Casino Planet New Casino Преглед

Age Limit
Casino Planet
Casino Planet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
Trustly
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority
Total score7.7
Добрите
+ 1500+ игри
+ Pay N Play казино
+ Безбедно и сигурно

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (1)
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (6)
Јужна Африка
Канада
Нов Зеланд
Обединето Кралство
Финска
Шведска
ИгриИгри (16)
ЛиценциЛиценци (3)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (1)
Trustly
СофтверСофтвер (8)

Casino Planet

Casino Planet е енергична страница за еИгри која е полна со живот и уживање. Иако ова изгледа привлечно, врвното искуство на коцкање бара повеќе од само убава графика. Како резултат на тоа, ќе видиме дали Casino Planet може успешно да ги измеша вкусот и суштината во овој преглед. Користете го копчето за мени во горниот лев агол на екранот за да пребарувате низ страницата. Оттука можете да отидете на неколку клучни локации на страницата, вклучително и како тековни промоции на Casino Planet и информации за вашата сметка. Едноставно одете на почетната страница на Casino Planet за да започнете да играте игри. Ако се изгубите, само кликнете на нивниот амблем на врвот на страницата за да се вратите на вистинскиот пат.

Зошто да играте во CasinoPlanet?

Иако CаsinоPlаnеt е нов на пазарот, има многу да понуди на обложувачите од целиот свет, особено азиските коцкари. Тоа е интригантна платформа за коцкање која нуди широк спектар на игри и промоции од кои можете да изберете. Интригантната тема на онлајн казиното ќе ве пренесе до Неон. Безбедноста е врвна, а сите потребни лиценци ќе ги најдете токму овде. Разновидноста на играта е прекрасна. Ќе уживате во вашето време со такви одлични бонуси.

About

Genesis Global Limited е сопственик на Casino Planet. Тие се фирма од Малта која е основана во 2014 година. Тие, исто така, водат голем број дополнителни онлајн казина (проверете ја нашата ревизија на Casino Lab за пример). Како резултат на тоа, тие имаат големо искуство. Казино Планет работи легално со добивање лиценци за игри од реномирани и легитимни органи.

Games

Казино Планет има над 1500 игри достапни на десктоп и над 500 игри достапни на мобилни уреди. Игрите се поделени во четири категории: „Жешки игри“, „Слотови и Џекпот“, „Казино во живо“ и „Игри во казино“. Можете исто така да играте разни гребење на интернет. Дури и ако немате сметка, можете да играте слотови и неколку игри на маса во забавен режим (ова не важи за играчите во ОК). Можете да го користите полето за пребарување во горниот лев агол на екранот за да пронајдете одредена игра.

Bonuses

Ако се приклучите на Casino Planet UK како нов корисник, ќе ги добиете следните казино бонуси:

 • 100% бонус до 100 фунти плус 200 бесплатни вртења

Бонусот за депозит од 100% ќе се кредитира веднаш, а бесплатните вртења ќе бидат дистрибуирани во рок од 24 часа. Останатите бесплатни вртења ќе се дистрибуираат во групи од 20 секој ден додека не се дистрибуираат сите.

Ништо во врска со условите за бонус и барањата за обложување на Casino Planet не се истакнува. Барањата за обложување од 40 пати се нормални, а бесплатните вртења во серии се исто така распространети.

Payments

Во Casino Planet UK, можете да депонирате или повлечете користејќи различни опции. Всушност, тие обезбедуваат една од најсеопфатните списоци на опции за депозит достапни од онлајн казина. Оваа листа ги вклучува следните ставки:

 • Виза
 • MasterCard
 • Маестро
 • PayPal
 • Paysafecard

Минималниот износ на депозит во Казино Планет е 10 фунти. Повлекувањата во Casino Planet може да потраат од неколку минути до неколку работни дена. За да ја започнете процедурата, едноставно одете до Касиерот и побарајте исплата.

Валути

Поддржува многу валути во зависност од локацијата на корисниците. Некои од најподдржаните валути за ова онлајн казино се: CAD, GBP, EUR, NZD, SEK, NOK и USD.

Languages

Содржината на веб-страницата е достапна за разбирање на корисниците од повеќе региони. Најподдржани јазици се:

 • Англиски
 • фински
 • германски
 • шведски

Software

Иако Casino Planet нема голем број провајдери на софтвер, тоа што го имаат е доволно. Овде можете да играте игри од списокот подолу. Ова е малку кратка листа во споредба со некои други сајтови, но е една со добар квалитет. Многу од споменатите имиња стојат зад некои од најпопуларните и најсигурни игри на пазарот.

 • Play'n GO
 • Еволуција игри
 • NetEnt
 • Skywind
 • Microgaming
 • ISoftBet

Support

Изберете од трите опции за поддршка ако ви треба помош додека играте во Казино Планет. Прелистајте ги ЧПП за одговори на најчесто поставуваните прашања за сè, од играње до одговорно коцкање. Пополнете го формуларот за контакт преку е-пошта за да испратите е-пошта до тимот за услуги на клиентите. Нашите рецензенти на Casino Planet се залагаат да се јавите во службата за корисници доколку сакате лично да разговарате со некого.