Ivip9 New Casino Преглед

Age Limit
Ivip9
Ivip9 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
PAGCORCuracao
Total score7.5
Добрите
+ Брз и сигурен депозит и повлекување
+ Месечни свежи промоции за играчите
+ 24/7 служба за корисници со повеќе јазична поддршка

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Индонезија
Кинески
Тајландски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојдеБонус кодови
Депозит бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (2)
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
WeChat поддршка
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (4)
Индонезија
Камбоџа
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (30)
Dragon Tiger
Dream Catcher
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Тенис
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
PAGCOR
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
ATM
Bank transferCredit CardsDebit Card
Eezie Pay
MasterCard
Online Bank Transfer
PayTrust88
Visa
СофтверСофтвер (10)
Allbet Gaming
Asia Gaming
DreamGaming
Evolution GamingMicrogaming
Play'n GO
PlaytechPragmatic Play
SA Gaming
Spadegaming

About

Количината на онлајн казина што се појавија во Сингапур е исклучително огромна. Но, онлајн казиното IVIP9 Сингапур е убедливо најистакнато меѓу пакетот! Многу играчи во заедницата на онлајн казино во Југоисточна Азија веќе знаат за овој нов играч на блокот како место за забава, навистина конзистентна платформа и гарантирана од многумина како „транспарентна и доверлива“

Како што сугерира нивното име, ова казино ја носи нивната услуга на сосема друго ниво. Со голема разновидност на премиум казино игри само од врвните провајдери на софтвер, IVIP9 брзо стана водечка дестинација за повеќе игри за играчи со седиште во Југоисточна Азија. 

Кога велиме iVIP9 значи бизнис, овој нов кандидат навистина значи бизнис. iVIP9 нуди квалитетна колекција на игри и само за да наведеме неколку, некои од нивните попопуларни игри вклучуваат омилени онлајн казино како Spadegaming, 918Kiss, Mega888, Fishing, а да не го спомнуваме нивниот злогласен систем на лотарија познат и како „QQKeno“

Ivip9

Games

Од клучно значење е портфолиото на казиното да нуди широк спектар, како и опции со висок квалитет за избор, добиени од најдобрите развивачи на игри и покривање на сите класици, како и ажурирање со најновите ажурирања и изданија. Добрата вест е дека IVIP9 се чувствува како силен кандидат што влегува во просторот на онлајн казиното, бидејќи сите овие очекувања беа исполнети за време на нашето истражување.

За достапните игри на IVIP9, тие соработуваа со оперативни партнери кои се најдобрите имиња во индустријата. На пример; Прагматична игра, 918 Kiss, Mega888, Allbet, секси Baccarat и Evolution Gaming. Можете да изберете да играте од низа возбудливи онлајн слотови или дури и игри со дилери во живо.

Онлајн слот игри

Ако сте вистински љубител на онлајн слот игри, тогаш IVIP9 е совршен натпревар за вас! Можете да уживате во плетеницата на слот-игри кои се достапни во повеќе конфигурации на тркала, линии за плаќање и теми. Некои од попопуларните слотови за играње на IVIP9 вклучуваат 918Kiss, Mega888, The Dog House, Great Rhino, Sweet Bonanza, Buffalo King и многу други.

Можете лесно да ги истражувате достапните опции на слотови за играње на веб-страницата. Веб-страницата IVIP има едноставен, но лесен за користење интерфејс, како и јасно означени категории за да се обезбеди пристапност. Понатаму, сите слот машини на IVIP9 се достапни за бесплатна демо игра, што е совршено решение за сите почетници и посетители кои првпат не се сигурни како да играат.

Спорт

Додека за делот за спортско обложување IVIP9, тој опфаќа повеќе од 50 категории на спортови со поддршка од доверлива и проверена група на трговци кои управуваат со обложувањето во живо исклучиво на IVIP9.

Повеќето од споменатите делови и игри погоре се главно поддржани од примамливи кампањи, затоа не заборавајте да ги проверите откако ќе се регистрирате и ќе уплатите на вашата сметка.

Bonuses

Онлајн казина во Азија се добро познати по тоа што одат повеќе за да ги наградат новите играчи и клиенти со атрактивни и големи воведни бонуси. Меѓутоа, кога станува збор за IVIP9, клиентите имаат право на различни бонуси за казино што може да се користат при играње казино игри, процеп игри, како и обложување на спорт и многу повеќе.

