Kassu New Casino Преглед

Age Limit
Kassu
Kassu is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority
Total score8.3
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (24)
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бахреински динари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Канадски долари
Катарски риали
Кинески јуани
Кувајски динари
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Романски леу
Руски рубли
Судиски ријали
Турски лири
Хрватски куни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Е-пошта за поддршка
ДржавиДржави (15)
Јужна Африка
Јужна Кореа
Бугарија
Ирска
Исланд
Канада
Малта
Мексико
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Украина
Финска
Хрватски
Шведска
ИгриИгри (4)
ЛиценциЛиценци (3)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (26)
Apple Pay
AstroPay
Boku
Credit CardsDebit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Google Pay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe CardPrepaid CardsSkrill
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (16)
Big Time Gaming
Evolution GamingEzugi
Gamomat
MicrogamingNetEnt
Nyx Interactive
Oryx Gaming
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Yggdrasil Gaming
iSoftBet

About

Казиното Касу, кое дебитираше во 2019 година, е едно од најновите додатоци на семејството Genesis Global. Тој е посветен на неколку од најдобрите игри на маси, слотови и џекпот на пазарот, поддржани од водечките софтверски компании во индустријата како NetEnt, Microgaming, Play'n Go и Yggdrasil Gaming и многу други. Казиното Касу ги наградува и новите и играчите што се враќаат со атрактивни бонуси и стимулации.

Games

Казиното Касу нуди некои од најразновидните опции за игри достапни во бизнисот со коцкање преку Интернет. Во казиното се достапни игри со дилери во живо, онлајн слот-машини, игри на маса, видео покер и специјализирани игри како што се гребење. Сето ова доаѓа со голем избор, вклучувајќи над 530 висококвалитетни слотови и 90+ избори за дилери во живо.

Казиното Касу нуди голема леснотија кога станува збор за игри. Благодарение на нејзината веб-страница погодна за мобилни телефони, играчите може да искусат избори за игри, како што е мобилно казино. Ова имплицира дека гејмерите можат да пристапат до казиното од нивните мобилни прелистувачи и да играат додека се во движење. Казина во живо, достапни се слотови, игри на маса и повеќе видови казино.

Bonuses

Kassu казино нуди a бонус за добредојде, промоции за бесплатни вртења, и сигурен ВИП програма со придобивки како што се брза реакција и пристап до специјални бонуси и промоции. Од друга страна, почетниците може да добијат до 1500 долари во готовина и 300 бесплатни вртења.

Languages

Kassu Casino е широка платформа која се стреми кон вклучување. Казиното поддржува до четири јазици, вклучувајќи англиски, германски, норвешки, и фински, како што сугерира неговото име. Како резултат на тоа, цела Европа и огромното мнозинство нации ширум светот се поддржани. Добриот обид секогаш се цени.

Software

Основата на онлајн казината се добавувачите на софтвер. За игрите во нивната колекција, Kassu Casino има долга листа на истакнати развивачи на софтвер. Microgaming, NetEnt, Play'n Go, Еволуција, NYX Interactive и Quickspin се достапни казино спортски игри. Сите тие имаат фантастични титули во кои играчите можат да уживаат.

Support

Играчите на Касу на кои им е потребна поддршка може да контактираат со тимот за поддршка на казиното. За жал, нема директен пристап до разговор во живо; така, гејмерите мора да се потпрат на е-пошта или телефонска поддршка. Штом играчот ќе воспостави сметка, сепак, на разговор во живо опцијата станува овозможена, а агентите по дискреција на корисникот во текот на денот, сите денови во неделата.

Deposits

Казиното Касу им нуди на играчите различни опции за банкарство и депозит. Играчите ќе депонираат користејќи ги најчестите начини на плаќање, како што се Visa и Mastercard, без оглед на нивната земја на живеење. Visa и Mastercard нашироко се сметаат за златен стандард за онлајн и офлајн плаќања. Скрил, Нетлер, ecoPayz, Маестро и Paysafecard се меѓу другите.