Gratogana New Casino Преглед

Age Limit
Gratogana
Gratogana is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Total score7.7
Добрите
+ Уникатни игри
+ Брза поддршка
+ Сигурна игра

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (1)
Шпански
БонусиБонуси (1)
Бонус без депозит
ВалутиВалути (1)
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (1)
Шпанија
ИгриИгри (4)
Блек Џек
Гребки
Рулет
Слотови
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (7)
СофтверСофтвер (2)
Leander Games
iSoftBet

Gratogana

GratoGana е ново, но популарно онлајн казино кое се фокусира на шпанскиот пазар. Во моментов, се издвојува, според приходите, како мало онлајн казино во споредба со другите онлајн казина кои го опслужуваат истиот пазар. Тој е лиценциран и регулиран од Генералниот директорат за регулирање на коцкањето (DGOJ).

Казиното GratoGana нуди уникатен избор на видео слотови, гребење игри, рулет и варијации на блек џек. На изненадување, играчите нема да најдат типични маси за блек џек и рулет од популарни провајдери на софтвер! Наместо тоа, очекувајте да истражите некои нови табели напојувани од сопственички и нови провајдери на пазарот.

Ајде да истражиме некои од уникатните карактеристики што ги нуди новото казино GratoGana.

Зошто вреди да се игра во казиното GratoGana?

GratoGana нуди уникатен, но ограничен избор на видео слотови, блек џек, рулет и игри со гребење. И покрај недостатокот на игри во казино во живо, играчите уживаат неограничен пристап до некои класични колекции.

Новите и постоечките играчи имаат пристап до пристојни бонуси. Барањата за обложување се под просекот во споредба со другите нови онлајн казина. Почитуваните играчи можат да се запишат во ВИП програмата GratoGana и да уживаат во персонализирани награди.

Работењето на казиното GratoGana е под строго регулаторно око на шпанскиот Генерален директорат за регулирање на коцкањето.

И на крај, играчите можат да прават депозити и повлекувања без грижи бидејќи казиното е во согласност со PCI.

About

GratoGana е ново казино кое е насочено кон шпанската индустрија за игри. Официјално беше лансиран во 2020 година. Казиното GratoGana е управувано и во сопственост на Playes PLC. Се гордее како шпанско игралиште за уникатни слотови и игри со гребење. 

Сите операции се лиценцирани и регулирани од шпанскиот Генерален директорат за регулирање на коцкањето (DGOJ).

Games

Казиното GratoGana можеби е ново, но е решено на сите свои играчи да им понуди уникатно и посебно искуство со игри. Има мало казино лоби со ограничен избор на класични и уникатни наслови на неколку провајдери на софтвер.

И покрај недостатокот на казино игри во живо, играчите можат да истражуваат и да добиваат огромни исплати во слотови, игри со гребење, блек џек и рулет маси.

Сите игри се редовно тестирани и ревидирани од независни лаборатории за тестирање за да се обезбеди правичност во играта.

слотови

Видео слотови се вообичаени избори меѓу играчите на онлајн казино. Популарноста може да се поврзе со едноставната игра, возбудливото гејмерско искуство и огромните бонуси. Достапните наслови се рачно избрани од уникатни провајдери на софтвер за да го трансформираат вашето искуство со игри. Тие вклучуваат:

 • Кралот на маските
 • Див шериф
 • Убавицата и ѕверот
 • Гробница на огледалата
 • Диво фламенко

Блек Џек

Блек Џек е популарна игра на маса меѓу сезонските играчи. Потребна е добро развиена стратегија и претходни вештини за да се добијат огромни исплати на маса за блек џек. Играчите треба да имаат посилна рака од дилерот и да останат со победничката зона за да добијат големи исплати.

