Casino.com New Casino Преглед

Age Limit
Casino.com
Casino.com is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission
Total score7.0
Добрите
+ Одличен избор на Playtech
+ Брзи повлекувања
+ Мегавејс слотови секција

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (29)
Јапонски
Австро-германски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Дански
Естонски
Индонезија
Исландски
Италијански
Кинески
Корејски
Литвански
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словенски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
Депозит бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (13)
Јужна Африка
Ирска
Италија
Канада
Катар
Кувајт
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Саудиска Арабија
Финска
Шпанија
ИгриИгри (13)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Pai Gow
Social Casinos
Wheel of Fortune
БакараБлек ЏекВидео ПокерМајонгПокерРулетСик Бо
Слотови
ЛиценциЛиценци (4)
AAMS Italy
Gibraltar Regulatory Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (23)
Bank transfer
Boku
ClickandBuy
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Internet Banking
Laser
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe CardPrepaid Cards
Samsung Pay
Skrill
Switch
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
СофтверСофтвер (1)

About

Mansion Group Ltd, победник на Оператор на годината на онлајн казино за 2018 година, поседува и управува со Casino.com. Основано во 2007 година, казиното има голема разновидност на возбудливи игри, одлични џекпот и неспоредливи понуди. Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство плус Комисијата за коцкање Гибралтар го регулираат казиното. Разновидноста на играта вклучува слотови, видео покер, рулет и други.

Casino.com

Games

На Casino.com, играчите пристапуваат до најдобрите игри создадени од водечките провајдери. Сите игри се рачно избрани за да ги задоволат уникатните потреби на играчите. Разновидноста на игри во казино вклучува слотови, рулет, блек џек, видео покер, казино во живо и џекпот. Играчите кои всушност претпочитаат возбуда и акција на казино од реален живот, можат да уживаат во искуството во Лас Вегас во казиното во живо. Казиното не заостанува во однос на игрите на маса и нуди бакара, игра на зарове, црвено куче, див викинг и Сик Бо. Играчите ќе уживаат во широката разновидност на видео покер со Mega Jacks, Aces & Faces, 2 Ways Royal и 10's or Better.

Withdrawals

Повеќе од 15 години, играчите ширум светот му веруваат на Casino.com поради неговиот директен процес на повлекување. Casino.com разбира колку е добро чувството да се повлече заработката по голема победа и не го оцрнува ова чувство со одложувања. Процесот на повлекување е едноставен и јасен. Поддржаните методи за повлекување се Skrill, Маестро, MasterCard, Neteller, Visa, ecoPayz и други.

Bonuses

Casino.com се гордее што нуди некои од најдобрите бонуси и промоции на интернет. Играчите уживаат во различни среднеделни, викенди и месечни промоции. Забавата не застанува тука; почетниците добиваат бонус од 20 бесплатни вртења без депозит веднаш при регистрацијата. Има и 100% бонус за прв депозит до 100 евра со 180 бесплатни вртења.

Languages

Како меѓународна платформа со играчи од различни делови на светот, Casino.com прави сите да се чувствуваат како дома со поддршка на различни јазици. Играчите уживаат во неспоредливо искуство со играње играјќи на јазик во кој најмногу уживаат. Поддржаните јазици на Casino.com се англиски, Суоми, Deutsch, канадски француски, шпански, италијански, португалски и норск.

Валути

Бидејќи всушност работи повеќе од десет години, Casino.com привлекува играчи од целиот свет. Казиното поддржува различни валути кои опфаќаат играчи од целиот свет. Некои од прифатените валути на Casino.com вклучуваат евра, Британска фунта стерлинг, американски долар, канадски долар, новозеландски долар, австралиски долар, швајцарски франк итн.

Support

Посветениот тим за поддршка на клиенти на Casino.com е информиран и секогаш со задоволство се справува со сите прашања. Всушност, не е важно дали се работи за техничко или едноставно прашање; тимот за поддршка на клиентите е тука за играчите 24/7. Играчите можат да контактираат со поддршка за корисници преку телефон, разговор во живо, и е-пошта support@casino.com. Тимот секогаш со задоволство помага.

Deposits

Casino.com прифаќа депозити од голем број начини на плаќање. Играчите се уверени за безбеден и сигурен трансфер на пари. Брзите и сигурни методи гарантираат дека парите се одразуваат на сметката веднаш по депонирањето. Поддржаните методи за депозит вклучуваат виза, банкарски трансфери, MasterCard, ecoPayz, е-паричници, припејд картички, дебитни/кредитни картички и Neteller.