Постојат два вида на промоции за добредојде достапни на IVIP9:

  • 
 150% БОНУС ЗА ДОБРЕДОЈДЕ 918БАКНЕЖ И МЕГА888! (Применливо за игри со слот и риболов во 918KISS и MEGA888)
  • 100% БОНУС ЗА ДОБРЕДОЈД ЗА НОВИОТ ЧЛЕН НА IVIP9! (Применливо за казино во живо, игра со слот и бонус за добредојде во спортска книга)

За да ги откупите овие достапни бонуси за добредојде, едноставно треба да се регистрирате, да се регистрирате за сметка и да направите депозит на таа сметка. Како и секогаш, имајте на ум дека со кој било од овие нови бонуси за членови доаѓаат услови и услови. Условите и правилата се јасно изложени и претставени, затоа не заборавајте да ги проверите сите пред да одлучите да се посветите на еден. 

Освен нивните стандардни понуди за добредојде, IVIP нуди и неколку различни видови бонуси, како и кампањи за настани за нивните редовни. Некои од нив вклучуваат, среќно извлекување во понеделник за сите, дневен попуст од 1% во готовина, роденденски бонус и повеќе!

Live Casino

Ако уживате во предизвикувачко, но автентично искуство додека играте игри во казино во живо, тогаш не гледајте понатаму. Секцијата за игри на казино IVIP9 во живо дефинитивно треба да биде на списокот на сајтови за проверка! IVIP9 им овозможува на своите корисници опсег на избори во овој дел, иако не толку обемен како делот за слотови, но сепак доволно обемен.

Со казино игрите во живо, играчите се соочуваат со професионални дилери во реално време, каде и да се наоѓа играчот. Овде можете да најдете дилерски верзии во живо на многу игри што придонесуваат за чувството на вистинско казино. Играчите на IVIP9 можат да испробаат различни варијанти на бакара игри, покер игри, блек џек игри и многу повеќе. Некои од попопуларните даватели на игри во овој дел се SA Gaming (кој има европски дилери LIVE) и повеќенаградуваниот премиум провајдер „Evolution Gaming“

Иако повеќето од игрите со дилер во живо достапни во IVIP9 казиното може да се играат само со вистински пари со толку многу различни игри во казино во живо за избор, лесно може да се најде игра што одговара на силата на играта или стратегијата за финансирање.

Во заклучок

Онлајн казиното IVIP9 се брендира како врвна дестинација за онлајн казино во Сингапур за гејмерите на казино и обложувалниците од Југоисточна Азија. Ова казино испорачува во однос на квалитетот на игрите и целокупното искуство. Навигацијата на страницата IVIP9 е исто така лесно како 1, 2, 3.

IVIP9 Games Lobby е лесно еден од подобрите што се гледаат во бизнисот, со врвни наслови од Pragmatic Play, Spadegaming и Evolution Gaming. Да не зборуваме за подеднакво импресивен сет на игри со дилери во живо.

Конечно, кога станува збор за бонусите, IVIP9 Casino нуди и пристоен избор на бонуси за казино со посебни промоции за добредојде за казино, слотови и спортски книги. Генерално, овој оператор дефинитивно го исполнува своето ветување дека ќе обезбеди врвно искуство за играње казино за играчите во Југоисточна Азија.

Support

Тимовите за поддршка на клиентите се достапни преку разговор во живо и LINE (мобилен). Разговорот во живо достапен на веб-страницата IVIP9 е достапен 24/7. Според нашето искуство, повеќето од функциите за разговор во живо на веб-страниците на казино понекогаш не реагираат, поради што е од клучно значење за компанијата да имплементира услуги за клиентите до кои може лесно да се пристапи на мобилен телефон. Меѓутоа, на IVIP9, можевме да добиеме многу брзи и љубезни одговори од претставникот за разговор во живо, кој можеше да помогне со асортиман на едноставни прашања за исклучително кратко време.

Останувајќи верен на својот бренд и дизајн концепт, IVIP9 обезбедува и дополнителна поддршка за членовите на својата ВИП програма. Ова варира од ниво до ниво, но вклучува приоритетна поддршка преку е-пошта/мобилен телефон и има посветен и персонализиран менаџер на сметки за нивните сметки.