Kings Chance Ново Казино Преглед

Kings ChanceResponsible Gambling
CASINORANK
7/10
БонусБонус за добредојде 150% + 40 бесплатни вртења
Сезонски турнири
Дарежливи бонуси
Специјални игри во понуда
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Сезонски турнири
Дарежливи бонуси
Специјални игри во понуда
Kings Chance is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

Казиното нуди и уникатен бонус за добредојде што може да плати до 10.000 долари доколку играчот го искористи тоа. Новодојденците во казиното се пречекуваат со „Кингс рецепција“, што во суштина е пакет за добредојде. Пакетот вклучува пет стимулации за депозити, од кои секоја може да се бара посебно. Следниве се деталите:

ВИП програма: Казиното рекламира дарежлива програма за ВИП и лојалност, но тешко е веднаш да се дознае повеќе за тоа. Кога ископавме уште малку, откривме дека програмата за лојалност се стартува веднаш штом ќе се создаде вашата сметка за игри.

+5
+3
Затвори
Games

Games

Лобито за игри на казиното е неверојатно лесно за корисниците и едноставно за навигација. Целата библиотека на игри е поделена на жанрови и категории за лесен пристап. Слотови за џекпот, класични слотови, видео слотови, игри на маса и видео покер се достапни за играчите.

слотови

Казиното вклучува пристоен избор на слотови, кои се една од најпопуларните форми на казино игри што се играат низ целиот свет, а казиното Kings Chance ги има во различни форми и големини. Играчите можат да избираат од различни софистицирани слотови со функции, трикови и анимации, или можат да одат во старо училиште и да играат основен слот со 3 тркала.

Игри на маса

Популарните казино игри како што се блек џек, покер, бакара и рулет се достапни во казиното Kings Chance. Европски рулет, обична ждрепка на рулет, ВИП Блек Џек и ВИП на рулет се достапни за играње.

Software

Кога станува збор за избор на онлајн казино каде што можат добро да се забавуваат, играчите секогаш бараат врвни провајдери на софтвер. Како резултат на тоа, кога ги погледнавме развивачите на софтвер на веб-локацијата, откривме дека Kings Chance тврди дека има голема колекција на продавачи. Овие провајдери на софтвер вклучуваат:

  • Бунго
  • Плејсон
  • Microgaming
Payments

Payments

Следниве австралиски пријателски банкарски опции се достапни во казиното Kings Chance:

  • Виза
  • MasterCard
  • Неосурф

За жал, горенаведените опции се достапни само како опции за депозит. Кога ќе дојде време да ги искеширате вашите добивки, мора да користите банкарски жичен трансфер како претпочитан начин на плаќање.

Deposits

За да депонирате на Kings Chance , најавете се на вашата сметка во казино и отворете ја страницата на касиерот со кликнување на копчето со салдото на вашата сметка. Потоа, изберете го претпочитаниот начин на плаќање на депозитот пред да го внесете износот. За депозити, обично се потребни неколку секунди за да се одрази на сметката за игри.

Withdrawals

Повлекувањата кај Kings Chance се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Kings Chance има висока оцена за 7 и работи од 2020 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Kings Chance како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Kings Chance поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Лиценци

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Kings Chance . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Kings Chance исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Kings Chance обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Распоредот на Kings Chance Casino е едноставен, со огромни сликички од играта, црна позадина и бели и жолти фонтови. Има над 1800 слотови, џекпот игри, игри на маса, популарни наслови и нови игри во каталогот на игри на онлајн казиното. Во демо режим, можете да ги играте сите овие бесплатно. Можете исто така да играте за вистински пари со избирање на копчето „Регистрирај се“, внесување на сите ваши информации и креирање сметка за онлајн казино. Во казиното Kings Chance, можеби ќе имате прекрасно искуство во казиното. Оваа прекрасна платформа ги поздравува и ангажира новите гејмери третирајќи ги како вистински членови на кралското семејство. Со мноштво игри со поки и профитабилни исплати, играчите ќе уживаат во тврдината на овој крал. Како резултат на тоа, ве очекува примамлив бонус за добредојде, но прво, прочитајте го нашиот експертски преглед на онлајн казино, кој ги вклучува најважните карактеристики. Ајде да погледнеме!

Зошто да играте во казиното Kings Chance?

Не гледајте подалеку од Kings Chance ако барате онлајн казино погодно за член на кралското семејство. Кога ќе ги направите првите пет депозити, можете да добиете големи бонуси и бесплатни вртења. На тематските слот турнири, можете исто така да разменувате златни монети за додатоци и да освојувате различни награди со тоа што ќе ја надминете таблата на водачи.

Со над 1.900 слотови и игри од многу од најголемите добавувачи на софтвер, игрите во казиното Kings Chance никогаш не застаруваат. Додадете помош за разговор во живо 24 часа на ден, седум дена во неделата и можност да ја пополните вашата сметка користејќи кредитни или при-пејд картички.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Kings Chance . Посетете ја страницата Kings Chance и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Услугата за клиенти е критична за стекнување на довербата на постоечките играчи и привлекување нови. Платформата за онлајн игри, од друга страна, вклучува форма за контакт што е активна само во одредени часови и разговор во живо на кој понекогаш им треба премногу долго за да се одговори. Ова е значителен недостаток бидејќи казиното опслужува играчи од различни нации и временски зони, а сите сервисни канали треба да бидат отворени 24 часа на ден, седум дена во неделата.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Kings Chance , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Слотови, Видео Покер, Рулет, Блек Џек, Покер за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Kings Chance има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Kings Chance се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Валути

Валути

Ова казино им овозможува на играчите да избираат од различни валути, вклучувајќи го американскиот долар, британската фунта, австралискиот долар, еврото и канадскиот долар.