Новиот преглед на бонус Wild Fortune

Wild FortuneResponsible Gambling
CASINORANK
7.5/10
БонусБонус за добредојде до 415 € + 350 бесплатни вртења
3500+ игри
24/7 разговор во живо
Мазен интерфејс
Поддржано
Потврдено
Безбедно
3500+ игри
24/7 разговор во живо
Мазен интерфејс
Wild Fortune is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Новите играчи во казиното имаат право да бараат профитабилен 100% бонус за депозит за натпревар. Депозитите мора да бидат поголеми од 20 евра, а помалку од 100 евра се квалификуваат за бонусот за добредојде. Дополнително, постоечките играчи можат да бараат сезонски понуди со вртење на бонусното тркало Monster. Повеќе шанси за награди се наведени на страницата со промоции.

Бесплатни спиновиБесплатни спинови
Games

Games

Опциите за обложување во казиното Wild Fortune се грижат за сите видови играчи. Има возбудливи наслови како што се сметките на Piggy Bank, Египетските смарагди, Shining Crown и повеќе за љубителите на слотовите. Казиното во живо содржи над 80 маси управувани од дилер во живо. За огромни добивки, пробајте ја вашата среќа на дневните и неделните турнири веднаш штом ќе паднат. Достапни се и класични игри со карти како рулет, блек џек и бакара.

+2
+0
Затвори

Software

Богатата колекција на игри во казиното е овозможена со мудрата одлука за набавка на игри од повеќе провајдери. Бидејќи менаџментот се обидува да ги почитува високите стандарди, во лобито на казиното влегуваат само игрите направени од врвни развивачи на софтвер. Некои од соработниците во колекцијата на игри вклучуваат:

  • Прагматична игра
  • BetSoft
  • Playtech
  • Црвен тигар
  • Play n' Go
Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Wild Fortune нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ Skrill, Neteller, Credit Cards, Bank Transfer, Visa .

Deposits

Финансирањето на сметката на играчот во Wild Fortune е услов за победи со вистински пари. Различни методи за депонирање им овозможуваат на играчите во различни земји да депонираат. Прифатени се дебитни картички Visa, Maestro и Mastercard. Алтернативно, членовите можат да плаќаат со е-паричници како ecoPayz, Neosurf, Neteller и Trustly. Директните банкарски трансфери се прифаќаат и од играчи со валидни сметки во казиното.

Withdrawals

Откако ќе заработат добивки играјќи игри во казино, победниците можат да побараат наплата користејќи неколку методи. За жал, не се прифаќаат сите начини на депозит за повлекување. Visa и Mastercard главно се користат заедно со е-паричници како што се Skrill, Neteller, Neosurf и Trustly. Членовите исто така може да побараат од касиерот да ги пренесе добивките директно на лична банкарска сметка.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+82
+80
Затвори

Languages

Wild Fortune прифаќа играчи од многу земји, вклучувајќи ги Канада, Нов Зеланд и Русија. Играчите можат да ги префрлат јазичните опции на страницата од англиски на оној што го претпочитаат. Достапните јазични опции вклучуваат германски, француски, норвешки, фински и многу повеќе. Копчето од менито означено со икона за знаме ја прикажува листата на поддржани јазици.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Wild Fortune има висока оцена за 7.5 и работи од 2020 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Wild Fortune како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Wild Fortune поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Wild Fortune . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Wild Fortune исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Wild Fortune обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Wild Fortune е онлајн казино кое е лиценцирано од Органот за игри на среќа на Малта и е во сопственост на N1 Interactive. Почна да прифаќа членови во 2020 година и нуди широк спектар на игри, повторливи бонуси, ефикасни банкарски методи и сигурна поддршка на клиентите. Играчите можат да играат игри на преносни уреди, како и на компјутери.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Wild Fortune . Посетете ја страницата Wild Fortune и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Поддршката за корисници на Wild Fortune е секогаш достапна за да им помогне на гејмерите да го решат секој проблем што го имаат во казиното. Членовите можат да најдат готови решенија за помали проблеми со читање на делот ЧПП. За оние кои претпочитаат да разговараат со агент за поддршка на клиентите, казиното им овозможува да започнат разговор преку копчето за разговор во живо или е-пошта на support@wildfortune.com.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Wild Fortune , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Видео Покер, Бакара, Сик Бо, Рулет, Слотови за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Wild Fortune има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Wild Fortune се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov