LAIMZ New Casino Преглед

Age Limit
LAIMZ
LAIMZ is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Total score8.0
Добрите
+ Голем избор на игри
+ Најголем бонус во земјата за нови играчи
+ Ново казино во Латвија

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Латвиски
Руски
БонусиБонуси (8)
High Roller бонус
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
ВИП бонус
Депозит бонус
Кешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (1)
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (1)
Латвија
ИгриИгри (16)
Crazy Time
Dream Catcher
Live Mega Ball
БакараБингоБлек ЏекВидео Покер
Евровизија
Еспорт
Игра покажува
Казино ХолдемКеноКрепс
Слотови
Тексас Холдем
Фудбалско обложување
ЛиценциЛиценци (1)
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Методи за депозитМетоди за депозит (7)
Bank transfer
Citadel Internet Bank
MasterCard
Revolut
SEB Bank
Swedbank
Visa
СофтверСофтвер (29)
4ThePlayer
BTG
Blueprint Gaming
EGT Interactive
Elk Studios
Fantasma Games
Gamevy
Gamomat
Habanero
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
MicrogamingNetEntNovomatic
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
ReelPlay
Relax Gaming
Revolver Gaming
Slingo
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Wazdan
iSoftBet

LAIMZ

Laimz Casino е новоформирана платформа за игри која носи забава, забава и возбудливи бонуси за латвиските играчи. Лансиран е во 2020 година за да понуди врвна платформа за казино на помалку опслужено население. Казиното има многу игри, вклучувајќи слотови, игри на маса, дилери во живо и бинго.

Laimz е современо, енергично, локално казино кое се фокусира на забава и забава. Името Лаимз е мешавина од латвискиот збор Laime, што значи среќа, и буквата „z“, која има модерен и трендовски прстен. Исто така, си поигрува со зборот за варово овошје, кое послужи како инспирација за логотипот. Без разлика дали барате казино во живо, лиценцирано казино или добар бонус, нашиот нов преглед на казиното на Лаимц ќе открие повеќе.

Зошто да играте во казиното Лаимц

Казиното Лаимз има елегантен дизајн со спој на светли и темни бои во позадина. Во него се сместени преку 2.000 казино игри, вклучувајќи слотови, џекпот, бинго и дилери во живо. Овие игри на казиното Laimz се напојувани од познати провајдери на софтвер како Big Time Gaming, Novomatic, Pragmatic и NetEnt. Играчите можат да се уверат во висококвалитетно искуство со игри. Казиното Laimz е компатибилно со повеќе уреди, вклучително и паметни телефони, благодарение на технологијата за инстант играње.

Казиното Лаимз тврди дека го нуди најголемиот бонус за добредојде во Латвија. Ова е добра вест за почетниците кои сакаат да играат на оваа страница. Регистрираните играчи се квалификуваат за други пристојни бонуси и промоции наведени на страницата „Понуди“. Трансакциите во казиното Лаимц се многу погодни бидејќи поддржува бројни начини на плаќање. Оваа двојазична платформа има одлични и сигурни услуги за поддршка на клиентите.

About

Laimz е новоформирано онлајн казино кое им служи на играчите во Латвија. Тој нуди над 2000 игри, вклучително и една од најдобрите бинго и дилери во живо на нордискиот пазар. Казиното Лаимз е управувано од Laimz SIA, подружница на Enlabs Group. Сите активности на коцкање се лиценцирани и регулирани од Инспекцијата за надзор на лотариите и коцкањето на Латвија.

Games

Казиното Лаимз е центар за игри за секого, благодарение на широкиот избор на казино игри од бројни провајдери на софтвер. Играчите ги пробуваат повеќето игри бесплатно во демо-режим и се запознаваат со карактеристиките на играта. Главните категории на игри во ова онлајн казино вклучуваат слотови, рулет, игри со карти, џекпот, бинго и казино игри во живо.

Забелешка: дилерите во живо не се достапни за бесплатно играње.

слотови

Слотовите се еден од најдобрите делови во ова онлајн казино бидејќи се засновани на различни аспекти на културата. Некои се курирани според најпознатите аспекти на ТВ емисиите, додека други се фокусираат на различни митологии. Некои од врвните слотови вклучуваат;

 • Џими Хендрикс
 • Пиштоли и рози
 • Патување на Викинзите
 • Змии и скали
 • Скапоцени камења од Серенгети

Игри на маса

И во казината и во онлајн казината, игрите на маса се популарни меѓу искусни играчи. Повеќето играчи уживаат во некои од варијациите бидејќи можат да постигнат победничка серија користејќи вештини и стратегии. Во казиното Лаимз, играчите не се разочарани и им се нудат бројни игри на маса за избор. Тие вклучуваат:

 • Карибите Блек Џек
 • Блек Џек Про
 • Милионер рулет
 • Џек или подобро
 • Казино Холдем

Казино во живо

Играчите ја доживуваат возбудата на физичкото казино без да ги напуштат своите домови кога играат во делот за казино во живо на Laimz. Тој нуди возбудливо искуство во казино во живо со игри што ги хостираат човечки дилери. Играчите можат да комуницираат со договорот во реално време. Врвните избори вклучуваат;

