Pronto Casino New Casino Преглед

Age Limit
Pronto Casino
Pronto Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
Trustly
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority
Total score9.0
Добрите
+ Доверлив бренд
+ Не е потребно пријавување
+ Инстант повлекувања
+ Сопствено студио за игри во живо со Evolution

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Германски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (4)
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојдеБонус за пријавување
Депозит бонус
ВалутиВалути (2)
Евра
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (1)
Шведска
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (2)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (2)
Crypto
Trustly
СофтверСофтвер (25)
Authentic Gaming
Big Time Gaming
Booming Games
Evolution Gaming
Fantasma Games
Gamomat
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Max Win Gaming
NetEnt
Nolimit City
Plank Gaming
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
ReelPlay
Relax Gaming
SYNOT Game
Slingo
Spearhead
Sthlm Gaming
Yggdrasil Gaming

About

Обезбедување одличен базен на казино игри како што се слотови, џекпот и игри на маса, Pronto Casino е уникатно и популарно онлајн казино достапно денес. PremierGaming Limited, организација во согласност со малтешкиот закон, управува со неа. Онлајн казиното започна во 2018 година, откако ја доби лиценцата во август истата година.

Games

Нема сомнеж дека Pronto Casino е иновативен бренд кој е решен да им понуди на играчите најдобрата селекција на игри. Платформата има слотови, игри на маса, џекпот и казино во живо. Некои од најпосакуваните игри вклучуваат Book of Dead, Lightning Roulette и Royal Seven XXL. Сите игри доаѓаат со различни карактеристики и правила.

Withdrawals

Во Пронто Казино, коцкарите бараат сметка во Trustly за да повлечат средства. Процесот е јасен и потребни се само неколку секунди за парите да се кредитираат на сметката на играчот. Една одлична работа за повлекувањата во Pronto Casino е тоа што тие се ослободени од данок и нема ограничување на износот што коцкарот може да го повлече.

Валути

Прифатената валута во Казиното Пронто е евра. Играчите можат да го користат за да депонираат пари на нивните казино сметки и да ги повлечат. Ова може да се направи само преку инстант банкарство Trustly. За жал, не може да се користи дигитална валута како што е Биткоин, што може да ги демотивира оние кои немаат алтернативи.

Bonuses

Исто како и многу онлајн казина кои се надеваат дека ќе ги понудат најдобрите искуства за играчите, Pronto Casino обезбедува различни промоции. Некои од нив зависат од игрите што ги избираат играчите. На пример, во јануари 2021 година, казиното понуди промоција на Pot of Gold Weekends што им овозможи на коцкарите да го побараат својот бонус од 25% до 250 евра.

Languages

Играчите можат да пристапат до Pronto Casino на различни јазици. Тие вклучуваат англиски, германски, фински и шведски. Играчите имаат слобода да изберат јазик што најдобро го разбираат за да гарантираат најзабавни искуства. Префрлањето на јазикот е неверојатно лесно, бидејќи сè што треба да направите е да кликнете на копче.

Live Casino

Pronto Casino обезбедува многу различни типови на казина за играчите. Примерите вклучуваат казина во живо и мобилни казина. Она што играчот ќе го избере зависи од неговите преференции и од она што го сметаат за идеално за нивните потреби. Сепак, онлајн казиното има намера да им овозможи максимално да уживаат во казино игрите.

Software

Pronto Casino може да се пофали со игри од најдобриот и најсигурниот казино софтвер ширум светот. Примерите вклучуваат NetEnt's Twin Spin Megaways и Dead or Alive 2. Други вклучуваат Lightning Roulette на Evolution Gaming, ИгдрасилДолината на боговите и Џекпот експрес. Во онлајн казиното има и игри од Play'n GO, Relax Gaming и Red Tiger.

Support

Pronto Casino има неверојатен тим за поддршка кој е достапен во сите денови од неделата. Тие се посветени да им помогнат на коцкарите да ги решат сите проблеми што може да ги имаат. Играчите можат слободно да ги контактираат преку објектот за разговор во живо на онлајн казиното или преку е-пошта support@prontocasino.com кога им е погодно.

Deposits

Играчите мора да создадат сметка Trustly секогаш кога треба да депонираат готовина на нивните сметки на Pronto Casino. За среќа, тие не мора да ја поврзат сметката Trustly со онлајн казиното. Сè што треба да направат е да ги префрлат парите што имаат намера да ги искористат за коцкање. Ова ги минимизира шансите нечија сметка да биде компромитирана.