Новиот преглед на бонус Sticky Wilds

Sticky WildsResponsible Gambling
CASINORANK
8.3/10
БонусБонус $500 + 200 бесплатни вртења
Над 3000+ игри
Над 50+ провајдери на слотови
Дневни мисии
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Над 3000+ игри
Над 50+ провајдери на слотови
Дневни мисии
Sticky Wilds is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

Sticky Wilds Казино има добра бонус за добредојде пакет со до 500 евра бонус пари и 200 бесплатни вртења. Казиното нуди бонуси на вашите први четири депозити. Понатаму, за да соберете каква било награда за бонус, мора да направите минимален депозит од 20 €.

Депозит бонусДепозит бонус
+3
+1
Затвори
Games

Games

Во Sticky Wilds, постојат различни игри да изберете од, со нешто за играчи од сите нивоа на способности. Колекцијата за игри вклучува конвенционални слот машини, игри со видео слот и 3D слот игри, меѓу другите видови игри. Достапни се и тематски игри и прогресивни џекпот. Можете исто така да ги изберете најголемите слотови од познати софтверски фирми како што се Play'n GO, Red Tiger Gaming или Pragmatic Play. Игри со дилери во живо, како оние од Еволуција игри и NetEnt, исто така се вклучени во изборот на игри.

Software

1x2 играње, Betsoft, Играње на големо време, Игри во подем, ELK Studios, Ендорфина, Evolution Gaming, Felt Gaming, iSoftBet, Kalamba, Microgaming, Net Entertainment, NoLimitCity, OneTouch, Play'n GO, Pragmatic Play, Quickspin, Red Tiger Gaming, Relax Gaming, Spadegaming, Thunderkick, Wazdan, Yggdrassil, Сите, Gameburger Studios, Genesis Gaming, Golden Rock Studios, Pulse 8 Studios, Rabcat, Switch Studios, Amatic Industries, Asia Gaming, Evoplay Entertainment, Ezugi, Fugaso, GameArt, Habanero Systems, IGTech онлајн казина, Novomatic, PlayPearls, Pocket Games Soft, Gaming, Spinmatic и SmartSoft Gaming се софтверите што поддржуваат лепливи диви казино.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Sticky Wilds нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ MasterCard, Bank Transfer, Neteller, Credit Cards, Visa .

Deposits

Sticky Wilds нуди различни опции за плаќање од кои гејмерите можат да изберат кога прават а депозит. Во делот за плаќање Sticky Wilds, се допаѓаат е-паричниците Скрил и EcoPayz, како и главните кредитни картички како Виза и MasterCard, може да се користи. Казиното зема и при-пејд картички како Paysafecard и Neosurf, како и методи за банкарски трансфери, како што е Interac.

Withdrawals

Секако, постојат различни опции за плаќање од кои можете да започнете пари повлекување. Припејд плаќањата не се дозволени, меѓутоа, казиното нуди MasterCard, Банкарски жичен трансфер, Скрил и Виза како алтернативи. Може да побарате бесконечна количина на бесплатни повлекувања во Sticky Wilds. Како резултат на тоа, казиното не наметнува никакви надоместоци за повлекување без оглед на тоа колку плаќања ќе иницирате.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+161
+159
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+2
+0
Затвори

Languages

Во зависност од вашиот избор, можете да го посетите казиното во Англиски, фински, германски, француски, или норвешки.

+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Sticky Wilds има висока оцена за 8.3 и работи од 2020 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Sticky Wilds како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Sticky Wilds поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Лиценци

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Sticky Wilds . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Sticky Wilds исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Sticky Wilds обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Sticky Wilds се фокусираше само на казино игрите од своето основање во 2020 година. Mountberg Ltd е сопственик и оператор на оваа услуга за онлајн обложување. Веб-страницата располага со голема библиотека со игри со над 3.000 слотови, фантастична програма за лојалност и компатибилност со криптовалути, што резултира со брзи плаќања. Ова е страница со многу работи за неа, и тоа е прекрасен избор за обложувачите кои бараат место за обложување.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Sticky Wilds . Посетете ја страницата Sticky Wilds и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Услугата за клиенти во Sticky Wilds може да се постигне на различни начини. Е-пошта за грижа за корисници (support@stickywilds.com) е еден начин да стапите во контакт. Sticky Wilds има и функција за разговор во живо на нивната веб-страница која е достапна 24 часа на ден, 7 дена во неделата. На вработените во службата за корисници им поставивме неколку прашања додека бевме на турнеја во казиното. Сите тие добија брзи и корисни одговори од нив. Sticky Wilds има и дел за ЧПП каде гејмерите можат да добијат одговори на нивните најраспространети прашања.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Sticky Wilds , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Sticky Wilds има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Sticky Wilds се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Валути

Валути

Sticky Wilds го прифаќа следново валути:

  • евра
  • американски долари
  • AUD
  • НЗД
  • CAD
  • NOK
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)