Mansion Ново Казино Преглед

MansionResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус за добредојде до $5.000
Масовен избор на Playtech
Разговор во живо 24/7
Премиум казино
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Масовен избор на Playtech
Разговор во живо 24/7
Премиум казино
Mansion is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

Слично на другите врвни казина, казиното Mansion нуди еден тон стимулации за играчите. Новите играчи добиваат 100% бонус за совпаѓање до 500 евра на нивниот прв депозит. Споменатите играчи добиваат и 50% висок бонус за депозити над 2.000 евра. Лојалните играчи може да очекуваат парични награди и други одлични поволности.

+1
+-1
Затвори
Games

Games

Како што се очекуваше од водечкиот оператор, казиното Mansion нуди незаменлив каталог на висококвалитетни игри. Повеќето од понудените игри се напојувани од гејмерскиот гигант Playtech. Љубителите на покер ќе бидат воодушевени од варијантите како Jacks or Better, Deuces Wild Multi-hand и Mega Jacks. Рулетот доаѓа во преку 13 верзии, вклучувајќи 3D, Mini, American, European и Roulette Pro. Колекцијата на блек џек се состои од Блек Џек во Велика Британија, Совршен Блек Џек, Среќен Блек Џек, Блек Џек Предавање, Дуел Блек Џек, Прогресивен Блек Џек и Полудвоен Блек Џек. Слотовите доаѓаат со возбудливи наслови како Hellboy, Cashville, Motorhead, Tiger Stacks, Buffalo Blitz, Epic Ape и Galal Luck. На менито се и игрите со дилер во живо како рулет во живо и блек џек.

Software

Библиотеката е напојувана од водечки провајдери на софтвер, вклучително и Betsoft, Playtech за вашето искуство да биде уште позабавно. Овие добавувачи на содржина се познати по тоа што обезбедуваат игри со висококвалитетна графика, извонредни приказни и импресивни исплати.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Mansion нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ Skrill, Visa, Neteller, PayPal, Prepaid Cards .

Deposits

Постојат неколку начини на кои играчите можат да ги финансираат своите сметки на Mansion. Гејмерите можат да надополнуваат преку Maestro, Neteller, Скрил, Paysafecard, Visa Electron, PayPal, Mastercard, банкарски трансфер, Giropay, Sofort, Entropay, iDeal и ecoPayz. Минималната дозволена исплата е 15 долари, додека максималната е 5.000 долари. Сите депозити треба веднаш да се одразат на сметката на играчот.

Withdrawals

Плаќањата од казиното Mansion се вршат преку банкарски трансфер, Visa Debit, Skrill, PayPal, Neteller, Виза електрон, ecoPayz и Maestro. Играчите можат да земаат пари само користејќи го методот што го користеле за финансирање на нивните сметки. Минималната исплата е поставена на 20 долари. Повлекувањата се обработуваат во рок од 72 часа, но може да потрае и до 7 дена.

Глобална достапност

Глобална достапност

Валути

+9
+7
Затвори

Languages

Казиното Mansion е повеќејазично казино кое поддржува јазици како фински, шведски, германски, холандски, италијански, француски и шпански. Стандарден јазик е англискиот. Поддршката и информациите за веб-страниците се обезбедени со користење на споменатите јазици. Списокот на поддржани јазици не е голем, но вклучувањето на главните јазици треба да одговара на многу играчи.

+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Mansion има висока оцена за 9 и работи од 2004 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Mansion како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Mansion поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Mansion . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Mansion исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Mansion обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Казиното Mansion е хит од своето основање во 2004 година. Тоа е подружница на Mansion Ltd и се смета за меѓу најголемите казино оператори во ОК. Замокот работи под лиценца од Комисија за коцкање Гибралтар. Доаѓа со едноставен дизајн кој нуди минимално одвлекување на вниманието. Има и апликација за преземање.

Mansion

Кратки факти

Година на основање: 2004

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Mansion . Посетете ја страницата Mansion и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Еден од белезите на казиното Mansion е задоволството на клиентите. Веб-страницата прави се што е во нејзина моќ за да гарантира возбудливо искуство со игри. И тоа го прави преку 24/7 корисничка поддршка. Играчите можат да добијат помош со испраќање е-пошта на нивните прашања до support@mansion.com. Веб-страницата, исто така, доаѓа со добро изработен дел ЧПП што обезбедува водичи.

За шпанските играчи, тимот за поддршка е достапен секој ден од 9 до 13 часот.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Mansion , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Бакара, Блек Џек, Покер, Pai Gow, Слотови за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Mansion има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Mansion се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Валути

Валути

Казиното Mansion ги прифаќа следните валути USD, AUD, ZAR, SEK, CHF, CAD, NZD, DKK, NOK, EUR, JPY, ГБП, HKD. Откако играчот ќе ја избере својата/нејзината претпочитана валута при првото плаќање, тој мора да се придржува до избраната валута. Тие нема да можат да го променат во ниту една фаза во иднина.

Казиното Mansion ги слави дивите среда со бонус од 20 евра
2023-05-02

Казиното Mansion ги слави дивите среда со бонус од 20 евра

Среда е еден од оние денови кога викендот може да изгледа толку далеку. Казиното Mansion го знае овој факт, па оттука нуди бонус „Диви среда“ за да ги активира добрите вибрации. Па, што е ова бонус за онлајн казино за сите, и зошто играчите треба да се заинтересирани за тоа? CasinoRank ви помага да погледнете во длабочина.