Golden Star Ново Казино Преглед

Golden StarResponsible Gambling
CASINORANK
/10
БонусДо 500 € + 100 бесплатни вртења
Различни методи за повлекување
Разговор во живо отворен 24/7
Временска рамка за повлекување од 24 часа
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Различни методи за повлекување
Разговор во живо отворен 24/7
Временска рамка за повлекување од 24 часа
Golden Star is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

Новите коцкари се воведени со бонус пакет од три дела. Првиот депозит привлекува 100% исти бонус до 300 евра. Алтернативата е 100 mBTC надополнета со 100 бесплатни вртења на Среќни слатки. Вториот и третиот депозит исто така имаат бонуси. Повеќе поволности вклучуваат бесплатни поени, а бонус за повторно вчитување за викенд, и слот трки.

+2
+0
Затвори
Games

Games

Има задоволство за секој играч во Голден Ѕвезда. Тони игри од врвни провајдери на игри го чекаат секој што ќе се најави. понудените игри со дилери во живо вклучуваат во живо Кено, блек џек во живо, руски блек џек во живо, рулет во живо и обложување на бројки. Покер играчите ќе бидат воодушевени од варијантите како што се покер Ајс и Лица, Покер Двоен Џокер, Покер Оазис, Тексас Холдем, Покер Кариби, Треј покер, Покер Ајс и Осми, Покер Десети и подобар покер. Достапното процеп Титулите вклучуваат хеви метал воини, Ромео и Јулија, Мега Мула Исис, Мега Глам Лајф, Привлечност и Детелина, Пеколно момче, Големиот лош волк и пушки чад.

Software

Библиотеката е напојувана од водечки провајдери на софтвер, вклучително и Yggdrasil Gaming, NetEnt, Microgaming, Quickspin, Betsoft за вашето искуство да биде уште позабавно. Овие добавувачи на содржина се познати по тоа што обезбедуваат игри со висококвалитетна графика, извонредни приказни и импресивни исплати.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Golden Star нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ Prepaid Cards, Skrill, Visa, Paysafe Card, EcoPayz .

Deposits

Golden Star поддржува широк спектар на банкарски опции. Гејмерите можат да ги финансираат своите сметки користејќи методи како што се Нетлер, Skrill, Visa, CoinsPaid, iDebit, AstroPay Direct, WebMoney, Neosurf, Qiwi, PaysafeCard, Yandex Money, брз трансфер и банкарски трансфер. Минималната уплата е одредена на 10 евра, додека максималната е 4.000 евра. Сите депозити на страницата се моментални.

Withdrawals

Играчите можат да ги наплатат своите добивки користејќи платформи како што се брз трансфер, WebMoney, Visa, MasterCard, Yandex, Paysafecard, Skrill, Qiwi, iDebit, AstroPay Direct, MiFinity, Venus Point, Trustly, банкарски трансфер и Sticpay. Лимитот за повлекување е 4.000 евра, додека минималната готовина е 20 евра. Времето на обработка варира од инстант до една недела, во зависност од избраниот метод.

Глобална достапност

Глобална достапност

Languages

Бидејќи Golden Star е меѓународно казино, поддржува различни јазици. Тие вклучуваат EN, DE, FR, IT, RU, FI, NO, BG, ES, ET, HR, ИТ, EL, SL, CS, SK, TL, JP, PL, HU, CN, AR, IN, AU, PT и KO. Играчите можат да пристапат до овие јазици од паѓачкото мени што се појавува на копчето EN.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Golden Star има висока оцена за undefined и работи од 2012 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Golden Star како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Golden Star поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Лиценци

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Golden Star . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Golden Star исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Golden Star обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Golden Star е меѓународна локација за казино која постои од 2012 година. Основана е од Dama NV и продолжува да работи под лиценца од Комисијата за игри на Курасао. Неговата веб-страница има почетна страница со графика од висока класа и прикажува атмосфера на коктел забава. Изродите од игрите ќе бидат задоволни со овој мазен дизајн на кориснички интерфејс.

Golden Star

Кратки факти

Година на основање: 2012

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Golden Star . Посетете ја страницата Golden Star и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Играчите можат да побараат помош користејќи бројни патишта понудени од Golden Star. Има посветена опција за разговор во живо која нуди помош 24/7. Играчите можат да стапат во контакт и преку е-пошта (support@goldenstar-casino.com) или преку телефон (+44 203 807 6569). Повеќе помош може да се добие во делот ЧПП на веб-страницата. Опцијата за разговор во живо е најбрзиот начин на комуникација.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Golden Star , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Рулет, Блек Џек, Тексас Холдем, Покер, Кено за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Golden Star има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Golden Star се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Валути

Валути

Казиното Golden Star ги прифаќа следните валути: USD, CAD, EUR, БТК, AUD, NOK, NZD, KZT, PLN, KRW, ZAR, Litecoin, CZK, Ethereum и JPY. Сите трансакции мора да се направат со која било од споменатите валути. Вклучувањето на крипто ќе ги воодушеви онлајн коцкарите кои не сакаат да ги споделуваат своите финансиски информации.