Новиот преглед на бонус Horus Casino

Horus CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусБонус $1.000 + 125 бесплатни вртења
Викенд бонус забава
Биткоин казино
Над 4000 игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Викенд бонус забава
Биткоин казино
Над 4000 игри
Horus Casino is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Хорус онлајн казино нуди различни бонуси и промоции исто како и другите нови казина онлајн. Постојат стандардни карактеристики што играчите ги земаат предвид кога се приклучуваат на ново казино.

Сите достапни бонуси во казиното Хорус се наведени под Промоции страница. Бонусите тврдат дека се целосно без облог. Играчите можат да пристапат до повеќето бонуси 30 дена по пријавувањето. Новите играчи имаат право на возбудлив бонус за добредојде до 1000 € плус 125 FS.

Минималниот депозит е 20 евра и мора да се исполни условот за обложување 30 пати пред да се уплати. Играчите исто така можат да се запишат во ВИП програмата и да уживаат во персонализирани награди додека се надградуваат низ различни нивоа.

Други бонуси вклучуваат:

 • Викенд бонус забава
 • Слот на месецот
 • Бонус за крипто казино
 • Неограничено враќање на готовина
 • iSoftBet турнир
Games

Games

Онлајн казиното Horus можеби е ново, но е решено на сите свои играчи да им понуди исклучително искуство со игри. Има мало казино лоби со ограничен избор на класични и индивидуални наслови на неколку провајдери на софтвер. Во лобито на играта се сместени над 4000 игри како што се слотови, блек џек, рулет, гребење карти, видео бинго, видео покер и други.

слотови

Хорус новото онлајн казино има одличен избор на онлајн видео слотови. Игрите доаѓаат во различни теми, линии за плаќање и други уникатни карактеристики за бонуси. Може да најдете слотови со мотори со фиксни линии за плаќање или мега начини за платежни линии. Некои од овие слотови вклучуваат:

 • Gator Gold
 • Книга на Купигс
 • Топло овошно задоволство
 • Величествено злато
 • Динополис

Џекпот

Делот за џекпот е главната атракција за високо-ролерите во казиното Хорус. Нуди прогресивни и фиксни џекпот со огромни исплати. Тековниот износ на џекпот обично се прикажува во горниот дел од играта. Некои од игрите вклучуваат:

 • Бафало патека
 • Пештерата на среќата
 • Бесмртна романса
 • Духот на Египет
 • Кралски монети

Картичка за гребење

Списокот на игри под брендот Horus е огромен. Тоа не е ограничено на видео слотови и џекпот; играчите можат да најдат возбудливи игри под Игри со гребење дел. Сè што треба да направат играчите е да изгребат картичка за да ги откријат нејзините детали. Секоја картичка има одредена сума за исплата. Некои од популарните наслови вклучуваат:

 • Топло сафари
 • Совршената гребнатинка
 • Скреч натпревар
 • Пунџа во рерна
 • Парче и коцки

Казино игри во живо

Делот за казино во живо е местото каде што ќе го промените нивото на адреналин. Игри со дилери во живо стануваат сè попопуларни. Тие нудат возбудлива игра контролирана од дилер во живо, а целата акција се одвива во реално време.

РулетРулет
+2
+0
Затвори

Software

Една од главните причини зошто ја читате нашата рецензија на Horus Casino е да дознаете за достапните игри. Можеби би било побрзо да се опишат игрите што не се достапни, бидејќи страницата може да се пофали со преку 4.000. Да, добро прочитавте.

Повеќето од давателите на софтвер во онлајн казина Хорус се многу популарни меѓу старите и новите онлајн казина. Тие држат одлични рекорди за развој на извонредни казино игри. Запомнете, сите онлајн игри во казиното Хорус се оптимизирани за повеќе уреди.

Некои од најдобрите провајдери на софтвер вклучуваат:

 • Betsoft
 • Elk Studios
 • NetEnt
 • Црвен тигар
 • Microgaming
Payments

Payments

Казиното Хорус прифаќа онлајн банкарски трансфери, е-паричници, криптовалути и многу повеќе. Нема да ви се наплаќа такса за трансакција, но ќе треба да депонирате најмалку 20 евра или еквивалент во вашата претпочитана валута.

Депозитите се моментални, додека повлекувањата може да имаат одложувања во зависност од претпочитаниот начин на плаќање. Некои од методите се:

 • Биткоин
 • iDebit
 • Лајткоин
 • Етереум
 • Бран

Deposits

Пазарниот удел на Хорус е составен од играчи кои живеат во различни региони. Ова бара потреба да има повеќе заеднички валути во овие региони. Опцијата за валута е специфична за локацијата; оттука нема потреба да се префрлате помеѓу валути. Поддржани валути вклучуваат:

 • австралиски долари
 • канадски долари
 • американски долари
 • евра
 • Новозеландски долари

Withdrawals

Повлекувањата кај Horus Casino се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+102
+100
Затвори

Languages

Казиното Хорус како меѓународно казино нуди повеќејазична платформа до која играчите можат да пристапат во различни региони. Играчите можат лесно да се префрлаат помеѓу достапните јазици користејќи ја иконата глобус на левиот долен агол. Некои од достапните јазици вклучуваат:

 • Англиски
 • германски
 • шпански
 • норвешки
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Horus Casino има висока оцена за 7.6 и работи од 2020 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Horus Casino како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Horus Casino поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Horus Casino . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Играчите можеби имаат некои прашања или можеби ќе сакаат да дознаат повеќе за одговорното играње. Ве молиме посетете ги следните веб-локации за помош или повеќе информации.

About

About

Хорус е ново онлајн казино што е основано во 2019 година. Целосно е во сопственост и управувано од Mirage Corporation NV, лиценцирана од владата на Курасао.

Можете да разгледувате различни категории и опции за игри, вклучувајќи сè, од гребење карти и џекпот игри до Блек Џек, Рулет и слот машини за вистински пари.

Зошто вреди да се игра во казиното Хорус?

Horus е нова онлајн казино платформа која се здоби со брза популарност. Тој нуди игри со уникатни карактеристики во лобито на играта. Казиното Хорус обезбедува иновативни можности за играчите да добијат огромни исплати. Играчите исто така можат да ги искористат предностите на профитабилната ВИП програма. Овие понуди се наменети за проширување на банкротот на играчите.

Хорус онлајн казино цели на различни пазари на играчи за повеќе јазици, валути и начини на плаќање. Казиното Хорус прифаќа онлајн банкарски трансфери, е-паричници, криптовалути и повеќе, со методи вклучувајќи Bitcoin, iDebit, Interac, Visa, Neteller, Ethereum, Litecoin и Ripple, само за да наведеме неколку.

Сигурен и пријателски тим за поддршка на клиентите е подготвен да им помогне на играчите во секое време. Онлајн казиното Хорус има добра репутација и е регулирано од Комисијата за игри во Курасао, реномирана управа за коцкање.

Удобноста на играчот е главен приоритет во ова казино. Благодарение на технологијата за шифрирање SSL и усогласеноста со PCI, податоците на играчите се безбедни. Ова ново онлајн казино го зема своето име од Хорус, моќно и витално божество за кое се вели дека владее со небото. Тој е во целосна сопственост и управуван од Mirage Corporation NV, лиценциран од владата на Курасао.

Во лобито на играта се сместени повеќе од 4.000 игри, вклучувајќи слотови, игри на маса и дилери во живо. Ова казино со египетска тема е погодно за владетели и членови на кралското семејство.

Покрај обемната колекција на игри, Horus Casino може да се пофали и со робустен дизајн, помош за поддршка на корисници 24/7, ВИП програма и импресивен пакет за добредојде за новите играчи. Казиното Хорус има неверојатни карактеристики. Новите играчи можат да го прочитаат овој нов преглед на онлајн казино на Хорус за да знаат што чека од другата страна.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Horus Casino . Посетете ја страницата Horus Casino и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Онлајн казиното Horus ги поддржува своите играчи преку објект за разговор во живо, достапен 24/7. Ова им помага на сите играчи и покрај разликите во временските зони.

Играчите исто така можат да стигнат до тимот за поддршка преку е-пошта [email protected]. Освен тоа, секциите за ЧПП нудат некои брзи одговори на општите прашања во врска со плаќањата, бонусите и игрите.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Horus Casino , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Рулет, Бакара, Бинго, Крепс, Блек Џек за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Horus Casino има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Horus Casino се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov