Royal Vegas New Casino Преглед

Age Limit
Royal Vegas
Royal Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority
Total score7.9
Добрите
+ понудени игри во живо
+ eCOGRA сертифициран
+ Ексклузивни игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2000
ЈазициЈазици (9)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Норвешки
Португалски
Фински
Француски
Чешки
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (8)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Перу
Финска
Чиле
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (2)
Malta Gaming Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (3)

About

Управата за игри на среќа на Малта му ја додели лиценцата на Ројал Вегас во 2000 година. Дигимедија, која исто така ја поседува групата на онлајн казина Fortune Lounge, го поседува казиното. Длабочината на искуството на оваа група е веднаш видлива уште првиот пат кога ќе играте во Ројал Вегас. Софтверот е исклучително лесен за користење, а казиното има топла и пријатна атмосфера.

Games

Royal Vegas има неверојатно мени од над 700 игри, од кои повеќето се напојувани од Microgaming. Ова е лесно една од најсеопфатните селекции што сме ги виделе и е една од најголемите адути на Royal Vegas. Кога ќе се раздели по игра, менито е уште поимпресивно: преку 500 различни слотови, 82 различни игри на маса и 32 различни варијации на блек џек. Ова значи дека би можеле да играте нова игра секој ден во следните две години и да имате уште многу нови игри што треба да ги испробате.

Withdrawals

Методите за повлекување се скоро исти како и методите на депозит. Времето на повлекување во Ројал Вегас варира во зависност од методот што ќе го изберете, но генерално е помеѓу 24-48 часа, што е одлично во споредба со другите локации. За најбрзите времиња на повлекување, користете е-Паричници. Минималното повлекување од 50 долари е недостаток, бидејќи е на високата страна.

Валути

Поддржани валути вклучуваат австралиски долари, евра, новозеландски долари, норвешки круни, британски фунти стерлинг, швајцарски франци, американски долари, бразилски реали и дански круни.

Bonuses

Сите нови играчи во Ројал Вегас можат да ги искористат предностите на дарежливата бонус понуда на Кралскиот Вегас во вредност до 1200 долари. Единствениот недостаток е високиот услов за обложување 50 пати за отклучување на средствата. Меѓутоа, штом ќе го завршите 50x, сето тоа е ваше да го задржите. Нема скриени термини или фини букви за кои треба да се грижите, и ако слотовите се ваши работи, ќе можете да ги отклучите за кратко време, бидејќи слотовите придонесуваат 100% за барањата.

Languages

Ројал Вегас е меѓународно онлајн казино кое привлекува играчи од целиот свет. Платформата ги поддржува повеќето меѓународни јазици, вклучувајќи англиски, француски и португалски, меѓу другите популарни јазици, за да им обезбеди на клиентите најдобро можно искуство.

Software

Партнерството со водечките провајдери на софтвер во индустријата е една од главните причини за брзиот успех на Royal Vegas. И покрај фактот дека има над 700 казино игри за избор, можете да играте само игри од три провајдери на софтвер: Microgaming, NetEnt и Evolution Gaming.

Support

Ако некогаш ви треба услуга за клиенти, Royal Vegas нуди разговор во живо и поддршка за е-пошта 24 часа на ден, седум дена во неделата. Можете да контактирате со нас преку разговор во живо, ВИП поддршка, е-пошта и телефон 24 часа на ден, 7 дена во неделата.

Deposits

Важно е да можете да направите сигурни повлекувања и депозити, без оглед на тоа кое онлајн казино го користите. Royal Vegas го обезбедува ова искуство со тоа што ви овозможува да го изберете најдобриот банкарски метод за вас. Опциите за депозит вклучуваат VISA и Mastercard, Skrill, Neteller, Paysafecard, iDebit Canada, Entercash, EcoPayz, банкарски трансфер, Zimpler, Euteller, Trustly, Instadebit Canada, eCheck, Flexepin, MuchBetter, Neosurf, Interac, Entropay, Klarrantys, .