TonyBet New Casino Преглед

Age Limit
TonyBet
TonyBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission
Total score8.2
Добрите
+ Казино за спортско обложување
+ Широк спектар на софтвери
+ Високи бонуси
+ Широк опсег на опции за обложување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2009
ЈазициЈазици (12)
Австро-германски
Англиски
Германски
Естонски
Ирски
Исландски
Латвиски
Полски
Португалски
Руски
Фински
Француски
БонусиБонуси (14)
High Roller бонус
Reload бонусБез обложувачки бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонус
Кешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Перуанскиот Нуево Сол
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Австрија
Естонија
Ирска
Исланд
Канада
Латвија
Лихтенштајн
Луксембург
Нов Зеланд
Обединето Кралство
Перу
Финска
Чиле
Шпанија
ИгриИгри (59)
Arena of Valor
CS:GO
Call of Duty
Casino War
Dota 2
Dream Catcher
FIFA
King of Glory
League of Legends
MMA
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
БингоБлек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Галски фудбал
Гребки
Еспорт
Казино ХолдемКарибски СтудКено
Кошарка
Крепс
Крикет
ЛотаријаМајонг
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Руми
Сик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (6)
DGOJ Spain
Estonian Tax and Customs Board
Kahnawake Gaming Commission
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
The Irish Office of the Revenue Commissioners
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bitcoin
Crypto
EcoPayz
Euteller
Google Pay
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Perfect Money
Rapid Transfer
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (59)
1x2Gaming
4ThePlayer
August Gaming
BB Games
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Boomerang
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Casino Technology
DreamTech
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Games Labs
Gamevy
Gamomat
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Igrosoft
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leander Games
Mascot Gaming
Max Win Gaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Nucleus Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
Platipus Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
ReelPlay
Relax Gaming
Spinomenal
Sthlm Gaming
Swintt
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
True Lab
Wazdan
iSoftBet

TonyBet

TonyBet е онлајн казино што секој треба да го провери. Нуди многу да ви понуди, како забавни игри, одлични промоции и одличен дизајн на веб-страница. 850+ онлајн казино игри на страницата се сите од угледни, сертифицирани од ОК провајдери, што гарантира дека ќе можете да играте некои од најдобрите достапни наслови. За ваша погодност, составивме преглед на сите карактеристики на казиното.

Зошто да играте во TonyBet казиното?

Севкупно, TonyBet е атрактивно и добро дизајнирано онлајн казино. Има широка колекција на интригантни игри од големи креатори, како и убав избор на промоции и пријателски тим за услуги на клиентите. TonyBet ви овозможува да играте игри и да ставате спортски облози од вашиот мобилен уред во исто време. Сите овие елементи, веруваме, го прават навистина поканувачко онлајн казино за приклучување. Да, бројот на начини на плаќање што им се достапни на естонските играчи може да се прошири, но ова е мала препирка.

About

TonyBet Casino е онлајн обложувачки бизнис кој беше лансиран во 2009 година од Антанас Гуога, професионален покер играч кој го презеде Omnibet. Оттогаш, казиното е споено во групацијата Бетсон, која сега е една од најпознатите компании за онлајн игри. Самото казино е прилично пристојно, со голем избор на игри, практични банкарски методи и високи лимити за повлекување. Сите овие фактори се комбинираат за да го направат TonyBet доверлива локација за обложување.

Games

TonyBet Casino Estonia нуди игри од околу 15 различни програмери. Кога ќе влезете во лобито, ќе го забележите секој од различните добавувачи наведени на врвот, па ако сакате да ги погледнете изданијата од еден конкретно, можете.

слотови

Слот игрите достапни во лобито на ова казино се меѓу најголемите во светот. Ова се должи не само на темите и повисоките графики што ги содржат, туку и на мазноста на играта и уникатните карактеристики што ги содржат. Birds on a Wire, Frog Grog, Finn's Golden Tavern, Dragon Ship и The Three Graces се само неколку од слот игрите во кои веројатно ќе уживате.

Игри на маса

Постојат приближно 40 различни игри на маса за избор во казиното, вклучувајќи и рулет и блек џек. Може да играте игри како што се европски блек џек, ВИП американски рулет, па дури и Baccarat Pro ако изберете да пристапите до овој дел од лобито.

Блек Џек во живо

Фановите на блек џек во живо ќе откријат многу опции во ова казино. Ова се должи на фактот дека игрите како Blackjack Azure, ONE Blackjack и Blackjack Grand VIP се едноставно достапни од лобито.

Bonuses

Ако изберете да играте во TonyBet, ќе можете да искористите неколку интересни промотивни понуди. За да се квалификувате за бонусот за добредојде на TonyBet Casino Estonia, прво мора да го завршите процесот на пријавување. Потоа мора да уплатите најмалку 10 € на вашата сметка за да ја активирате понудата за добредојде. Ќе заработите 100% бонус над вашиот првичен износ, до вкупна награда од 300 евра.

Платформата TonyBet ја проценува вкупната сума што сте ја изгубиле додека се обложувате на казино игри и спорт секоја недела. Од тоа ќе ви бидат вратени вкупно 5% во форма на готовина. Корисниците од различни региони користат возбудливи понуди.

Payments

Откако ќе се регистрирате за сметка во TonyBet Casino Estonia, мора да уплатите на таа сметка. Има минимум трансакција од 10 евра и нема дополнителни трошоци за депонирање за која било трансакција. Сепак, банкарскиот трансфер Trustly е единствениот начин на плаќање достапен во Естонија. Луминор, Сведбанк, СЕБ и ЛХВ Панк се меѓу банките кои се согласија да учествуваат. Можете да депонирате пари веднаш ако го користите овој метод. Други начини на плаќање што се користат за депозити и повлекувања се:

 • Виза
 • Ecopayz
 • Paysafecard
 • Скрил
 • Доверливо

Трансакциите се одвиваат веднаш.

Валути

Валутите поддржани за депозити и повлекувања се следните:

 • евра
 • канадски долари
 • Новозеландски долари
 • Британска фунта стерлинг

Languages

Главните јазици што може да се користат додека играте Tonybet се следниве:

 • Англиски
 • естонски
 • германски
 • фински
 • Француски канадски
 • руски

Software

За среќа на корисниците на казино Tonybet, Tonybet соработува со најдобрите развивачи на онлајн казино во индустријата. Како резултат на тоа, тие обезбедуваат разновиден избор на казино игри. Делот за дилер во живо, како и секое друго казино на Evolution Gaming, е спектакуларен. Постојат и игри од познати фирми, како што се:

 • Quickspin
 • Betsoft
 • ELK Studios
 • Нето Ент
 • PlayNGo
 • iSoftBet и други

Support

Ако некогаш ви треба поддршка, можете да ги користите сопствените карактеристики за помош на TonyBet Casino. Тие започнуваат со делот ЧПП, кој одговара на различни прашања. Од друга страна, имате можност да разговарате со советник. Испратете е-пошта до info@tonybet.ee или користете ја функцијата за разговор во живо за да стапите во контакт. TonyBet нуди услуги на клиентите 24 часа на ден, 7 дена во неделата.