеле да им се допаднат кога ќе се пријават. Започнете со широк избор на игри достапен поради партнерствата со добро воспоставени провајдери на софтвер. Вклучува врвни брендови како Pragmatic Play, NetEnt, Play's GO и многу други. Во лобито се сместени преку 4000 игри и дилери во живо, а повеќе се додаваат редовно. Во многу од овие игри, играчите можат да добијат вистински пари. Зделката може да се подобри кога ќе ги искористат достапните бонуси и промоции.

Играчите во казиното Winstoria можат да депонираат средства и да се повлечат користејќи повеќе банкарски опции. Можно е да се користат многуте начини на плаќање поддржани од ова ново казино. За повеќе искуство во движење, играчите можат да пристапат до казиното користејќи различни гаџети, вклучувајќи десктоп и мобилни уреди како таблети и телефони. Претставниците за услуги на клиентите во мирување ги решаваат сите прашања или прашања речиси веднаш.

Кратки факти

Година на основање: 2022

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Winstoria . Посетете ја страницата Winstoria и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Поддршката за корисници во казиното Winstoria е достапна во текот на денот. Играчите кои се соочуваат со проблеми или поплаки може да контактираат со поддршката за корисници за помош. Одговорите се брзи, во просек 10 секунди, но може да потрае неколку минути за време на зафатено време. Поддршката за корисници е достапна преку разговор во живо или е-пошта (support@winstoria.com).

Зошто вреди да се игра во казиното Winstoria

Winstoria е релативно ново казино, лансирано во 2022 година. Казиното можеби е старо помалку од една година, но успеа да ја вклучи играта во однос на понудените услуги. Играчите имаат пристап до повеќе од 4000 игри добиени од некои од најголемите софтверски провајдери во индустријата. Во ова казино има слотови, игри на маса, авијатичарски игри и повеќе. Казиното работи на 7 јазици за да се грижи за својата глобална публика и поддржува повеќе валути за да ја олесни пристапноста.

Играчите можат да ги тестираат игрите во демо-режим и да пристапат до казиното на речиси секој уред. Сигурен систем за поддршка на клиентите помага да се решат сите проблеми за неколку минути.

Препорачуваме играчите секогаш да практикуваат одговорно коцкање.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Winstoria , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Pai Gow, Покер, Блек Џек, Покер со три карти, Карибски Студ за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Winstoria има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Winstoria се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.