Некои табели со топола вклучуваат: 

 • Блек Џек ВИП
 • Блек Џек
 • Блек Џек Мулти-Рака ВИП
 • Блек Џек Кралските парови
 • Мулти-рака Блек Џек

Рулет

Ако играчите сакаат да уживаат во едноставна игра базирана на тркало што се врти, тогаш рулетот е местото за истражување. Играчите треба да предвидат каде ќе слета топката и да чекаат дилерот да ја заврти масата за рулет. Некои од популарните маси за рулет се:

 • Европски рулет
 • Европски рулет мали облози
 • Европски рулет ВИП
 • Рулет Сребрена

Игри со гребење

Делот Scratch games нуди возбудливо и уникатно искуство со игри. Правилата се многу едноставни и лесни за разбирање. Истражете ги сите достапни игри пред да се решите за еден наслов. Казиното GratoGana нуди некои од најдобрите игри со гребење карти, како што се:

 • Тркало на среќата
 • Танг Лав
 • Џејд богатство
 • Злато на Ацтеките
 • Кралот на гребење

Bonuses

Како и другите нови онлајн казина, GratoGana нуди различни бонуси и промоции. Тие се заеднички карактеристики што играчите ги земаат предвид кога се приклучуваат на ново казино. Сите достапни бонуси во казиното GratoGana се наведени под страницата „Промоции“. 

Играчите можат да пристапат до повеќето бонуси 30 дена по пријавувањето во казиното GratoGana. Новите играчи имаат право на возбудлив бонус за добредојде до 250 евра. Минималниот депозит е 10 евра и мора да се исполни условот за обложување 40 пати пред да се уплати.

Други бонуси вклучуваат:

 • Неделни врти
 • Понеделнички бонус за враќање на готовина
 • Готовински бонус во петок

Играчите исто така можат да се запишат во ВИП програмата и да уживаат во персонализираните функции.

Payments

GratoGana онлајн казиното поддржува повеќе опции за банкарство. Играчите можат да користат локални и глобално прифатени начини на плаќање. Минималниот лимит за депозит е 10 €. Депозитите се моментални, додека повлекувањата може да имаат одложувања во зависност од претпочитаниот начин на плаќање. 

Некои од популарните методи вклучуваат:

 • PayPal
 • Скрил
 • paysafecard
 • MasterCard
 • Виза

Languages

Сајтот за казино GratoGana е првенствено достапен на шпански, доминантен јазик во земјата. Како ново и растечко казино, исто така го поддржува англискиот јазик за да стигне до не-шпански говорници кои живеат во Шпанија.

Се очекува дека онлајн казиното GratoGana ќе планира да го прошири својот пазар бидејќи треба да додаде повеќе јазици бидејќи преференциите на играчите се различни.

Responsible Gaming

Играчите можеби имаат некои прашања или можеби ќе сакаат да дознаат повеќе за одговорното играње. Ве молиме посетете ги следните веб-локации за помош или повеќе информации.

Software

GratoGana казино игрите се напојувани од ограничен број развивачи на софтвер. Како нов учесник на пазарот, можеме да ја разбереме неговата мала листа на партнери.

Сепак, играчите ќе најдат игри од Anakatech, провајдер на софтвер за слотови за вкрстени платформи и игри со гребење карти со опција за самостоен избор и вертикална интеграција. Anakatech нуди комплетни решенија за iGaming кои исто така може да се интегрираат со кој било процесор или давател на игри.

Други провајдери на софтвер ги вклучуваат Leander и iSoftBet. 

Играчите треба да бидат најавени во казиното GratoGana за да ги истражат сите карактеристики на достапните игри.

Support

Казиното GratoGana може да се пофали со сигурен и пријателски тим за поддршка на клиентите. Ова е тимот кој стои зад репутацијата на казиното и покрај неколкуте години на пазарот на игри. Играчите можат да ги насочат сите свои прашања до овој тим 24/7 и да очекуваат навремена помош.

Постои обемна секција за ЧПП што обезбедува вообичаени решенија за овие прашања. Алтернативно, играчите можат да контактираат со тимот за поддршка преку разговор во живо, е-пошта support@gratogana.es, или телефон +34911232389.

Deposits

Бидејќи онлајн казиното GratoGana се фокусира на единствен пазар, во моментов, тие прифаќаат само трансакции извршени во евра. 

Со сегашните трендови на пазарот и технолошките промени, казиното GratoGana ќе треба да ја прифати различноста. Ова ќе создаде простор за повеќе валути и криптовалути.