Live Casino House New Casino Преглед

Age Limit
Live Casino House
Live Casino House is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillNeteller
Trusted by
Curacao
Total score8.1
Добрите
+ Дарежливи бонус понуди
+ ВИП салон
+ Достапна е апликација

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (4)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Тајландски
БонусиБонуси (10)
Reload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
Бонус за упатување
ВИП бонус
Депозит бонус
Кешбек бонус
Неделен бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (3)
Американски долари
Виетнамски донг
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (4)
Јапонија
Виетнам
Индија
Тајланд
ИгриИгри (20)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
Bank transferCredit Cards
Crypto
Discover
EcoPayz
Instant Bank
JCB
Jeton
Neteller
Online Bank Transfer
Skrill
СофтверСофтвер (48)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Asia Gaming
Betgames
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Cayetano Gaming
Concept Gaming
Espresso Games
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
GameArt
Gameplay Interactive
Gamomat
Genesis Gaming
Golden Hero
Habanero
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
Multislot
NetEnt
Nolimit City
OMI Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
PariPlay
Play'n GO
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Push Gaming
RTG
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Revolver Gaming
SA Gaming
Slingo
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
Triple Profits Games (TPG)
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet

About

Live Casino House се појави на сцената на онлајн коцкањето во мај 2018 година, со ласерски остар фокус на јапонскиот, тајландскиот и виетнамскиот пазар. Работејќи под Class Innovation BV со лиценца од Curacao eGaming, ова релативно ново казино нуди стотици првокласни игри и можности за коцкање во кои може да се ужива на десктоп компјутерите или на мобилните уреди.

Games

И почетниците и стручните коцкари ќе најдат многу игри за избор во Live Casino House. Фановите на слотови, на пример, можат да го пробаат Хавајскиот сон, кој е доста популарен меѓу јапонските играчи.

Подемот на Олимп е исто така популарен поради неговата максимална исплата од 5.000 пати. Казиното нуди и игри на маса, виртуелни спортови, гребење карти, дневни џекпот, игри со дилери во живо и многу повеќе.

Withdrawals

Во многу случаи, методите за повлекување ги отсликуваат методите на депонирање. Така, на пример, ако играчот во Јапонија направи депозит користејќи го е-паричникот Venus Point, тој или таа прави повлекување преку истиот канал. Постојат минимални и максимални износи за повлекување, кои зависат од земјата на живеење на играчот и статусот на играчот во казиното.

Bonuses

Станувајќи член на Live Casino House носи непосредни награди. За почеток, новите членови се добредојдени со 200% прв депозит до 400 УСД за јапонски играчи, 4.600.000 VND за виетнамски играчи и 6.000 THB за тајландски играчи.

Нивното онлајн казино искуство е збогатено и со неделни попусти и враќање на готовина, бонуси за упатување пријатели и бонуси за роденден.

Languages

Live Casino House ги поддржува јазиците на Тајланд, Виетнам и Јапонија, нејзините фокусирани пазари. Играчите кои живеат во овие земји затоа можат да се чувствуваат сигурни во користењето на својот мајчин јазик или англиски за да играат огромен број игри во казиното, да ги читаат ЧПП и информации за бонуси и промоции и да стапат во контакт со поддршката за корисници.

Валути

Тајландскиот бах (THB) и виетнамскиот донг (VND) се целосно прифатени од Live Casino House. Во меѓувреме, американскиот долар (USD) е валутата што казиното ја прифаќа од играчите во Јапонија. Играчите можат да ги обложуваат своите омилени казино игри во овие валути. Покрај тоа, казиното не наметнува такси за размена на валута кога играчите прават депозити или повлекувања.

Software

Live Casino House соработуваше со некои од најдобрите провајдери на софтвер на сцената на онлајн коцкање. Некои примери се GamePlay Interactive, Play'n GO, NetEnt и Evoplay. Казиното нуди игри од Yggdrasil, Kiron Interactive, Habanero, Nolimit City, Ezugi и Wazdan.

Слично на тоа, играчите можат да уживаат и во игри од многу други провајдери како што се Booming Games, Asia Gaming, Tom Horn Gaming, iSoftBet, Green Jade Games и Pocket Games.

Support

Функцијата за разговор во живо на страницата на казиното обезбедува брз одговор на грижите и прашањата на играчите.

Играчите исто така може да испраќаат е-пошта за поддршка на клиентите за нивните проблеми користејќи ги следните адреси:

Поддршката е исто така достапна преку сметката на казиното на платформата за пораки Line.

Deposits

Играчите кои живеат во Јапонија можат да ги уплатат своите депозити преку кредитни картички MasterCard, JCB, American Express и Discover, како и ваучер преку Visa. Тие исто така можат да се одлучат за Cryptopay, ecoPayz, Ecovoucher, iWallet и Venus Point. Во меѓувреме, играчите во Тајланд и Виетнам можат да избираат од локални банкарски трансфери, инстант банкарство, онлајн дебитирање, Брза готовина и PromptPay (QR Code).