Nutz New Casino Преглед

Age Limit
Nutz
Nutz is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Total score8.0
Добрите
+ Голем избор на игри
+ Брзо повлекување и надополнување
+ Најголема количина на бонуси

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Естонски
Руски
БонусиБонуси (8)
High Roller бонус
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
ВИП бонус
Депозит бонус
Кешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (1)
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (1)
Естонија
ИгриИгри (22)
Crazy Time
Dream Catcher
Live Mega Ball
Live Mega Wheel
Monopoly Live
БакараБлек ЏекВидео Покер
Гребки
Евровизија
Еспорт
Игра покажува
Казино ХолдемКеноКрепс
Онлајн обложување
ПокерРулет
Слотови
Спорт
Тексас Холдем
Фудбалско обложување
ЛиценциЛиценци (1)
Estonian Tax and Customs Board
Методи за депозитМетоди за депозит (7)
СофтверСофтвер (35)
4ThePlayer
BTG
Blueprint Gaming
EGT Interactive
Elk Studios
Fantasma Games
Gamevy
Gamomat
Habanero
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Leander Games
Lightning Box
MicrogamingNetEntNovomatic
Oryx Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Red Tiger Gaming
ReelPlay
Relax Gaming
Revolver Gaming
SG Gaming
Slingo
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet

За Nutz

Nutz е New Casino основана во 2021 и е наведена со novcasinorank-mk.com од 28.03.2022 . Овој New Casino веќе има вистинско име за себе во индустријата, а подолу ќе разгледаме за што се работи.

Nutz оценува 8 од 10 врз основа на целокупното корисничко искуство на казиното, бонусите, бројот на понудени игри, прифатените плаќања и други фактори.

Игри понудени на Nutz

novcasinorank-mk.com ги фаворизира Nutz за неговите бонуси од 200% до 100 € бонус New Casino . Овој New Casino нуди многу видови популарни и возбудливи игри како што се Видео Покер, Тексас Холдем, Крепс, Бакара, Рулет и многу други.

Софтвери достапни на Nutz

Овие популарни игри на New Casino им се донесени на играчите од некои од најдобрите производители на iGaming во казино индустриите. Софтверите за коцкање што ги поддржуваат игрите на казиното вклучуваат имиња како што се Quickspin, Novomatic, Yggdrasil Gaming, NetEnt, Microgaming , за да наведеме неколку.

Прифатени методи на депонирање на Nutz

Играчите на Nutz можат да изберат од избор на начини за депонирање пари пред да играат.

Бидејќи казиното е популарно во земји како што се , меѓу другото, Nutz прифаќа главни методи на депозит како Neteller, Bank transfer, Visa, Skrill, MasterCard , како и Visa и Mastercard.

Зошто да играте во Nutz ?

Иако Nutz е прилично нов во бизнисот, тие се тука да останат. Фановите на казино избираат Nutz поради нивните иновативни начини и модерна технологија.

Nutz е безбедносен New Casino кој е темелно истражен од CasinoRank. На novcasinorank-mk.com ги оценуваме и прегледуваме само лиценцираните New Casino .

Играчите можеби имаат некои прашања или можеби ќе сакаат да дознаат повеќе за одговорното играње. Ве молиме посетете ги следните веб-локации за помош или повеќе информации.