Nomini New Casino Преглед

Age Limit
Nomini
Nomini is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao
Total score8.3
Добрите
+ Бонус понуди за добредојде
+ 3500 игри
+ Достапно е инстант играње

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (9)
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Унгарски форинти
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (10)
Германија
Индија
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Русија
Унгарија
Финска
Чешка
ИгриИгри (38)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
MMA
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Скијање
Слотови
Тенис
Флорбол
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Apple Pay
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit CardEcoPayz
Ethereum
Google Pay
Litecoin
MasterCardNeteller
Payeer
Paysafe CardPrepaid Cards
Rapid Transfer
Ripple
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Trustly
Visa
СофтверСофтвер (31)
1x2Gaming
BF Games
Bally Wulff
Betsoft
Booongo Gaming
Casino Technology
Elk Studios
Endorphina
Evolution GamingEzugi
GameArt
Gamomat
Igrosoft
Iron Dog Studios
Leap Gaming
MicrogamingNetEnt
Nolimit City
PariPlay
Play'n GO
Playson
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SA Gaming
Spinomenal
Wazdan
Yggdrasil Gaming

About

Номини Казино е сосема ново онлајн казино што започна во август 2019 година. Бидејќи новоотвореното казино Номини се потпира на многу даватели на игри за да опстане меѓу мноштвото онлајн казина, може да очекувате огромен избор на игри на оваа платформа. Казиното има лиценца Курасао, а матичната компанија, 7StarsPartners, веќе управува со неколку други онлајн казина, така што не мора да се грижите за сериозноста на Nomini Casino. Номини се приклучува на портфолиото на операторот заедно со Alf Casino и Yoyo Casino, меѓу другото.

Games

Во Nomini Casino, ќе најдете огромна разновидност на различни слотови од различни програмери. Бидејќи има преку 4.500 различни игри за избор, секој тип на играчи сигурно ќе најде нешто во кое уживаат.

Withdrawals

Методите за повлекување се исти како и методите за депонирање. Дополнително, сите депозити и повлекувања се бесплатни и не се чуваат неколку дена. Времето на исплата се разликува во зависност од претпочитаниот начин на плаќање, но банкарските трансфери траат најдолго (5 до 7 работни дена).

Валути

Значителен дел од играчите на Номини Казино се од Европа. Еврото е примарна валута на страницата. Делот за благајна е местото каде што тие што сакаат да депонираат пари во својата домашна валута можат да го сторат тоа. Тие можат да ја изберат својата претпочитана валута за време на процесот на депонирање, која ќе биде конвертирана во евра по банкарски метод.

Bonuses

Можете да ги именувате Банана, Лубеница, Лимон, Јагода, Малина, Карамбола и Цреши со еден од шесте знаци достапни кога ќе се регистрирате. Секој лик има уникатен бонус, со одлични попусти, враќање на готовина, пакети и повеќе од кои можете да изберете! Кога играте во Номини Казино, нема да ви треба бонус код. Едноставно изберете го омиленото овошје и започнете да играте веднаш.

Languages

Веб-страницата може да се префрла помеѓу различни јазици, дозволувајќи им на играчите од различни етникуми да уживаат во игрите во казино на јазиците што им се познати. Казиното посакува сите да се чувствуваат удобно додека се забавуваат. Обединетото Кралство е опција. Англиски, американски англиски, руски, унгарски, норвешки, португалски, германски, полски, чешки, француски, фински, италијански и турски се некои од јазиците што се зборуваат.

Software

BF Games, NetEnt, 1x2Games, LeapFrog, Playson, Iron Dog Studios, Merkur Gaming, Bally Wulff, Гамомат, Evolution Gaming, Red Tiger Gaming, Play'n GO, Nolimit City, Red Rake Gaming, SA Gaming, Booongo Gaming, Yggdrasil Gaming, Pragmatic Play, Ezugi, PariPlay, Quickspin, Push Gaming, Ендорфина, GameArt, Elk Studios, Spin, се добавувачи на софтвер на казиното Nomini.

Support

Услугата за клиенти која е и силна и доверлива е од клучно значење, па затоа Номини Казино инвестираше многу во својот тим за поддршка. Високо обучениот и професионален тим за поддршка ќе биде достапен преку разговор во живо и е-пошта 24 часа на ден, 7 дена во неделата. Во работните денови, телефонската поддршка е достапна само од 10:00 до 20:00 часот по Гринич. Можете исто така да ја погледнете страницата ЧПП за брзи одговори на вашите прашања.

Deposits

Казиното Nomini прифаќа широк спектар на традиционални и модерни начини на плаќање, вклучувајќи кредитна картичка, е-паричници Skrill и Neteller, Paysafecard, Bitcoin, Sepa, Rapid Transfer, Litecoin, Ripple, банкарски трансфер, Trustly и EcoPayz за депозити во казино. Сите начини на депозит имаат минимален услов за депозит од десет евра. Максималниот износ што може да се депонира е 5000 евра.