 • Златен бар рулет
 • Рулет Азур
 • Брзина Бакара
 • Еден Блек Џек
 • Слатка Bonanza Candyland

Други

Казиното е многу за разлика од другите казина; забавата не запира на слотови, игри на маса и дилери во живо во казиното Лаимц. Играчите можат да си ја пробаат среќата и во џекпот, бинго и авијатичарски игри. Овие игри имаат уникатна игра и различни граници за обложување. Тие вклучуваат:

 • Камакура
 • Коктел Раш
 • Бинго 10
 • Slingo Riches
 • Авијатичар

Bonuses

Веднаш, новите играчи се добредојдени во казиното Лаимц со 200 бесплатни вртења и враќање на готовина до 200 евра. И секој четврток еден месец ги чека изненадување откако ќе регистрираат сметка. Казиното тврди дека ова е најголемиот бонус за добредојде. Играчите се регистрираат, ја пополнуваат потврдата KYC и депонираат најмалку 20 евра за да го активираат овој пакет со подарок. Овој бонус е достапен само за играчите кои го прават својот прв депозит.

За да се зачини кошницата за подароци, играчите добиваат и 20 бинго картички без ризик за да ги започнат своите бинго игри. По активирањето на овие безризични картички, играчите добиваат најмалку 1 € назад на нивните сметки за следните десет купени картички.

Повторливите играчи имаат многу повеќе бонуси како;

 • Бонусите на Дедо Мраз во Блек Џек
 • Бонусите на игрите со Spinomenal Book
 • Неограничени бонуси во Aviator
 • Хабанеро џекпот трка

Payments

Играчите во казиното Лаимз можат да уживаат во брзи депозити и исплати преку бројни поддржани методи. Тие вклучуваат конвенционални опции за плаќање и дигитални паричници. Минималниот износ на депозит во ова казино е ограничен на 5 $. Достапните опции за плаќање вклучуваат;

 • Swedbank
 • Луминор
 • Виза
 • Роволут
 • Пајсера

Валути

Казиното има ограничени опции за валута за своите играчи. Бидејќи е достапен само за играчите во Латвија, играчите можат да вршат плаќања и депозити само во евра. Бидејќи е примарна валута во регионот, многу играчи можат лесно да играат и да победат. Ако казиното планира да прими повеќе играчи на глобално ниво, би било мудро да размисли за додавање повеќе опции за валута и вклучување на крипто.

Languages

Казиното Laimz е достапно само во регионот на Летонија, а достапноста на јазиците е ограничена на летистички и руски. Сепак, тие би можеле да ги прошират јазичните опции ако се фокусираат на надминување на регионот. Играчите кои можеби се во Латвија, но не ги зборуваат овие јазици, може да преведуваат користејќи ги поставките на прелистувачот.

Software

Казиното Лаимз инвестира многу во својата библиотека за игри. Како врвно онлајн казино во Латвија, има за цел да понуди висококвалитетни игри искуства на сите видови играчи. Ова е причината зошто тие соработуваа со водечките провајдери на софтвер за да се осигураат дека игрите што ги имаат на лице место се со висок квалитет и често се ажурираат.

Казино игрите во живо се напојуваат од неколку провајдери на софтвер, бидејќи тие обично се интензивни на капитал. Сите игри се хостирани во различни казино студија и се пренесуваат во реално време на вашиот екран во HD. Игрите што ги нуди Laimz Casino имаат функција за инстант игра, што овозможува пристап до нив без софтвер или мобилна апликација. Најдобрите провајдери на софтвер вклучуваат:

 • Прагматична игра
 • Новоматик
 • Microgaming
 • Quickspin
 • Тандеркик

Support

Во казиното Лаимз, играчите можат да се одморат знаејќи дека услугата за клиентите е достапна на нивна желба. Поддршката за корисници на казиното е достапна преку е-пошта (support@laimz.lv), телефонски повик или контакт форма. Играчите исто така можат да пристапат до добро детален дел ЧПП за брзо упатување. Играчите треба да забележат дека поддршката е достапна само во Lettish.

Зошто вреди да се игра во казиното Лаимц

Laimz е релативно ново онлајн казино што започна во 2020 година. Се фокусира главно на латвискиот пазар и има за цел да предводи одлична кампања за игри. И покрај тоа што е нов играч во индустријата, казиното Лаимз изгради солидна репутација меѓу играчите за сместување на неверојатна казино библиотека и нудење врвни бонуси на пазарот. Новите играчи уживаат во еден од најголемите бонуси за добредојде во Латвија и редовни промотивни понуди.

Казиното Лаимз има богат избор на игри напојувани од врвните провајдери на софтвер. Имаат висококвалитетна графика и непречена игра. И покрај ограничените јазични опции, казиното Лаимз поддржува бројни начини на плаќање. И на крај, нуди услуги за поддршка на казино 24/7 во Lettish.

Секогаш коцкајте одговорно.