Jackpot City New Casino Преглед

Age Limit
Jackpot City
Jackpot City is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority
Total score6.0
Добрите
+ Повеќе валута
+ Одобрено од eCogra
+ Сите уреди може да се репродуцираат

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (27)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Ерменски
Естонски
Индонезија
Исландски
Италијански
Кинески
Корејски
Латвиски
Литвански
Македонски
Норвешки
Португалски
Руски
Српски
Турски
Украински
Фински
Француски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
High Roller бонус
Reload бонусБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
Депозит бонус
ВалутиВалути (16)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (8)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Перу
Чиле
Шведска
ИгриИгри (18)
ЛиценциЛиценци (3)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
СофтверСофтвер (3)

About

Џекпот Сити Казиното, кое првпат ги отвори вратите во 1998 година, сега има над 3,5 милиони активни играчи ширум светот, лиценца за коцкање од Органот за игри на Малта и сертификација за фер-плеј eCogra. Атмосферата во казиното е топла и привлечна, со силен акцент на доброто време. Лесно е да се види зошто е толку популарен: има 96 отсто просечен процент на исплата, неделни бонуси и казино лоби со над 630 игри.

Games

Има над 630 казино игри за избор во Џекпот Сити, вклучувајќи и над 430 слотови. Регионални и специфични игри за земја, како што се австралиски поки и машини за овошје во стилот на ОК, се достапни во казиното. Има преку 70 различни игри на маса за избор, а Jackpot City има исклучителни 34 блек џек игри за избор, вклучувајќи мултиплеер и европски блек џек. Можете да играте бакара, покер, рулет и разни други игри.

Withdrawals

Опциите за исплата што им се достапни на клиентите на оваа веб-локација се малку ограничени.

Тие ги прифаќаат следните начини на плаќање:

ClickandBuy, MasterCard, Neteller, PayPal, instaDebit, Visa, EcoPayz, eChecks, Skrill, iBanq, Easy EFT, Interac, Trustly, iDebit, MuchBetter, Rapid Transfer и Euteller.

Валути

Џекпот градот е најпопуларно канадско онлајн казино и поддржува канадски долари, шведски круни и евра.

Bonuses

Во Џекпот Сити, сите нови играчи можат да го искористат привлечниот бонус за пријавување од 1.500 долари. Условот за обложување од 70x е голем, но од позитивната страна е што само бонусот, а не вашиот депозит се земаат предвид при пресметување на играта. Депозитот, бонусот и сите добивки се ваши за да ги задржите откако ќе се заврши потребното обложување. Далеку, играчите кои имаат најголема корист од оваа зделка се оние кои играат слотови, бидејќи сите слотови придонесуваат 100% во барањата за обложување.

Languages

Џекпот Сити онлајн казиното е воодушевено што опслужува различни јазици и се фокусира многу на додавање нови јазици на нивната страница од основањето на компанијата во 1998 година. Во моментов, Jackpot City Casino нуди поддршка на 11 од најраспространетите јазици во светот на коцкањето .

Software

Софтверите поддржани од казиното Jakpot City вклучуваат Microgaming, Just For The Win, Evolution Gaming, Rabcat, Crazy Tooth Studio, Foxium и Snowborn Games.

Support

Просечното време на одговор на е-пошта на Џекпот Сити е 48 часа, што е доволно за прашања кои не се чувствителни на времето. Можете да контактирате со претставници за услуги на клиентите на неколку јазици, од кои сите се наведени подолу, 24 часа на ден, седум дена во неделата.

Deposits

Правењето депозит е едноставно без разлика дали користите компјутер или паметен телефон. ClickandBuy, EcoPayz, Maestro, MasterCard, Neteller, Paysafe картичка, instaDebit, Visa, Entropay, Lobanet, eChecks, Skrill, директен банкарски трансфер, Цитадел инстант банкарство, инстант банкарски трансфер, Interac, Trustly, iDebit, Euteller, Siirto, Rapid, и MuchBetter се некои од методите за депонирање достапни во Џекпот Сити.