Новиот преглед на бонус Rocketpot

RocketpotResponsible Gambling
CASINORANK
7.56/10
БонусБонус за добредојде 100% до 1 БТК
Биткоин бонус за регистрација
Над 2600+ игри
Крипто спортска книга
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Биткоин бонус за регистрација
Над 2600+ игри
Крипто спортска книга
Rocketpot is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Rocketpot е дарежливо онлајн казино. Да бидам искрен, може да биде еден од најдарежливите на пазарот. Новите играчи може да ги искористат предностите на значителен бонус за добредојде од 1 BTC, кој покрива секој депозит до тој износ.

За да се квалификувате за бонус за регистрација, прво мора да се придружите и да направите депозит од 1 БТК. Rocketpot ќе одговара на сумата во целост, што ќе ви даде двојно повеќе за почеток. Пред да започнете да ги играте игрите, прво мора да го побарате бонусот. Оваа промоција бара квалификуван депозит од 0,001 BTC или која било друга валута. Новите корисници на Rocketpot исто така ќе бидат наградени со 10% дневен поврат на готовина за ограничен период.

Games

Games

Rocketpot казино игри

Кога станува збор за игрите, Rocketpot Casino има широк спектар на опции за да ве забавува. Без разлика дали сте љубител на слотови, игри на маса или уникатни ексклузивци, ова онлајн казино има по нешто за секого.

Слот игри: Ѕвездена селекција

Ако сте ентузијаст на слотовите, Rocketpot Casino нема да ве разочара. Со голема колекција на слот игри, ќе ги најдете сите ваши омилени и ќе откриете нови наслови што ќе ви го привлечат вниманието. Извонредните наслови вклучуваат „Mega Moolah“, познат по својот масивен прогресивен џекпот и „Starburst“, популарен избор меѓу играчите поради неговата енергична графика и возбудлива игра.

Игри на маса: класични избори

За оние кои претпочитаат класични игри на маса како Блек Џек и Рулет, Rocketpot Casino нуди повеќе варијации за да одговараат на вашите преференции. Без разлика дали уживате во возбудата да го победите дилерот во Блек Џек или да ја тестирате вашата среќа на тркалото што се врти во Рулет, тука нема недостиг од опции.

Единствени ексклузивни: Нешто различно

Rocketpot Casino исто така се издвојува со својот избор на уникатни и ексклузивни игри кои не можат да се најдат на друго место. Овие специјални понуди обезбедуваат освежувачка промена од вообичаената цена за казино и додаваат дополнителен слој на возбуда во вашето искуство со игри.

Кориснички интерфејс: беспрекорно искуство со игри

Навигацијата низ платформата за игри на Rocketpot Casino е многу лесно благодарение на неговиот кориснички интерфејс. Веб-страницата е дизајнирана имајќи ја предвид леснотијата на користење, што ви овозможува брзо да ги пронајдете вашите омилени игри без никаква мака. Беспрекорното искуство гарантира дека можете да се фокусирате на она што е најважно - уживање во возбудливиот свет на онлајн коцкањето.

Прогресивни џекпот и турнири: чекаат големи победи

Ако барате големи победи, внимавајте на прогресивните џекпот и турнирите на Rocketpot Casino. Овие возбудливи карактеристики им даваат на играчите шанса да освојат суми што ќе го променат животот, додека додаваат дополнително ниво на конкуренција во нивната игра.

Добрите и лошите страни: Брз преглед

Добрите страни:

  • Широк опсег на слот-игри, вклучително и истакнати наслови како „Mega Moolah“ и „Starburst“
  • Повеќе варијации на класични игри на маса како Блек Џек и Рулет.
  • Уникатни и ексклузивни игри за свежо искуство со игри.
  • Кориснички интерфејс за беспрекорна навигација.
  • Возбудливи прогресивни џекпот и турнири за големи победи.

Конс:

  • Ограничените информации за одредени Игри може да бараат дополнително истражување.

Како заклучок, Rocketpot Casino нуди импресивна разновидност на игри за да ги задоволи преференциите на секој играч. Со својот широк избор на слотови, класични игри на маса, уникатни ексклузивни, кориснички интерфејс и возбудливи можности за големи добивки, ова онлајн казино сигурно ќе обезбеди повеќечасовна забава.

РулетРулет
+4
+2
Затвори

Software

Неколку од 56 казино софтвер фирми кои ги напојуваат игрите на Rocketpot се:

Резултатот е дека има многу варијации во однос на уживањето, а може да најдете и многу скапоцени камења кои одговараат на вашиот сопствен стил на играње или расположение.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Rocketpot нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ .

Deposits

Rocketpot обично зема исклучиво криптовалути, но тие во последно време воведоа можност за купување криптовалути со кредитна картичка директно на нивната веб-страница. Оваа можност е обезбедена од Rocketpot во соработка со Utorg.pro и веруваме дека тоа би го сакале многу гејмери. Нема услов за минимален депозит.

BitcoinBitcoin

Withdrawals

Едноставно е да ги соберете вашите добивки во казиното Rocketpot. Едноставно одете во картичката за повлекување и внесете ја вашата крипто адреса, како и износот што го сакате повлечете. Кога ќе кликнете на врската во е-поштата за потврда, таа ќе биде обработена. За скромна наплата, повлекувањето ќе се префрли од врелиот паричник на Rocketpot.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+109
+107
Затвори

Валути

BitcoinBitcoin
+1
+-1
Затвори

Languages

Англиски и јапонски се поддржани јазици од казиното Rocketpot. Но, разговорот во живо е достапен на следните јазици фински, германски, англиски, норвешки, француски, јапонски.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Rocketpot има висока оцена за 7.56 и работи од 2019 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Rocketpot како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Rocketpot поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Rocketpot . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Rocketpot исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Rocketpot обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Rocketpot е ново казино Биткоин кое беше лансирано во 2019 година. Dannesklojd Ventures BV го поседува и управува со него и има лиценца Курасао. Rocketpot успеа да ги добие услугите на бројни извонредни развивачи на игри за многу кратко време во iGaming индустријата. Како резултат на тоа, има над 2.600 игри за избор, кои се движат од традиционални слотови до современи титули со илјадници шанси за победа.

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Rocketpot . Посетете ја страницата Rocketpot и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Од клучно значење е да се има добро воспоставен систем за поддршка за да се изгради доверба кај гејмерот. Rocketpot.io обезбедува помош во живо 24 часа на ден, седум дена во неделата, како и можност за пишување е-пошта. Со кликнување на иконата „Разговор“ во долниот десен агол, можете брзо да контактирате со помошта.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Rocketpot , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Рулет, Бакара, Блек Џек, Dragon Tiger, Сик Бо за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Rocketpot има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Rocketpot се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Валути

Валути

Rocketpot Casino е крипто-пријателски казино што ги прифаќа сите видови виртуелни валути. Сега е потребно Биткоин, Биткоин Кеш, Лајткоин, Етереум, Dogecoin, и НЕО, со уште повеќе во иднина, велат од компанијата.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov