Happy Luke New Casino Преглед

Age Limit
Happy Luke
Happy Luke is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillNeteller
Trusted by
Curacao
Total score9.0
Добрите
+ Топ азиско казино
+ Докажано фер во независни ревизии

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Виетнамски
Тајландски
БонусиБонуси (6)
High Roller бонус
Reload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
Кешбек бонус
ВалутиВалути (4)
Американски долари
Виетнамски донг
Индиски рупии
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (4)
Виетнам
Индија
Малезија
Тајланд
ИгриИгри (15)
Baccarat AGQ Vegas
Baccarat Speed Shanghai
Dragon Tiger
Live Playboy Baccarat
Pai GowБакараБлек ЏекВидео Покер
Гребки
Крепс
Мини Бакара
Онлајн обложување
ПокерРулет
Слотови
ЛиценциЛиценци (2)
Cagayan Economic Zone Authority
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (8)
Bank transfer
Crypto
DuitNow
Instant Bank
Internet Banking
Neteller
Online Bank Transfer
Skrill
СофтверСофтвер (55)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Ainsworth Gaming Technology
Asia Gaming
Aspect Gaming
Betgames
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Cayetano Gaming
Concept Gaming
Espresso Games
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
GameArt
Gameplay Interactive
Gamomat
Genesis Gaming
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Kiron Interactive
Leander Games
Microgaming
Multislot
NetEnt
Nolimit City
OMI Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
PariPlay
Play'n GO
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
RTG
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Revolver Gaming
SA Gaming
Slingo
Slot Factory
Thunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Profits Games (TPG)
VIVO Gaming
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet

About

Основано во 2015 година, Хепи Лук е казино за коцкање кое главно се грижи за играчи од Азија. Со него управува Class Innovation BV и моментално работи според регулативата на Curacao eGaming. Веб-страницата доаѓа со привлечна целна страница, а играчите треба да го изберат својот идеален јазик за да пристапат до главното казино.

Happy Luke

Games

Среќен Лук доаѓа со еден тон казино игри под појасот. Игрите овде се напојувани од развивачи како Red Tiger, Еволуција игри, Прагматична игра, iSoftBet, NetEnt, Genesis, Gameplay и многу повеќе. Љубителите на трпезата ќе бидат воодушевени од преку 50 варијанти, меѓу кои и Baccarat, Blackjack, Red Dog и Pontoon. Малата колекција на покер варијанти ги вклучува Joker Poker, All American, Jacks or Better и Deuces Wild. Казиното во живо се состои од игри како SicBo, Red Tiger, Roulette, Бакара, Блек Џек, и многу повеќе. Вљубениците во слотови ќе бидат задоволни со титули како што се Моќниот тигар, Макари со еднорог, Бонанза со високи ролери, Сфинкс Фортуне, Одисеја мултипликатор, Очите на огненото кралство на змејот, кралскиот ѕвер и среќата на златниот стаорец.

Withdrawals

Слично на опциите за депозит, опциите за готовина се исто така ограничени. Плаќањата се вршат преку EcoPayz, Neteller и Skrill. Минималниот износ што играчот може да го повлече е 10 евра, додека максималниот е 5000 евра. Повлекувањата над 2500 евра се придружени со дополнителна проверка на идентитетот. Надоместоците за трансакции се применуваат и за секое готовина што е под 50 евра.

Валути

Валутите прифатени во казиното Хепи Лук вклучуваат VND, IDR, ТЛ, УСД и INR. Достапноста на овие валути зависи од опцијата за плаќање што ја користи обложувачот. Казиното ги ограничува онлајн играчите од Хонг Конг, Филипините, Сингапур, Италија, Шведска, ОК, САД и повеќето земји кои не се наоѓаат во Азија.

Bonuses

Бонус за пријавување ги поздравува сите нови играчи на Happy Luke. Оваа награда е достапна доколку обложувачот контактира со поддршката во рок од 24 часа од пријавувањето. Бонуси за депозит се засноваат на износот што играчот го надополнува. Првите депозити до 5.000 ₹ привлекуваат 150% награда за усогласување. Други стимулации вклучуваат програми за лојалност и турнирски награди.

Languages

Happy Luke не е меѓународна локација за казино. Работи првенствено во Азија. Поради оваа причина, поддржува само азиски јазици. Некои од овие јазици вклучуваат виетнамски, тајландски и англиски. Достапни се две форми на англиски јазик, индискиот англиски и верзијата на ОК. Сите овие јазици се на целна страница што го пренасочува играчот на одредена URL адреса.

Support

Happy Luke нуди поддршка 24/7 преку разговор во живо и е-пошта (support@happyluke.com). Играчите можат да очекуваат брзи одговори кога ја користат опцијата за разговор во живо. Веб-страницата има и дел за ЧПП што користи општи информации. Играчот може да пристапи до сите овие опции со кликнување на копчето за помош што се наоѓа на подножјето на веб-страницата.

Deposits

За жал, Happy Luke не поддржува широк опсег на процесори за плаќање. Коцкарите се ограничени на Neteller и Skrill. Минималниот дозволен депозит во ова казино е 10 евра. Максималниот износ на надополнување се одредува според процесорот што го користи играчот и статусот на нивните сметки. Сите депозити преку споменатите е-паричници се инстант.