Gratorama New Casino Преглед

Age Limit
Gratorama
Gratorama is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao
Total score8.0
Добрите
+ Казино гребнатинки
+ Казино без бонус за депозит
+ Чист дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Португалски
Руски
Тајландски
Фински
Француски
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Мексикански пезоси
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Тајландски бах
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (17)
Јапонија
Јужна Африка
Австрија
Бразил
Данска
Ирска
Италија
Канада
Мексико
Перу
Португалија
Словачка
Словенија
Финска
Чешка
Чиле
Швајцарија
ИгриИгри (2)
Гребки
Слотови
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
Cashlib
Coinspaid
Jeton
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe CardSkrillVisa
СофтверСофтвер (2)
Leander Games
iSoftBet

About

Gratorama е меѓу новите лица во светот на игрите што ја трансформираа индустријата. Тој е член на онлајн казината управувани од Jurimae Limited. На пазарот е од 2008 година, но неодамнешните промени на веб-страницата и новите функции го направија да се најде меѓу новите онлајн казина. Казиното Gratorama е целосно преполно со пристојни бонуси и уникатно избрани казино игри. Ова е меѓу факторите што го натераа да остане конкурентна. 

Веб-страницата за казино Gratorama е пријателска за корисниците, со лесни копчиња за навигација. Цртаниот изглед на веб-страницата на казиното ја прави омилена дестинација меѓу љубителите на анимација. Не сите функции можат да се вклопат на почетната страница; овој преглед ќе ви помогне да имате подобра слика од казиното Gratorama. 

Gratorama

Зошто да играте во казиното Граторама

Казиното лоби е одличен аспект кога избирате ново онлајн казино. Некои играчи одат во преполни казина, додека други претпочитаат нови казина со уникатни селекции. 

Gratorama Casino е добро познато по својот едноставен, но единствен избор на класични игри од некои непопуларни софтверски провајдери на пазарот. Казиното Gratorama ги пречекува новите играчи со голем пакет за добредојде од 100% бонус за депозит и бесплатен пакет од 7 фунти без депозит. Има и други елегантни и ексклузивни понуди кои можете да ги истражувате.

Gratorama казиното ја разбира растечката закана против онлајн игрите од хакерите; оттука ја користи најновата технологија за шифрирање SSL, поддржана од модерни заштитни ѕидови. Казиното поддржува повеќе опции за плаќање и валути.

Games

Казиното лоби на Gratorama е дизајнирано поинаку. Во него не се сместени редовните казино игри што се гледаат во повеќето онлајн казина. Наместо тоа, нуди мало, но сеопфатно казино лоби со уникатни игри избрани од некои нови, но реномирани провајдери на софтвер. Истражете ги различните категории достапни во казиното Gratorama и уживајте во различни игри. 

слотови

Онлајн слотови се популарна дестинација за повеќето редовни играчи на казино. Играчите се воодушевени од различни теми, линии за плаќање, RTP и бонус функции. Казиното „Граторама“ нуди над 200 видео слотови со возбудувања и маѓепсници што играчите можат да ги бараат. Некои од врвните избори вклучуваат: 

 • Ловци на правопис
 • Кристална планета
 • Hotshot Reels
 • Златна треска
 • Пирамидното вртење

Игри со гребење

Игрите со гребење-карти полека стануваат нешто меѓу играчите на онлајн казино. Тие нудат едноставна, но единствена игра. Играчите треба само да гребат карти за да ги откријат бројките. Овие бројки одлучуваат за износот на исплата што играчот ја добил. Некои од овие игри вклучуваат:

 • Злато на Ацтеките
 • Кралот на гребење
 • Замок на тиква
 • Тркало на среќата
 • Неверојатни лопати

Джакпот

Овој дел е насочен кон високи ролери и секој играч кој бара големи исплати. Джакпот вклучува слотови и игри со гребење карти кои се извршуваат на моторот со прогресивен џекпот. Колку повеќе играчи се обложуваат, толку повеќе расте вкупната сума на џекпот. Некои од врвните избори вклучуваат:

 • Диви леприкон
 • Тајните на џунглата
 • Звездено овошје
 • Диви сирени
 • Г-дин и г-ѓа Скреч

Withdrawals

Gratorama е доверлив бренд кој на играчите им ги плаќа нивните добивки без неуспех, сè додека ги исполниле условите за обложување и сметката на фиоката е потврдена. Достапните методи за повлекување вклучуваат Interac Online, Visa Debit, Visa, MasterCard, Entropay, Карта sI, Мистер Кеш, Жиропеј, Зимплер и Нетлер, само да споменеме неколку.

Валути

За да се олесни удирањето, казиното Gratorama има веб-страница за повеќе валути со поддршка за неколку меѓународни валути. Достапните опции за валута зависат од локацијата на играчот. Листата вклучува американски долар (USD), евро (EUR), британска фунта (ГБП), канадски долар (CAD), шведски круни (SEK), норвешки круни (NOK) и швајцарски франци (CHF).

