Poker Stars New Casino Преглед

Age Limit
Poker Stars
Poker Stars is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority
Total score8.0
Добрите
+ Најголемата страница за покер
+ Може да се репродуцира на сите уреди
+ 7000+ покер игри

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (3)
Англиски
Романски
Шведски
БонусиБонуси (5)
Без обложувачки бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавување
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Романски леу
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (1)
Романија
ИгриИгри (35)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
Auto Live Roulette
CS:GO
Classic Roulette Live
Lightning Roulette
Live American Blackjack
MMA
Rainbow Six Siege
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Еспорт
Казино Холдем
Кошарка
Крикет
Одбојка
Пикадо
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Тенис
Флоп покер
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Official National Gaming Office
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
СофтверСофтвер (13)
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
EGT Interactive
Elk Studios
Evolution GamingNetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
PlaytechPragmatic Play
Stakelogic
ThunderkickYggdrasil Gaming

About

PokerStars е водечки играч во индустријата со седиште на Островот и е во бизнисот од 2001 година. За дополнување на многу успешниот покер бизнис, казиното PokerStars беше лансирано во 2015 година според законите на Њу Џерси. Има едноставен, но стилски сајт кој користи сива, црвена, бела и црна палета на бои.

Poker Stars

Games

Играчите во казиното имаат широк спектар на опции за игра од кои може да изберат. Слот игрите заземаат голем дел од казиното со најновиот избор на игри, како што се Monopoly Megaways, Divine Fortune, Extra Chilli, The Wild Being 3, White Rabbit и Volcano Eruption Extreme. 22-те игри со карти и на маса вклучуваат џокер покер со една рака, блек џек со двоен дек, класичен блек џек и европски рулет. Обожавателите на видео покер игрите, исто така, имаат своја поправка со 5 од нивните омилени игри кои ги сочинуваат Deuces Wild, Double Bonus, Single Hand Jack or Better и Double Double Bonus. Блек џек во живо, стриминг во живо Baccarat и американски рулет во живо го прават менито за казино во живо.

Withdrawals

Играчот може да ги користи истите методи за депозит за да врши повлекувања од казиното. За разлика од другите казина со продолжено време на чекање, времето на чекање во PokerStars е 24-48 часа. Брзините на повлекување се засноваат на користениот метод на депозит. Е-паричниците нудат најбрзи исплати за помалку од 24 часа, во споредба со другите методи на повлекување.

Валути

Игрите се нудат во многу валути за да им служат на различни играчи ширум светот. Играчите можат да ги чуваат своите пари во повеќе од една валута за да ги заштитат од флуктуации на девизниот курс. Играчот може да депонира, повлече и игра со готовина во американски долари. Други опции во кои играчите можат да задржат пари се евра, CAD и GBP.

Bonuses

Како продолжување на учтивост, новите играчи кои ќе направат минимум од 25 долари имаат право на неверојатен 100% бонус за добредојде во вредност до 600 долари. Другите бонуси понудени во казиното вклучуваат 50% бонус за повторно вчитување, Освојте до 25.000 фунти дневно, 30.000 фунти за победа, PokerStars Random Casino награди и игра на викендот и многу повеќе.

Languages

Казиното има голема база на клиенти, така што поддржува бројни јазици за да се грижи за играчите ширум светот. Поддршката се нуди на јазици како што се француски, холандски, германски, бугарски, шведски, шпански, романски, италијански, дански, грчки, португалски и руски јазик. Во случај јазикот на играчот да не е поддржан, тој секогаш може да комуницира на англиски за најдобар одговор.

Support

Помошта е секогаш при рака со 24 часа. Услуга за разговор во живо од посветениот тим за поддршка на казиното. Можете исто така да го контактирате тимот преку адресата на е-пошта на сите поддржани јазици како што се англиски, португалски, германски, шпански, шведски и француски. Делот ЧПП е исто така богат со одговори на сите вообичаени прашања на играчите.

Deposits

Казиното нуди импресивен број на методи за депозит. Покрај PayPal, другите начини на депозит вклучуваат Astro Pay, Wire transfer, Neteller, Bank Transfer, Монета, Skrill, Qiwi, Yandex Money, WebMoney, Ukash, Todito Cash, Paysafe картичка и провери. За жал, казиното повеќе не го прифаќа депозитот преку виза или Mastercard. Депозитите се инстант и мора да бидат најмалку 10 €.