Топ 10 IGT (WagerWorks) Ново Казино

IGT е еден од најпопуларните даватели на софтвер за казино. Тие изградија одлична репутација за себе во казино индустријата. Ова е причината зошто многу од новите онлајн казина ќе се погрижат да го додадат овој добавувач на софтвер за казино на она што треба да го обезбедат.

Ако сакате да уживате во она што го нуди IGT, можете да ја проверите листата подолу, која е составена од оние нови онлајн казина кои нудат игра на IGT. Ќе откриете дека кога ќе изберете да играте игри од IGT, секој пат имате ново и возбудливо искуство.

Нови IGT казино сајтови

Нови IGT казино сајтови

IGT има беспрекорна репутација како доверлив провајдер на казино софтвер. Нивните игри ќе се најдат само во оние онлајн казина кои имаат соодветно лиценцирање и солидна онлајн репутација за нивниот интегритет.

Кога ги гледате доверливите казино-страници на IGT за да откриете повеќе информации за нивното специфично лиценцирање, тие обично се наоѓаат во делот за подножјето на платформата на казиното.

Исто така, може да има индикација за сертификати од трета страна, што го зголемува нивото на доверливост што може да се стави на тоа конкретно онлајн казино. Овие лиценци се она што ги штити играчите кои ги користат нова страница за казино.

Нови IGT казино сајтови
Нови IGT игри

Нови IGT игри

IGT слотови може да се најдат и во тули и малтер и во онлајн казина. Тие се сметаат за најголем снабдувач на автомати. Тие постојано растат бидејќи се познати по тоа што објавуваат барем еден нов слот атракција месечно, а понекогаш и повеќе. Некои од најновите изданија кои предизвикуваат голема возбуда меѓу ентузијастите на автоматите се:

  • Hexbreaker 3
  • Одлична авантура на Бил и Тедс
  • Клеопатра злато
  • Little Green Men: Warp Reaction
  • Mystery Express
  • Powerbucks Тркало на среќата - егзотичен далечен исток
  • Red Hot Tamales

Секое издание спаѓа во една од многуте различни категории на теми што ги произведува овој провајдер на софтвер. Тие вклучуваат фантазија, авантура, митски и многу други.

Избор на IGT игра

IGT има неверојатна репутација за голем избор на слот игра што ги носат во онлајн казината. Тие се познати по обезбедувањето слот игри кои имаат исклучителна графика и одлични аудио избори и звучни ефекти.

Тие избраа да понудат разновидни различни теми за да можат да ги задоволат различните потреби на играчите на слотови. Една од нивните колекции со теми се врти околу светот на забавата. Тогаш тие се познати по тоа што реплицираат многу од познатите емисии за игри, како што е „Играта за состаноци“ или, пред неколку години, „Играта на младенците“. Други категории на теми вклучуваат фантазија и авантура, заедно со неколку други.

Нови IGT игри
Доверливи и безбедни IGT казина

Доверливи и безбедни IGT казина

Секој што ќе ужива во она што го нудат онлајн казината треба да знае дека се безбедни и безбедни кога го прават тоа. Ова се однесува на заштитата на личните информации што корисниците ги обезбедуваат при користење на овие платформи.

Сигурните IGT казина презедоа обемни чекори за да ги заштитат своите играчи. Тие го прават тоа со користење на софистицирано шифрирање на лични податоци. Потоа тие ќе ја подобрат целокупната безбедност на страницата преку употреба на SSL. Кога ја гледате URL-то на казиното во прелистувачот, треба да има мал катанец што покажува дека страницата е SSL безбедност.

Доверливи и безбедни IGT казина
Историја на IGT

Историја на IGT

IGT има долга историја која датира од 1975 година кога настана како снабдување А-1. Во 1978 година името беше сменето во Сиркома. Во 1981 година стана позната како Меѓународна технологија за игри (IGT), а компанијата излезе на берза.

Низ годините, IGT има постигнато неверојатни достигнувања и достигнувања. Во 1996 година тие ја лансираа слот играта Wheel of Fortune. Ова е прогресивен слот и се смета за еден од најпопуларните слотови на сите времиња, и сè уште продолжува да биде.

Компанијата, во текот на својата историја, отсекогаш се фокусирала на постојаност во објавувањето на нови игри на редовна основа.

Историја на IGT