CasinoEmpire New Casino Преглед

Age Limit
CasinoEmpire
CasinoEmpire is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
NetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao
Total score7.9
Добрите
+ Дарежливи бонус понуди
+ Достапна е 24/7 поддршка
+ Брзо депозит и повлекување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Германски
Италијански
Француски
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
ВалутиВалути (1)
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Австралија
Австрија
Германија
Ирска
Канада
Франција
Холандија
ИгриИгри (7)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (5)
СофтверСофтвер (13)
BetsoftEzugi
Gamomat
Golden Hero
Kalamba Games
Microgaming
Nucleus Gaming
Oryx Gaming
Platipus Gaming
Playson
Spinomenal
Tom Horn Enterprise
VIVO Gaming

About

Casino Empire е основана во 2020 година и е овластена од владата на Курасао. Онлајн казиното е во сопственост на Geomatic Marketing NV на Abraham De Veerstraat 7. Нуди бројни игри, неверојатни бонуси и брзи банкарски методи. Веб-страницата има пријателски кориснички интерфејс кој им овозможува на играчите да играат удобно, да ги отвораат игрите на кој било уред и да ги изберат своите омилени игри од достапните.

Games

Казино Империја нуди a широк спектар на игри да ги смести сите играчи. Топ слотови вклучуваат Божиќна песна, Boomanji, Safari Sam и Sugar Pop, меѓу другите. Може да играте Блек Џек, Рулет и Казино ХолдЕм во категоријата игри на маса, меѓу другите варијанти. И на крај, категоријата игри во казино во живо нуди наслови како што се Блек Џек, 32 карти, Бакара и Покер Лоби за игри во живо.

Withdrawals

По играњето игри, играчите кои победуваат имаат неколку опции за барање за наплата. Касиерот иницира трансфер на средства до играчите користејќи банкарски методи како што се:

 • Банкарски трансфер
 • Биткоин
 • Нетлер

Сите методи се применливи во различни земји и им овозможуваат на играчите да добијат средства во кратки периоди.

Валути

Казино Империја работи со единствена лиценца издадена од Владата на Курасао. Затоа, неговите услуги се ограничени за употреба во Европа и соседните земји. Раководството сметаше дека е мудро благајникот да прифати валута што ги минува границите во Европа. Како резултат на тоа, страницата се согласува само со еврото. Другите валутни опции за играчи кои претпочитаат глобални валути вклучуваат крипто монети како што се Биткоин, Лајткоин и Догекоин.

Bonuses

Новите сметки имаат пакет за добредојде што се распределува на првите шест депозити. Еве ги деталите:

 • Бонус за прв депозит: Плаќањата кои почнуваат од 20 евра добиваат бонус од 200%
 • Втор бонус за депозит: Играчите добиваат 100% бонус за натпревар и дополнителни бесплатни вртења
 • Бонуси за 3, 4 и 5 депозити: играчите добиваат 50% бонус за натпревар до 500 евра
 • 6-ти бонус за депозит: играчите добиваат 30% бонус за натпревар до 300 евра

Languages

Казино Империја прифаќа играчи од различни региони. Како резултат на тоа, страницата поддржува неколку јазици, што го прави погодно за жителите во одредени земји. Поддржаните јазици вклучуваат:

 • италијански
 • германски
 • Англиски
 • француски

Software

Казино Империја има многу добро развиен софтвер за игри, добиен од највисоко рангирани компании во индустријата. Со нив, играчите уживаат во уникатно искуство за играње. Неколку од компаниите кои се партнери со Casino Empire вклучуваат:

 • Езуги
 • Играње на јадрото
 • Playson Gaming
 • Том Хорн Игри на среќа
 • Vivo Gaming
 • Микро игри

Игрите може да се отворат на мобилен или на веб-прелистувачи во режим на инстант репродукција. Неколку од игрите на програмерите доаѓаат со верзија на демо режим за играчите да ја вежбаат.

Support

Играчите имаат неколку опции за барање помош во казиното. Копчето за разговор во живо што се наоѓа во долниот десен агол им овозможува на играчите да започнат разговор со агент за услуги на клиентите. Алтернативно, играчите можат да напишат е-пошта до казиното на support@casinoempire.com. Ако слоевите претпочитаат да зборуваат со агент, тие можат да остварат телефонски повик со +35722232365.

Deposits

Постојат различни начини на депонирање пари на вашата сметка. Користејќи ги поддржаните банкарски методи, членовите вршат брзи и сигурни депозити. Casino Empire се стреми да ги заштити средствата на клиентите, што го олеснува играњето игри на страницата. Казиното усвои крипто плаќања користејќи широко користени токени, вклучувајќи Bitcoin, Dogecoin, Litecoin и BitcoinCash. Играчите можат да користат криптопаричници за да ги финансираат своите сметки за да играат игри.