Parimatch New Casino Преглед

Age Limit
Parimatch
Parimatch is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao
Total score8.5
Добрите
+ Широк избор на спортско обложување
+ Резултати во живо и статистика во живо
+ Онлајн и живи казина

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Португалски
Свахили
Хинди
БонусиБонуси (4)
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојдеБонус за пријавување
Депозит бонус
ВалутиВалути (3)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (9)
Бангладеш
Бразил
Виетнам
Гана
Индија
Канада
Нигерија
Пакистан
Танзанија
ИгриИгри (41)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
MMA
Pai Gow
UFC
Австралиски фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Виртуелни спортови
Еспорт
Кошарка
Крикет
Лотарија
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рулет
Руми
Сик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
Телевизија
Тенис
Флорбол
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
СофтверСофтвер (29)
Amatic Industries
Belatra
Betsoft
Blueprint Gaming
Booongo Gaming
CT Gaming
DLV Games
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Fugaso
GameArt
Igrosoft
Leap Gaming
Microgaming
NetGame
OneTouch Games
Platipus Gaming
Playson
Quickspin
Red Rake Gaming
Reel Time Gaming
Ruby Play
SmartSoft Gaming
Spinomenal
TVBET
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
True Lab

About

Од своето основање во 1994 година, казиното Parimatch е добро позната страница за онлајн игри. Има голема репутација меѓу онлајн казина и е популарна опција за онлајн игри. Холикорн НВ го поседува и управува со него, а има лиценца од Курасао. За да разберете повеќе за тоа, прочитајте го нашиот преглед на Parimatch казино.

Games

Колекцијата на игри во казино Parimatch има над 1800 различни наслови. Игрите во казино се поделени на слотови, игри со карти, рулет, покер, и казино во живо на веб-страницата. Има и парични капки, крипто игри и разновидни други опции.

Ако ве обземе огромниот број игри на веб-локацијата, можете да ја користите функцијата за пребарување за да ја изберете вашата омилена. Креаторите на играта на веб-страницата на Parimatch Casino се сите добро познати во заедницата, вклучително и Езуги, MrSlotty, Vivogaming, Голденрејс, Dreamtech, и други меѓу нив.

Withdrawals

Начин на повлекувањесе Visa, MasterCard, QIWI, WebMoney, Скрил, Мегафон, Теле2, Биткоин, банкарски трансфер и AstroPay Direct. Минималното повлекување е исто така 10 €. Времето на повлекување дадено подолу за различни методи. 

  • Е-паричници: 0-12 часа
  • Плаќања со картичка: 0-72 часа
  • Банкарски трансфери: 3-7 дена
  • Чекови: Не се нудат
  • Време на чекање: 0-1 час

Валути

Со тоа што има разновидни валути достапни на страницата за казино, Parimatch им олесни на клиентите да вршат трансакции. Американскиот долар, еврото, турската лира, биткоинот, индиската рупија, руската рубља и украинската гривни се меѓу достапните валути. Ако сакате, можете да ги промените валутите што се користат на страницата.

Bonuses

Откако ќе ја завршите регистрацијата, ќе можете да го добиете казиното Parimatch бонус за добредојде. Мора да депонирате минимум 20 € за да го добиете. На вашиот прв депозит, казиното ќе одговара 100 проценти до 400 евра. На вториот депозит, ќе добиете 150 бесплатни вртења, а на третиот, ќе добиете бонус од 75 проценти до 200 евра плус дополнителни 75 бесплатни вртења.

Имајте на ум дека сите бонуси имаат услов за обложување 40 пати поголем од износот на бонусот. На вториот и третиот бонус, мора да ги користите промотивните кодови ВТОРО и ТРЕТО.

Languages

Онлајн казиното поддржува различни јазици за да им олесни на корисниците да ги користат сите негови функции. За да го користат казиното, играчите мора да бидат способни да комуницираат во a јазик што тие целосно го разбираат. Поголема е веројатноста клиентите да се вратат во казина кои се едноставни за користење. свахили, Англиски, таџикистански, узбекистански, германски, полски и шпански се поддржани од казиното Parimatch.

Software

На нивната веб-страница, Parimatch наведува околу 45 различни развивачи на софтвер. Аматик, Betsoft, Игри во подем, Microgaming, NetEnt, Play'n Go, Red Tiger, Thunderkick, Wazdan и Yggdrasil се само неколку од големите брендови меѓу нив. Има многу различни програмери кои треба да ги тестирате, па погледнете ги сите и видете кој ви се допаѓа најмногу.

Support

Ако имате проблем, можете да го контактирате персоналот за услуги на клиентите на Parimatch Casino со испраќање е-пошта до support@parimatch.com. Може да ги контактирате преку Telegram или WhatsApp на +380953930268 ако мислите дека ќе биде поудобно. Сепак, пред да ја контактирате службата за поддршка, погледнете го делот ЧПП на веб-локацијата, бидејќи ги опфаќа најчестите прашања.

Deposits

Виза, MasterCard, Директно еБанкарство, АлфаКлик, Promsvyazbank, QIWI, WebMoney, Skrill, Neteller, MTC, Megafone, Tele2, Sberbank Online, Svyazno, Euroset, Bitcoin, банкарски трансфер, Ethereum, Tether, EcoPayz, Litecoin, Bitcoin Cash и AstroPay Direct се меѓу опции за депозит понудени во Parimatch казино. Имајте на ум дека е потребен депозит од 10 евра.