Platinum Play New Casino Преглед

Age Limit
Platinum Play
Platinum Play is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority
Total score7.2
Добрите
+ Елегантна забава
+ Сертифициран за eCogra
+ Основен дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2004
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Грчки
Норвешки
Португалски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (6)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Новозеландски долари
Норвешки круни
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (5)
Бразил
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Чиле
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
Credit CardsDebit Card
Interac
NetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
СофтверСофтвер (3)

About

Платинум плеј онлајн казиното на играчите им го обезбедува најдоброто во онлајн казино забавата од неговиот почеток во почетокот на 2004 година. Платинум Играта обезбедува висококвалитетно коцкање со раскошна атмосфера. Казиното води редовни промоции и одржува постојано ажурирана библиотека со игри. Platinum Play е одлична опција ако уживате во слот игрите бидејќи повеќето бонуси се применуваат 100 проценти на барањата за обложување.

Games

Над 600 казино игри се достапни на Platinum Play, вклучувајќи рулет, блек џек, слотови, видео покер и, се разбира, прогресивни џекпот. Казиното постои повеќе од една деценија и е експерт кога станува збор за висококвалитетни игри, дарежливи бонуси и обезбедување на играчите со најсовремена дигитална безбедност.

Withdrawals

Методите за повлекување вклучуваат банкарски трансфер, чек, ECO картичка, Maestro, Neteller, Postepay, Solo, Switch, Ukash, instaDebit, Visa, Entropay, Nordea, EPS, CartaSi, Diners Club International, Skrill, iDebit, Рапид трансфер, MuchBetter и eZeeWallet. Неделниот лимит за повлекување е 4000 евра.

Валути

Казиното се смета за едно од најдобрите во индустријата. Казиното ги прифаќа следните валути: швајцарска Франција, бразилски реали, круни (Данска), евра, долари од Нов Зеланд, норвешки круни, фунти (GBP) и шведски круни.

Bonuses

Сите сакаат да бидат победници, а тоа е можност во Платинум Плеј. Со нивниот нов бонус за добредојде на играчот, тие ви помагаат да започнете победнички. Кога ќе се регистрирате за сметка во казиното, ќе имате право на бонус до 800 $/€. Едноставно е да се бара нивниот бонус за добредојде; едноставно следете ги овие чекори:

  • Направете го вашиот прв депозит од најмалку 10 УСД, а ние ќе го надминеме до 400 УСД во готовина.
  • Вашите втори и трети депозити ќе бидат усогласени со најмногу $/€200.

Languages

За да се задоволат потребите на меѓународните играчи, веб-страницата на Platinum Play е достапна на различни јазици. Ова казино прифаќа играчи кои зборуваат англиски, француски, италијански, португалски, германски или шпански. Условите и правилата се преведени за секоја варијанта на казино. Добредојдени се да учествуваат играчи од земјите од англиски и од неанглиско говорно подрачје.

Software

Секоја игра на веб-страницата на Платинум е креирана од Microgaming. Ова значи дека играчите ќе имаат пристап до огромен избор на слотови игри, со 320 различни типови за избор, од кои сите може да се играат или во флеш или во режим на преземање. Поради нивното долгогодишно партнерство со Microgaming, тие се способни да обезбедат толку широк спектар на казино игри.

Support

Поддршката за корисници е достапна 24 часа на ден, 7 дена во неделата преку разговор во живо, телефон или е-пошта до играчите кои имаат какви било прашања или грижи. Услугата е достапна на вкупно осум јазици.

Deposits

Играчите можат да ги финансираат своите сметки на различни начини во Platinum Play Casino. Само реномирани финансиски институции и онлајн трговци се прифатени од ова казино. Банка ClickandBuy, EcoPayz, JCB, Maestro, MasterCard, Neteller, Paysafe картичка, Postepay, Solo, Switch, instaDebit, Visa, Entropay, Przelewy24, iDEAL, Sofort, Nordea, POLi, GiroPay, EPS, Abaqoos, Bole Euteller, Lobanet, Neosurf, Teleingreso.