Casino Winner

Age Limit
Casino Winner
Casino Winner is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Casino Winner е страница за коцкање која е прилагодена да одговара на коцкарите во казино кои исто така се занимаваат со спортско обложување. Потфатот е во сопственост и управуван од Corona Ltd., малтешки казино оператор кој исто така раководи со Loyal Casino. Победникот на казино е лиценциран и регулиран во Малта од страна на Органот за игри на Малта (MGA).

Casino Winner

Games

Фановите на покер имаат многу онлајн покер игри, на пример, Casino Stud Poker и Three Card Poker. За евиденција, во ова казино има и покер игри во живо. Покрај покерот, играчите можат да најдат многу рулет и игри со рулет во живо, блек џек, блек џек во живо, бакара, слотови и така натаму.

Withdrawals

Casino Winner е доверлива интернет страница за коцкање која гарантира брзо повлекување. На играчите им се гарантира дека ќе ги добијат своите пари сè додека ги исполниле условите за обложување и се потврдени соодветните сметки што иницираат повлекување. Списокот на методи за повлекување вклучува Софорт, Кларна, MuchBetter, MasterCard, Neteller, Skrill и Visa.

Валути

Друг недостаток на Casino Winner е недостатокот на разновидност кога станува збор за достапните валути. Прво, ова казино им дозволува на играчите да се коцкаат користејќи само валута на фиат пари; слични на биткоин, ethereum и други криптовалути не се достапни. Кога станува збор за валути на фиат пари, достапно е само еврото (ЕУР).

Bonuses

За да привлече нови играчи, Casino Winner им нуди на новите играчи профитабилен пакет за добредојде кој вклучува бонус на депонираната сума и бесплатни вртења. Кога станува збор за веќе регистрираните играчи, казиното има неколку промоции и бонуси, на пример, редовни повторно вчитај бонуси, повторно вчитајте бонус бесплатни вртења, бесплатни облози и програма за лојалност.

Languages

Една од областите што треба да ја подобри Казино Победникот е изборот на јазик. Додека повеќето онлајн казина имаат повеќејазични платформи кои поддржуваат над десетина јазици, Casino Winner поддржува само три јазици; Англиски, фински и норвешки. Играчите можат да се префрлат на кој било од трите јазици во секое време, користејќи го паѓачкото мени за јазици на главното мени.

Mobile

Победникот на казино е крајниот договор за секој што ја бара таа едношалтерска локација за коцкање со казино и обложувачница. Интересно, Казино Победникот е достапен како инстант игра и преку мобилни и десктоп прелистувачи. Иако во моментот нема мобилни апликации, Casino Winner е оптимизиран за беспрекорно играње на мобилни телефони.

Software

Зад долгата листа на онлајн казино игри е домаќинот на развивачи на софтвер за казино. Во Casino Winner, играчите можат да уживаат во некои од најдобрите игри, како што се Pulse 8, Microgaming, NetEnt, автентични игри, ReelPlay, Reflex Gaming, Big Time Gaming, Crazy Tooth Studio, Alchemy Gaming и Хабанеро, меѓу другите.

Support

Поддршката на клиентите е составен аспект на успехот на секој бизнис; казина не се исклучок. За да се осигура дека секој играч ќе влезе во играта без никаков проблем, Casino Winner има сигурен повеќеканален тим за поддршка на корисници достапен на разговор во живо 24/7. До тимот може да се дојде и преку е-пошта или со користење на опцијата за повратен повик.

Deposits

Како казино со вистински пари, играчите мора прво да депонираат средства на нивните сметки за да влезат во играта. Casino Winner соработува со популарни платформи за плаќање преку Интернет, вклучувајќи е-Паричници и кредитни картички. Списокот на достапни опции за депозит вклучува Кларна, Skrill, Visa, Paysafecard, MuchBetter, Neteller, MasterCard и Sofort меѓу другите.

Total score7.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2009
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Норвешки
Фински
БонусиБонуси (5)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
ВалутиВалути (3)
Американски долари
Евра
Норвешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Бугарија
Германија
Норвешка
Украина
Унгарија
Шведска
ИгриИгри (41)
CS:GO
Casino War
Dota 2
Dragon Tiger
League of Legends
Pai Gow
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Казино ХолдемКарибски Студ
Кошарка
Крикет
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Слотови
Тенис
Формула 1
Фудбал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
СофтверСофтвер (78)
2 By 2 Gaming
4ThePlayer
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
Apollo Games
Asylum Labs
Authentic Gaming
Bally
Barcrest Games
Betdigital
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Bulletproof Games
Concept Gaming
Crazy Tooth Studio
EGT Interactive
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Felt Gaming
Foxium
Fuga Gaming
GameArt
Gamevy
Gamomat
Genesis Gaming
GreenTube
Habanero
Hacksaw Gaming
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Just For The Win
Kalamba Games
Leander Games
Lightning Box
Live 5 Gaming
MetaGU
MicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Novomatic
Nyx Interactive
Old Skool Studios
Oryx Gaming
PariPlay
Play'n GO
Playson
Pragmatic Play
Probability
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Revolver Gaming
SG Gaming
SYNOT Game
Shuffle Master
Side City Studios
Sigma Games
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spieldev
Stakelogic
Sthlm Gaming
Thunderkick
Touchstone Games
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming
iSoftBet