Genesis New Casino Преглед

Age Limit
Genesis
Genesis is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission
Total score8.0
Добрите
+ Топ бренд онлајн казино
+ Многу пријателски за мобилни телефони
+ Достапно видеобинго

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
Депозит бонус
Кешбек бонус
ВалутиВалути (25)
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Украински гривни
Унгарски форинти
Хрватски куни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (27)
Јордан
Јужна Африка
Бугарија
Венецуела
Германија
Египет
Етиопија
Ирска
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Тунис
Хрватски
Швајцарија
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (14)
Dragon Tiger
French Roulette Gold
Live Fashion Punto Banco
Live Immersive Roulette
Live Oracle Blackjack
Pai GowБакараБингоБлек ЏекВидео ПокерПокерПокер со три картиРулет
Слотови
ЛиценциЛиценци (3)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
СофтверСофтвер (12)
Evolution GamingMicrogamingNetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Pragmatic PlayQuickspin
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet

About

Genesis Casino е онлајн страница за коцкање управувана од Genesis Global Limited. Од своето основање во 2019 година, казиното се искачи на ранговите благодарение на огромниот избор на игри, беспрекорното банкарство и извонредното искуство со мобилни игри. Genesis Casino поседува лиценци издадени во јурисдикциите на Шпанија, Малта и ОК.

Genesis

Games

Во Genesis Casino, на играчите им се гарантираат најновите игри од врвните добавувачи на софтвер за казино. Љубителите на покер имаат многу варијанти на играта со карти. Некои од најдобрите варијанти на покер во казиното Genesis вклучуваат покер со бонус на Тексас Холдем, покер на Казино Студ, покер на сите асови и покер на Ајс и Лица. Покрај покер Genesis Casino има некои од најдобрите слотови игри, рулет, блек џек и бакара, меѓу другите казино игри генерирани со софтвер. За да понуди поавтентично искуство во казиното, Genesis има и казино во живо. Обожавателите на покер имаат неколку игри за покер во живо да се обидат. Во лобито има и блек џек во живо, рулет во живо итн.

Withdrawals

За разлика од многуте скандалозни казина таму, Genesis Casino е реномирана марка која на играчите им ги плаќа нивните добивки. Што повеќе? Повлекувањата се забрзани. Достапните методи за повлекување вклучуваат е-паричници, кредитни картички, електронски ваучери и други системи за плаќање преку Интернет, на пример, Maestro, Neteller, Банкарски трансфер, MuchBetter, ecoPayz, Skrill, Visa, итн.

Валути

Веб-страницата на Genesis Casino е повеќевалутна. Достапните опции вклучуваат американски долар, канадски долар, евро, британска фунта, јужноафрикански ранд, турски лири, руска рубља, индиска рупија, новозеландски долар, кинески јуани, дански круни, бугарски лев, чешка круна, мексикански пезос, перуански сол, катарски риал, хрватски куни и грузиски лари, само да споменеме неколку.

Bonuses

За да остане пред конкуренцијата, Genesis Casino има неколку промоции наредени за играчите. Новите играчи можат да бараат фантастична понуда за добредојде што ги наградува играчите со спојување депозит и бесплатни вртења во казино. Покрај бонусот за добредојде, Genesis Casino може да се пофали со неколку други редовни промоции, на пример, враќање на готовина, падови на награди, бесплатни вртења и ВИП шема.

Languages

Genesis Casino се истакнува во сите други области, но кога станува збор за изборот на јазици, има простор за подобрување. Додека повеќето меѓународни казина поддржуваат десетици јазици, ова казино поддржува само неколку јазици. Достапните опции вклучуваат варијанти на англиски, фински, норвешки, хинди, шведски, и дански. Можеби ќе се додадат повеќе јазици.

Support

Genesis Casino е едно од најдобрите казина кога станува збор за корисничкото искуство. Може да се пофали со платформа прифатлива за корисниците со лесна навигација. Во казиното има и доверлив тим за поддршка на клиентите достапен на разговор во живо, е-пошта и телефон. Играчите можат да добијат помош и од ресурсите како што е делот ЧПП.

Deposits

За да играат во казина со вистински пари, како што е Genesis Casino, играчите треба да депонираат вистински пари на нивните сметки. Во Genesis Casino, достапните методи за депозит вклучуваат ecoPayz, MuchBetter, Neteller, Paysafecard, MasterCard, Maestro, Visa Electron и Visa меѓу другите. Меѓу работите, ова казино гарантира безбедно и сигурно банкарство.