Codere Casino New Casino Преглед

Age Limit
Codere Casino
Codere Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority
Total score8.3
Добрите
+ Официјална обложувалница на Реал Мадрид
+ Дарежливи бонуси и награди

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Италијански
Шпански
БонусиБонуси (6)
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
ВалутиВалути (5)
Американски долари
Аргентински пезоси
Евра
Колумбиски пезоси
Мексикански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (5)
Аргентина
Колумбија
Мексико
Панама
Шпанија
ИгриИгри (33)
Greyhounds
UFC
Бадминтон
Бејзбол
БингоБлек Џек
Бокс
Ватерполо
Возење велосипед
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (3)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (4)

About

Основано во 2019 година, Codere Casino е онлајн казино кое главно ја црпи својата база на фанови Шпанија, Мексико, и Колумбија, земјите на нејзиното работење. Тој е лиценциран од релевантните регулаторни тела, со eCogra како главен ревизор на нејзините игри. Корисничкиот интерфејс овозможува лесна навигација за аматерски и етаблирани играчи.

Games

Казиното Codere има широк избор на онлајн игри од најдобрите провајдери на софтвер во индустријата, вклучувајќи ги iSoft, Play n'go и NetEnt. Темите за слот се многу за играчите да ги истражуваат, како што се улични трки, Антички Египет, фудбал и многу повеќе. За коцкарите кои сакаат да се збогатат, во казиното се нудат и големи џекпот за пари. Една од омилените игри на играчите е рулетот и доаѓа во сорти како што се европскиот рулет и американскиот рулет. За искуство во живо, гејмерите можат да играат против вистински дилери во игри со рулет во живо од Evolution Gaming. Други казино игри во живо достапни за играчите се бакара, Блек Џек и Казино холдем.

Withdrawals

Минималната сума за повлекување дозволена од казиното Codere е 20 евра, додека максималната сума за повлекување е поставена на 100.000 евра дневно. Плаќањата се вршат преку PayPal, банкарски трансфер, halcash, Visa, Mastercard, Teleingreso и Paynet. Достапна е и картичка Codere за лесно да се врши повлекување. За среќа, за мексиканските игамери, нема ограничувања за повлекување.

Валути

Поради неколкуте земји на кои се грижи казиното Codere, само најзгодните валути се поддржани за лесни и бесплатни трансакции. Да претпоставиме дека земјата на потекло на играчот е меѓу оние во кои има присуство на казиното. Тие можат да вршат трансакции преку поддржаните валути кои вклучуваат американски долар, колумбиски пезос, мексикански пезос и евро.

Bonuses

Играчите уживаат во импресивен бонус за пријавување за да се запознаат со многуте игри во казиното. Минимален прв депозит од 10 евра заработува 100% бонус за добредојде. Постоечките играчи на казино имаат своја поправка со бесплатни промоции, како што се награди за место и неделни бесплатни вртења. Трките со џекпот и натпреварите со слот исто така носат со себе огромни бонуси и награди.

Languages

Поради ограничениот географски дофат, казиното поддржува само неколку јазици. Бидејќи прифаќа клиенти само од Шпанија, Мексико и Колумбија, само англискиот и шпанскиот јазик се поддржани за лесна комуникација помеѓу казината и играчите на трите нации. Шпански, мексиканец или колумбиски играч ужива лесно во пребарувањето омилени игри на веб-страницата.

Software

Codere користи некои од попознатите софтвери како што се Netent, Playtech, Microgaming и Gaming 1.

Support

Codere Casino е намерно да понуди сигурни канали за следење на клиентите. Тимот за грижа за корисници со многу познавања е секогаш посветен на решавање на сите проблеми со играчите. Покрај остварувањето директни телефонски повици до тимот, играчот може да отвори и билет или да ја користи функцијата за разговор во живо. Опцијата за е-пошта е исто така достапна.

Deposits

Се нудат повеќе опции за депозит за да се олесни лесното вчитување пари на сметките на играчот. Прифатените начини на депозит вклучуваат дебитна/кредитна картичка (Visa, MasterCard), банкарски трансфер, Skrill, Neteller, PayPal, Paysafe картичка и Halcash. 10 € е минималниот дозволен депозит за Visa, Mastercard и Paysafe Card и 15 € за PayPal.