Bonuses

Казиното Граторама им нуди на своите постојни и нови играчи пристојни бонуси и промоции како поттик за нивната лојалност. Таа има за цел да им помогне на своите играчи да го прошират својот фонд и да продолжат да играат. Новите играчи се квалификуваат за пакет за добредојде од 7 фунти бесплатен бонус без депозит и бонус од 200 фунти за прв депозит. Постојат одредби и услови во прилог на секој бонус што мора да се исполни пред да се уплати. Можете да ги прегледате бонусните T&C пред да се запишете во кој било бонус. Други бонуси вклучуваат:

 • Промоција низ светот
 • Понеделник Cashback
 • Петочна забава

А ВИП програма каде играчите можат да се запишат и да истражуваат некои персонализирани понуди. Алтернативно, играчите можат да гледаат редовни бонуси понудени од начините на плаќање.

Payments

Казиното Gratorama поддржува бројни банкарски опции кои се лесно достапни во земјите каде што е лиценцирано. Играчите можат да користат плаќања со картички, е-паричници и традиционални банкарски методи. Минималниот депозит е 10 евра. Некои од начините на плаќање се достапни само во одредени земји. Некои од поддржаните опции за плаќање вклучуваат:

 • Cashlib
 • Нетлер
 • MasterCard
 • Скрил
 • Платени парички

Languages

Gratorama Casino е повеќејазична платформа. Тој им служи на играчите базирани на различни локации со различни јазици кои доминираат. За секој играч да се чувствува како дома, казиното Gratorama поддржува јазици што најчесто се зборуваат меѓу неговите играчи. Играчите можат слободно да се префрлаат помеѓу различни јазици. Тие вклучуваат:

 • Англиски
 • германски
 • јапонски
 • фински
 • руски

Countries

Пазарниот удел на онлајн казиното Gratorama опфаќа играчи кои живеат во различни региони. Еврото е поставено како доминантна валута, но играчите се слободни да изберат други достапни валути како нивни преферирани. Опцијата за валута е главно специфична за локацијата; затоа ја препорачува најдобрата валута за секој играч. Други популарни валути вклучуваат:

 • Норвешка круна
 • американски долари
 • Канадски долар
 • Новозеландски долари
 • јапонски јен

Promotions & Offers

Gratorama е добро воспоставено казино кое сè уште се истакнува како нов учесник на пазарот со уникатен избор на игри и нови функции. Играчите можат да го истражуваат добро организираното казино лоби во кое се сместени класични селекции на видео слотови, скрч-игри и врвни џекпот. Казиното Gratorama ве подготвува да играте со бонус без депозит од 7 фунти, проследен со 100% бонус за прв депозит до 200 фунти.  

Како казино во согласност со PCI, нуди бројни начини на плаќање кои се безбедни и сигурни. Играчите можат да ги изберат нивните претпочитани банкарски опции во зависност од достапноста во нивната земја. Други карактеристики вклучуваат повеќе јазици и валути и сигурен тим за поддршка. 

Секогаш не заборавајте да се коцкате одговорно.

Software

Откако разгледавте некои од уникатните казино игри во казиното Граторама, можеби ќе го преиспитате тимот што стои зад овие наслови. На ваше изненадување, ќе наидете само на такви непознати брендови кои работат деноноќно за да го одржат пријатно лобито на казиното Gratorama. Нетоплеј е најголемата сила зад некои од најдобрите избори на ова казино. Тоа е поддржано од:

 • iSoftBet
 • Леандер

Овие три провајдери на софтвер обезбедуваат достапните игри да имаат висококвалитетна графика и да имаат непречена игра. Сите нови изданија од добавувачите на софтвер споменати погоре редовно се додаваат во лобито на казиното Gratorama. Плановите за проширување може да бараат повеќе партнерства со други популарни провајдери на софтвер.

Support

Работењето на казиното на Gratorama е поддржано од група професионални и пријателски настроени поединци. Тие работат деноноќно за да ги задоволат сите потреби на играчите. Играчите можат да контактираат со тимот за поддршка на Gratorama преку објект за разговор во живо. 

Алтернативно, тие можат да дојдат до нив преку е-пошта (support@gratorama.com) или јавете се на +35722007385. Играчите можат да се повикаат на делот ЧПП за некои од вообичаените прашања за игри, бонуси и плаќања.

Deposits

За да играат во казиното Gratorama со вистински пари, играчите прво треба да депонираат вистински пари. Казиното соработува со популарни даватели на плаќања преку Интернет. Достапните методи за депонирање вклучуваат Interac Online, Trustpay, Visa, Neteller, Zimpler, MasterCard, Interac e-Transfer, Direct eDebit, Mister Cash, Жиропај, EntroPay, Diners Club, Carta Si, Mastercard Debit и Visa Debit, меѓу другите.