Casoola New Casino Преглед

Age Limit
Casoola
Casoola is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission
Total score7.3
Добрите

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Француски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (30)
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Бахреински динари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Катарски риали
Кинески јуани
Кувајски динари
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Судиски ријали
Турски лири
Унгарски форинти
Хрватски куни
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Е-пошта за поддршка
ДржавиДржави (26)
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Бахреин
Бугарија
Венецуела
Грузија
Индија
Канада
Катар
Кина
Кувајт
Мексико
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Турција
Унгарија
Хрватски
Швајцарија
ИгриИгри (5)
Live Playboy Baccarat
Wheel of Fortune
Блек ЏекРулет
Слотови
ЛиценциЛиценци (2)
Malta Gaming Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (26)
Apple Pay
AstroPay
Boku
Credit CardsDebit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Google Pay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe CardPrepaid CardsSkrill
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (11)
Big Time Gaming
Evolution Gaming
Gamomat
MicrogamingNetEnt
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Red Tiger Gaming
Yggdrasil Gaming
iSoftBet

About

Казиното Casoola е управувано од Genesis Global Limited и работи под лиценца на шведската управа за коцкање и на управата за игри на Малта.

Како резултат на тоа, операторот се стреми да обезбеди сигурна услуга за онлајн казино, како и фер и безбедна средина за игри и одговорна политика за игри. Понатаму, сестринските казина на Касоола, Касу, ВегасХеро и Спинит, сите го покажаа својот успех во индустријата за коцкање.

Games

Главниот фокус на модерниот интерфејс на Casoola е на делот за игри. Библиотеката на Касула има над 1.300 различни наслови, така што сигурно ќе има по нешто за секого. Видео слотови, игри на маса, гребење, па дури и голем број казино игри со дилер во живо се меѓу достапните игри.

Withdrawals

Има минимален износ за повлекување од 10 фунти, а барањата за повлекување се обработуваат истиот ден доколку сите документи за идентификација се успешно поставени и одобрени.

Ако се повлечете на е-паричник, средствата се достапни речиси веднаш, но може да бидат потребни до три работни дена за да стигнат до сметката на вашата дебитна картичка. Кога ќе уплатите, ќе ви се наплати такса од 2% (минимална такса од 1,70 фунти).

Bonuses

Во пакетот за добредојде е вклучен и готовински бонус до 1.500 евра. Во споредба со индустриските стандарди, ова е огромна сума. За да ја искористите оваа специјална понуда, мора да направите минимален депозит од 10 €. Износите на депозитот и наградите за секое плаќање се наведени подолу.

  • На вашиот прв депозит, ќе добиете 100% бонус до 300 евра плус 200 бесплатни вртења.
  • На вашиот втор депозит, ќе добиете бонус од 50% до 400 евра.
  • Бонус од 25% до 400 € на третиот депозит
  • Бонус од 25% до 400 евра на четвртиот депозит

Payments

американски долари, евра, норвешки круни, британски фунти, швајцарски франци, канадски долари, австралиски долари, јужноафрикански ранд, коруни на Чешка, полски злоти, руски рубљи, дански круни, романски леи, грузиски лари, турски лири, кинески јуани, Мексиканските пезоси, нигериските наири, хрватските куни, унгарските форинти и перуанските нуево се поддржани валути од казиното Casoola.

Languages

Казиното Casoola ги поддржува следните јазици: англиски, француски, германски, шведски, фински и норвешки.

Software

Play'n GO, Evolution Gaming, NetEnt, Skywind, Microgaming, Red Tiger Gaming, Big Time Gaming, Yggdrasil, Push Gaming и GAMOMAT го обезбедуваат софтверот, што резултира со епска и ажурирана колекција на игри.

Support

Услугата за клиенти е лицето на секое онлајн казино, па затоа е од клучно значење неговите претставници да бидат информирани и достапни за играчите на кои им е потребна. Имајќи го ова на ум, Casoola покажа брзо време на одговор и им обезбедува на играчите различни опции за контакт кои се достапни 24 часа на ден, седум дена во неделата. Телефон, е-пошта и разговор во живо се трите опции. Меѓутоа, ако сакате да ја користите опцијата за разговор во живо,

Deposits

Играчите во ОК имаат широк спектар на начини на плаќање од кои може да изберат кога станува збор за правење депозити. Visa дебитни картички, Boku Pay by Mobile, MasterCard дебитни картички, Paysafe Card, Skrill, Neteller, ecoPayz, Trustly, PayPal, MuchBetter, MiFinity и JetOn се некои од достапните опции. Минималниот депозит е 10 фунти, а средствата веднаш се кредитираат на вашата сметка.