Europa Casino New Casino Преглед

Age Limit
Europa Casino
Europa Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority
Total score8.1
Добрите
+ Високи исплати > 98%
+ Пријателски за мобилни телефони
+ Доверлив од 2003 година

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2003
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Дански
Норвешки
Фински
Холандски
Шведски
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонус
Неделен бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (33)
Latvian lati
Lithuanian litai
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Азербејџански манати
Американски долари
Аргентински пезоси
Бахреински динари
Бразилски реали
Бугарски лева
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Западноафрикански CFA франци
Индиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Канадски долари
Катарски риали
Кениски шилинзи
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Мавриски рупии
Македонски денари
Малезиски рингити
Марокански дирхами
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Тајландски бах
Хрватски куни
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (4)
WeChat поддршка
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (6)
Јужна Африка
Аргентина
Бразил
Нов Зеланд
Перу
Чиле
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (73)
ATM
ATM Online
AirPay
Ali Pay
American Express
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Baloto
Bank Wire Transfer
Bank transferBitcoin
Boku
Boleto
Bradesco
CLICK2PAY
Citadel Internet Bank
Debit Card
E-wallets
EPS
EasyEFT
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Fast Bank Transfer
GiroPay
Instant Bank
Instant Banking
Instant Debit
Instant bank transfer
Interac
Internet Banking
Klarna
MaestroMasterCard
Moneta
MuchBetter
Neosurf
Neteller
Nordea
Otopay
POLi
PassNGo
PayPalPaysafe CardPrepaid Cards
QIWI
Rapid Transfer
Revolut
SafetyPay
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofort
Sofort (by Skrill)
SporoPay
Transfer Money
UPI
UnionPay
Visa Debit
Visa Electron
Voucher
WeChat Pay
WebMoney
Western Union
Wire Transfer
Yandex Money
Zimpler
eChecks
ePay
iDEAL
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (13)
1x2Gaming
Amaya (Chartwell)
Apollo Games
Aristocrat
Asia Gaming
NetEnt
Netoplay
White Hat Gaming
XPro Gaming
Yggdrasil Gaming
ZEUS PLAY
ZITRO Games
iSoftBet

About

Со повеќе од десет години искуство во индустријата за коцкање, Europa Casino е бренд за домаќинство. Откако започна во 2003 година, претрпе неколку сопственички промени. Првично, со него управуваше нејзината проблематична матична компанија, Imperial E-Club Casinos. Денес, тој е управуван од Universe Entertainment Services под лиценца од Орган за игри на среќа на Малта.

Europa Casino

Games

Со преку 400 игри во својата библиотека, Europa Casino има по нешто за секој играч. Без разлика дали се работи за класични или модерни игри, ова казино е добро преполно со различни игри од Playtech. Играчите на рулет можат да уживаат во верзии како Американски рулет, Рулет Про, Марвел рулет, Француски рулет, Европски рулет и 3Д рулет. Вљубениците во покер ќе бидат воодушевени од варијанти како што се Deuces Wild, Mega Jacks, Jacks or Better, Joker Poker, Tens or Better, 2 Ways Royal, Caribbean Poker, Казино Држете ги, и 4-линиски кецови и лица. Колекцијата на слотови вклучува наслови како Неверојатна Hulk, Fantastic Four, Atlantis Queen, Dolphin Reef и Thai Temple. Повеќе понудени игри вклучуваат глупости, блек џек, бакара и гребење.

Withdrawals

Опциите за повлекување во ова казино се малку ограничени на instaDebit, Скрил, MyCitadel, Visa, Visa Electron, Neteller, ClickandBuy и Check. Минималните и максималните исплати зависат од фактори како што се географската локација на играчот, избраниот начин на плаќање и валутата. Времето на обработка е од 96 часа до седум дена.

Валути

Трансакциите до и од Europa Casino може да се вршат преку данска круна, норвешки круни, американски долари, австралиски долари, евра, јужноафрикански ранд, швајцарски франци, канадски долари, британски стерлинг фунти и шведски круни. Списокот на поддржани валути може да се намали во зависност од начинот на плаќање или плаќање на играчот.

Bonuses

Забавата со коцкање започнува веднаш по регистрацијата на играчите. 2.400 долари бонус за пријавување ги поздравува сите нови коцкари. Оваа награда се доделува на неделни и месечни рати. Други промоции вклучуваат бонус за втор депозит, упатување поттик за пријател, комп поени, бесплатни вртења вторник, вртење победа, неделен бонус за лојалност и бонус Chesire Cat.

Languages

Казиното Европа е распространето во европските земји. Поради оваа причина, тој поддржува различни јазици. Овие јазици вклучуваат англиски, германски, полски, шпански, маџариски, чешки, италијански, француски, грчки, шведски, рускии португалски. Јазикот на веб-локацијата автоматски ќе се менува во зависност од локацијата на играчот. Поддршката за корисници се издава и на овие споменати јазици.

Support

Општи информации и брзи водичи може да се добијат од деталниот дел ЧПП на оваа страница за казино. Ако играчот не е задоволен со овој дел, тој/таа може да продолжи да ја користи функцијата Разговор во живо. Поддршката може да се постигне и преку нивната телефонска линија +35-924-008-916. Помошта е достапна секој ден помеѓу 06:00 и 00:00 часот GMT 7.

Deposits

Кога станува збор за банкарството, Europa Casino поддржува многу процеси на плаќање. Гејмерите можат да ги финансираат своите сметки преку InstaDebit, Maestro, Visa, Mastercard, Skrill, MuchBetter, ecoPayz, Neteller, Paysafecard, EasyEFT, ClickandBuy, iDebit, Entropay, ePro, WebMoney, PayPal, PayU, QIWI, SporoPay, SafetyPay, Swiff, WebMoney, Ukash, TrustPay, Multibanco, Todito Cash, GiroPay, AstroPay картичка, еКонто, и банкарска жица.