Gaming Club New Casino Преглед

Age Limit
Gaming Club
Gaming Club is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority
Total score7.1
Добрите
+ Повеќе од 500 игри
+ Сертифициран за eCogra
+ Интерактивен дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1994
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Латвиски
Норвешки
Португалски
Руски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
ВИП бонус
Депозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Тајланд
Чиле
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (1)
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
СофтверСофтвер (3)

About

Клубот за игри тврди дека е најстарото и најдоброто онлајн казино во светот, кое функционира од 1994 година. Значи, не е ништо помалку од неверојатно што ова казино ветеран не само што преживеа и напредуваше како новодојденец, туку и продолжи да се шири и подобрува со текот на времето бидејќи новата технологија бараше да остане конкурентна на денешниот тежок пазар. Digimedia го поседува ова долгогодишно онлајн казино, кое е сертифицирано со eCogra и има официјален печат на одобрение од призната агенција за коцкање.

Games

Играчите можат да уживаат во различни стратегии и игри на среќа во Gaming Club. На веб-локацијата можете да играте слотови, блек џек, рулет, бакара, покер, видео покер, sic bo, гребење карти и кено. Диви, распрснувачи, бонус игри и други специјални функции се достапни и во слотови со три и пет ролни. Постојат бројни бонуси достапни во рулетот, а има и неколку различни варијации на блек џек.

Withdrawals

Методите на повлекување се исти како и методите на депонирање. Повлекувањата се обработуваат за 48 часа, според страницата, која тврди дека има некои од најбрзите времиња на повлекување во индустријата.

Bonuses

Годините на искуство и помогнаа на страницата да прилагоди бонуси и промоции кои се совршени за играчи како вас, според нашиот тим за преглед на Gaming Club Casino, и сето тоа започнува со дарежливиот бонус за добредојде. Секој од вашите први два депозити ќе ви донесе фантастичен бонус за депозит. Ќе имате пристап до бонусното тркало штом ќе играте преку бонусот за добредојде. Ова може да се најде во близина на вашето корисничко име на врвот на страницата. На секои четири часа, вртете му за да освоите поени за лојалност, бесплатни вртења, бонус кредити и други возбудливи награди.

Languages

Англиски, шпански, француски, холандски, шведски, норвешки, фински, руски, португалски, полски, латвиски, грчки, јапонски, унгарски, калифорниски англиски, бермудски англиски, новозеландски англиски, холандски и италијански се меѓу јазиците и дијалектите поддржани од Клуб за игри. Ова им овозможува на играчите од целиот свет да пристапат до една од најреномираните светски веб-страници за онлајн игри.

Валути

Главните валути поддржани од казиното на Gaming Club се американски долари и евра.

Software

Софтверот Microgaming се користи исклучиво во Gaming Club Casino. Наградуваниот софтвер, како и казиното, постои долго време, но критичарите и корисниците продолжуваат да го фалат за неговата посветеност на квалитетот и подготвеноста да се менува со времето. Microgaming некогаш беше единствениот снабдувач на онлајн софтвер; сега има десетици. Microgaming, од друга страна, ја задржа својата позиција како водечки снабдувач на онлајн казина преку постојани ажурирања и подобрувања.

Support

Gaming Club рекламира бесплатни телефонски броеви за повеќе од десетина земји, вклучително и Канада, каде што живеам. Значи, бидејќи тоа нема да ме чини ништо, сфатив зошто да не им се јавам? Телефонот беше одговорен за неколку секунди, а агентот брзо и прецизно одговори на моето прашање за методите на депонирање.

Deposits

Играчите во Gaming Club можат да депонираат користејќи Neteller, Playsafe Card, Skrill, Eco Card, Insta Debit, Echeck, Директен банкарски трансфер и Visa, Maestro и MasterCard, како и Visa, Maestro и MasterCard. Кредитни картички, дебитни картички, EntroPay Visa, Neteller и Ukash се сите опции за мобилните играчи да ги финансираат своите сметки за игри. Изненадувачки, страницата сè уште не го прифаќа Bitcoin како опција за плаќање; сепак, како што расте популарноста на криптовалутата, очекувам да стане опција за плаќање овде порано отколку подоцна.