FAFA855 New Casino Преглед

Age Limit
FAFA855
FAFA855 is not available in your country. Please try:
Trusted by
PAGCORCuracao
Total score7.7
Добрите
+ Казино во Југоисточна Азија
+ Тајланд
+ Камбоџа
+ Индонезија

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2013
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Индонезија
Тајландски
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавување
Бонус за упатување
Депозит бонус
Кешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (2)
Американски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (5)
Виетнам
Камбоџа
Мјанмар
Тајланд
Филипини
ИгриИгри (10)
Cockfighting
БакараВидео ПокерКеноЛотарија
Онлајн обложување
ПокерРулет
Слотови
Фудбалско обложување
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
PAGCOR
Методи за депозитМетоди за депозит (2)
СофтверСофтвер (13)
Allbet Gaming
Asia Gaming
Dragoon Soft
Evolution Gaming
Gameplay Interactive
Habanero
Microgaming
PlayStar
PlaytechPragmatic Play
SA Gaming
Sexy Baccarat
WMS (Williams Interactive)

About

FAFA855 е основан во 2012 година и е ѕвезда во подем во онлајн казината во Југоисточна Азија. Ова ново казино се фокусира на онлајн пазарите за коцкање во Тајланд, Индонезија и Камбоџа. Работи под покровителство на Филипинската корпорација за забава и игри (PAGCOR). Играчите можат да изберат од богатството на возбудливи онлајн казино игри, како и можности за спортско обложување.

FAFA855

Games

FAFA855 нуди вртоглава низа на забавни и возбудливи игри. Оние кои сакаат игри со карти ќе уживаат во круг или две видео покер или бакара. Ентузијастите на броеви ќе ги ценат игрите со кено и лотарија. Слотовите се секогаш популарни, а има стотици понудени од FAFA855. Во меѓувреме, љубителите на спортот можат да се обложуваат на возбудливи натпревари во областа на фудбалот, борбите со петли и многу повеќе.

Withdrawals

Играчите кои сакаат да ги повлечат своите добивки нема да имаат потешкотии да го направат тоа поради едноставниот и целосно автоматизиран процес на FAFA855. Сè што треба да направат е да ја пополнат сумата што сакаат да ја подигнат и да ја потврдат со кликнување на копче. Во рок од три минути, повлечените средства се префрлаат електронски од нивната сметка FAFA855 на нивната локална банкарска сметка.

Валути

На играчите во Тајланд ќе им биде лесно и практично да вршат трансакции со FAFA855 бидејќи тој го прифаќа Тајландски бах (฿). Исто така, играчите во Камбоџа имаат корист од прифаќањето на американскиот долар ($) од страна на казиното, што е една од главните валути во Камбоџа. Тие можат да се фокусираат на игри наместо да се грижат за девизните курсеви и конверзии.

Bonuses

Некои одлични бонуси ги чекаат и новите и старите членови. FAFA855 ги поздравува новите членови со бонус за добредојде и ги наградува со уште еден бонус на нивниот прв депозит. Други забавни и наградувачки промоции вклучуваат дневен бонус за слотови, неделен попуст за бакара и дневни попусти за игри со гаѓање риби. Исто така, се нудат попусти за спортско обложување.

Languages

За да се сместат играчите во Тајланд, Индонезија и Камбоџа, онлајн казиното FAFA855 е достапно во тајландски, индонезиски и кмерски. Играчите во овие земји ја имаат предноста да се движат на страницата и лесно да допрат до поддршката за корисници на нивниот мајчин јазик. Оние кои не ги зборуваат горенаведените јазици можат да пристапат до англиската верзија на FAFA855.

Mobile

FAFA855 е компатибилен со широк опсег на уреди. Освен што е достапно на десктоп компјутери, онлајн казиното е погодно за мобилни телефони и може да се ужива со помош на мобилен веб-прелистувач или преку апликација што може да се преземе. Исто така, може да се пофали со раздвижено казино во живо каде што играчите можат да се препуштат на популарните игри што се пренесуваат во реално време како покер, рулет и многу повеќе.

Software

FAFA855 се гордее со своето партнерство со некои од значајните добавувачи на софтвер за казино во индустријата за онлајн коцкање. Некои примери се Deluxe Gold, Sexy Baccarat и All Bet. Игри од провајдери на казино софтвер, како што е Gameplay Interactive, Азија игри, SA Gaming и AFB Gaming, исто така, придонесуваат за примерното онлајн коцкање на FAFA855.

Support

Играчите кои би сакале да побараат прашање, да изразат загриженост или жалба или едноставно да дадат општи повратни информации, можат да стигнат до поддршката на клиентите на повеќе начини. На разговор во живо на страницата е отворена 24 часа на ден, 7 дена во неделата, така што играчите можат слободно да контактираат во секое време. Или тие може да контактираат со поддршката преку платформата за пораки Line или преку е-пошта.

Deposits

Да се игра речиси веднаш по уплатата е една од најголемите предности на FAFA855. Откако играчите ќе ги финансираат своите сметки на страницата преку онлајн банкарство, True Wallet или скенирање на QR-кодови, тие ќе чекаат само околу една минута за да се обработи нивната исплата. Уште повеќе депозитите се прифаќаат деноноќно.